logo sigma-foto

SIGMA CorporatioN

W procesie produkcyjnym ogromną uwagę przykładamy do najwyższej jakości. Naszą motywacją do wprowadzania innowacji technicznych, ulepszania jakości obrazu oraz szybkości i sprawności działania jest pasja fotografowania. Nasza miłość do fotografii nie ma sobie równych. Fotografa cenimy za zamiłowanie do rejestrowania, potrzebę ekspresji oraz chęć pogłębiania pasji. Potrzeba uchwycenia chwili, a w konsekwencji stworzenie dzieła sztuki są kwintesencją, którą doskonale rozumiemy. Każdego dnia to właśnie ona popycha nas do poszukiwania nowych dróg ułatwiających ekspresję artystyczną.

sigma corporation

SIGMA CORPORATION jest największym na świecie, niezależnym producentem obiektywów kompatybilnych z aparatami Canon, Nikon, Sony, Olympus i Pentax. Miliony fotografów na świecie wybierają obiektywy marki SIGMA, ponieważ cenią je za wysoką jakość, niezawodność oraz nieograniczone możliwości.

Historia przedsiębiorstwa sięga 1961 roku. Nazwa rodzinnej firmy założonej przez Pana Michihiro Yamaki pochodzi od greckiej litery „S”, używanej m.in. w matematyce do oznaczania sumy. Doskonale określa ona koncept działania firmy, który niezmiennie od lat opiera się na wytwarzaniu produktów, będących połączeniem zaawansowanej technologii, doświadczenia i wiedzy pracowników.

Od 1961 roku SIGMA Corporation dąży do celu, jakim jest stworzenie i rozwinięcie technologii, umożliwiającej osiągnięcie doskonałego obrazu. Od pierwszych dni powstania firmy, ten cel implementowany jest w każdym z procesów: od projektowania, produkcji, marketingu po sprzedaż i serwis. Efektem tej ciężkiej pracy jest budowa ogromnej bazy produktów optycznych.

Niepodważalnym atutem jest szeroki asortyment optyki SIGMA, które pasują do niemal wszystkich modeli lustrzanek dostępnych na rynku. Każdego dnia prawie półtora tysiąca ludzi pracuje nad produktami, których zadaniem jest spełnianie rosnących oczekiwań użytkowników. W fabryce marki SIGMA powstały m.in: pierwszy telekonwerter mocowany między aparatem a obiektywem (1961 r.), pierwszy na świecie szerokokątny zoom (1979 r.) oraz super-teleobiektyw z przysłoną  f/2.8.

Poza bogatą gamą obiektywów, w ofercie marki SIGMA można znaleźć lustrzankę cyfrową Sigma SD14, aparat kompaktowy z matrycą lustrzanki dp1, dp2, dp3, lampy błyskowe oraz filtry. W ciągu ostatnich miesięcy do oferty marki dołączyły także obiektywy SIGMA CINE, przeznaczone do profesjonalnych produkcji filmowych.

System produkcyjny SIGMA

Nasz specjalnie opracowany system produkcyjny zapewnia najwyższą jakość produktów. Wszystkie problemy oraz planowane do wprowadzenia ulepszenia są sprawą omawianą wspólnie przez cały zespół. Opracowaliśmy dobrą i całkowicie samowystarczalną strukturę komunikacyjną, która umożliwia doskonałe przekazywanie informacji zwrotnych w naszym łańcuchu produkcyjnym. SIGMA to stosunkowo niewielka firma, dzięki temu czas realizacji procesu produkcyjnego jest szybki, a jakość produktów jest najwyższa. Codzienne gromadzenie i dzielenie się fachową wiedzą umożliwia nam utrzymywanie pozytywnej informacji zwrotnej, która wspiera projektowanie innowacyjnych produktów, wydajność produkcji oraz produktywność pracowników.

W naszej fabryce w Aizu zintegrowane procesy produkcyjne obejmują wszystkie elementy – od form aż po części

Siedziba SIGMA Corporation zlokalizowana jest w Japonii. W fabryce w Aizu procesy produkcyjne obejmują wszystkie elementy, które składają się na stworzenie doskonałego obiektywu – od form, aż po jego najdrobniejsze części. Efektem doskonale opracowanego systemu produkcyjnego jest płynna koordynacja procesów. Wszystkie czynności: od szlifowania soczewek, kształtowania elementów z tworzyw sztucznych, malowanie, instalację, montaż, produkcję śrubek po obróbkę pozostałych części, wykonywane są na miejscu. SIGMA jest jednym z niewielu producentów, których produkty są w całości wykonywane w Japonii.

Linia produkcyjna firmy SIGMA jest jej największym atutem. Jej elastyczność oraz możliwość dopasowania do planu produkcyjnego, gwarantuje łatwość przystosowania do produkcji. Wszystkie produkty SIGMA są nasycone duchem japońskiej kultury, której dobrodziejstwami są czyste powietrze i woda oraz pracowici ludzie pieczołowicie skoncentrowani na swojej pracy.

SIGMA: świadomość odpowiedzialności społecznej

Historia firmy SIGMA jest nierozerwalnie związana z jej jedynym zakładem produkcyjnym zlokalizowanym w Aizu. Od chwili, kiedy po raz pierwszy pojawił się pomysł założenia fabryki, stawiano na przynależność do społeczności lokalnej oraz pielęgnowano potrzebę rozwoju w tych granicach. Wraz z chwilą powstania, firma wzięła na siebie odpowiedzialność ekonomiczną i kulturową wobec społeczności lokalnej, którą pielęgnuje do dziś.

Członkowie zespołu SIGMA wierzą, że działalność firmy może koncentrować się i szerzyć na rynku globalnym i to on może być głównym celem jej rozwoju i działalności. Jednak cała uwaga skupia się, a odpowiedzialność zaczyna się w jej kolebce… w Aizu.

Nowa perspektywa: jakość pracy lustrzanki zależy od doboru obiektywu

Kluczowe znaczenie podczas fotografowania oraz kreowania pożądanego efektu ma obiektyw

To jego zmiana przyczynia się do zmiany jakości zdjęć. Fotograf za pomocą obiektywu dopasowanego do założonego celu oraz konkretnej sytuacji tworzy swoisty system fotograficzny służący jego indywidualnym potrzebom. System ten nosi miano aparatu lustrzankowego SLR (ang. Single-Lens Reflex Camera), a jego funkcjonowanie zależy właśnie od doboru obiektywu.

Jednakże, w  ostatnim czasie cały ten system został poddany w wątpliwość. Obecnie wachlarz dostępnych na rynku obiektywów jest ogromny, a różnice pomiędzy poszczególnymi modelami nie zawsze są jasno zdefiniowane. Fotografowie coraz częściej stają przed kłopotliwym wyzwaniem wyboru odpowiedniego obiektywu spełniającego ich wymagania i potrzeby.

Czy robisz dokładnie takie zdjęcia, jakie chciałeś zrobić?

Wejście w świat fotografii ułatwia niedrogi obiektyw (tzw. kitowy) sprzedawany w zestawie z aparatem. Jako pierwszy obiektyw zazwyczaj dobrze spełnia swoje podstawowe zadanie. Jednak z biegiem kolejnych odkryć, kształtowania umiejętności oraz stopniowego wkraczania w świat pasji, jeden obiektyw z pewnością nie pozwoli Ci dotrzeć wszędzie tam, gdzie chcesz. Świat fotografii jest ekscytujący i niezwykle wciągający. Z każdym kolejnym zdjęciem czujesz, że chcesz więcej. Niestety, jeden obiektyw nie zapewni Ci nieograniczonych możliwości. Wielu początkujących fotografów, kupując obiektyw razem z aparatem, zadowalają się nim i nigdy nie szukają innych alternatyw. Połowa uroku, jaką daje lustrzanka, to przyjemność wypróbowywania różnych obiektywów. To przykre, że wielu fotografów nigdy nie zazna tej przyjemności, ponieważ nie posiadają świadomości, jak wiele tracą.

Magia obiektywu, czyli dotrzyj do sedna fotografowania

Na rynku dostępne są niesłychanie szybkie korpusy aparatów, różniące się parametrami, m.in. rozmiarem matrycy i liczbą pikseli. Jakby tego było mało, obok konwencjonalnych lustrzanek SLR dostępne są również aparaty „bezlusterkowe”, przez co zakres dostępnych funkcji i opcji jest naprawdę oszałamiający. Jednak większość obiektywów dostępnych na rynku nie spełnia oczekiwań fotografów, którzy mają trudności ze znalezieniem narzędzi o odpowiedniej charakterystyce pracy, funkcjonalności i jakości.

Relacja pomiędzy zdjęciem, a fotografem powinna mieć dynamiczny charakter. Zdjęcie może być tylko tak dobre, jak obiektyw, którym zostało wykonane. Zmiana obiektywu zmienia, więc jakość wykonywanych zdjęć, a to w efekcie ma wpływ na zadowolenie fotografa oraz jego podejście do fotografii.

Misją SIGMA jest pełne zaspokojenie coraz bardziej różnorodnych i wyrafinowanych potrzeb fotografów oraz pomoc w odzyskaniu przyjemność z robienia zdjęć. Każdego dnia staramy się wzbogacać świat fotografii poprzez rozwój naszych obiektywów, które spełniają te zadania.

Nowa definicja relacji pomiędzy fotografem, a obiektywem i zdjęciem

Wykonanie doskonałej fotografii jest możliwe, dzięki właściwej decyzji. Nieodłączną częścią kreatywnej pracy fotografa, którego celem jest uzyskanie pożądanego efektu na zdjęciu, jest wybór obiektywu. Nie zawsze zadanie to jest łatwe, ale nigdy nie powinno być uciążliwie. Sytuacja ta jest dla nas powodem, dla którego zdecydowaliśmy się radykalnie przebudować naszą ofertę obiektywów.

Nowe modele obiektywów pogrupowaliśmy w trzy linie produktowe. Każda z nich została opisana za pomocą bardzo klarownej koncepcji. Od tej pory wszystkie nasze produkty będą opracowywane i prezentowane w powiązaniu z jedną z tych koncepcji.

Pewnie zastanawiasz się, dlaczego postanowiliśmy pogrupować nasze produkty? Chcemy, aby w świecie, w którym modele lustrzanek cyfrowych są coraz bardziej skomplikowane i wielofunkcyjne, marka SIGMA oznaczała firmę, która zmienia rzeczy na lepsze. Naszym celem jest uproszczenie wyboru akcesoriów, w taki sposób, aby ułatwić pełne wykorzystanie cyfrowego systemu SLR, a także po to, aby fotografowanie dawało Ci więcej radości. SIGMA jest małą firmą, ale jesteśmy zdeterminowani, aby wprowadzić wielkie zmiany. A to jest dopiero początek.

Filozofia

Najwyższa jakość jest priorytetem

W epoce cyfrowego obrazu najwyższa jakość jest priorytetem. Obrazy cyfrowe są wszechobecne, w związku z tym wymagania wobec obiektywów są coraz wyższe. Zdjęcia można wyświetlać na ekranie komputera i analizować na poziomie poszczególnych pikseli. Aberracja obiektywu jest, więc wyraźnie widoczna, a różnice w jakości obiektywów można zidentyfikować praktycznie na pierwszy rzut oka. Głęboko koncentrujemy się na najwyższej jakości obrazu i robimy wszystko, aby wyeliminować efekt aberracji obiektywu już na etapie produkcji. Przykładamy dużą uwagę do tego, aby dane optyczne dotarły do matrycy bez żadnych zakłóceń.

Związek innowacji technologicznych i wrażliwości artystycznej

Nie bez powodu, w procesie produkcyjnym SIGMA kładzie ogromny nacisk na najwyższą jakość. Nasza miłość do fotografii nie ma sobie równych i z niczym nie może się równać. Fotografa cenimy za zamiłowanie do rejestrowania, potrzebę ekspresji oraz chęć pogłębiania pasji. Potrzeba uchwycenia chwili, a w konsekwencji stworzenie dzieła sztuki są kwintesencją, którą doskonale rozumiemy. Każdego dnia to właśnie ona popycha nas do poszukiwania nowych dróg ułatwiających ekspresję artystyczną.

Strategia

Wymagania związane z rozwojem produktów

Spełniamy warunki tworzenia doskonałych obiektywów

Spełnienie trzech warunków umożliwia nam stworzenie doskonałego obiektywu. Elementami składającymi się na satysfakcjonujący efekt są: dobry projekt, precyzyjny proces produkcyjny oraz kontrola. Nowe linie obiektywów SIGMA spełniają najwyższe standardy w każdym z tych trzech zakresów. Po pierwsze są one projektowane w taki sposób, aby odzwierciedlały radykalną zmianę relacji między fotografem, a obiektywem i zdjęciem. Po drugie są produkowane w Japonii pod kontrolą pionowo zintegrowanego systemu produkcji firmy SIGMA oraz zaawansowanych technologii produkcyjnych. Po trzecie są weryfikowane z użyciem wyjątkowych technik i pomiarów ich charakterystyki, opracowanych od podstaw przez firmę SIGMA. Cały ten proces gwarantuje najwyższy poziom ekspresji artystycznej.

Projektowanie

Kategorie definiujące lepszą jakość obiektywów

Wprowadzenie obiektywów SIGMA na nowy poziom jakości, gwarantuje użytkownikowi prostą strategię identyfikacji produktu. Ułatwia to poszukiwania satysfakcjonującego modelu. Wszystkie nasze obiektywy zgrupowaliśmy, więc w trzy linie produktowe, z których każda jest scharakteryzowana pewną, wyraźnie zdefiniowaną koncepcją. Każdy nowy opracowany przez nas obiektyw przypisywany jest do jednej z tych linii produktowych. Celem nowego systemu jest ułatwienie użytkownikom dostępu do obiektywów, których poszukują.

Nowe możliwości regulacji obiektywów

Bazując na naszych najnowszych liniach produktowych, opracowaliśmy specjalną aplikację (SIGMA Optimization Pro), która umożliwia aktualizację wbudowanego oprogramowania obiektywu oraz regulację wybranych parametry, np. ostrzenia. W obiektywach Sports można również regulować ustawienia limitera ostrości. Przy użyciu specjalnego gniazda USB Dock użytkownicy mogą podłączyć obiektyw do swojego komputera PC i za pomocą prostych w obsłudze funkcji ekranowych, precyzyjnie wyregulować ostrość i inne parametry, tak aby odpowiadały ich osobistym preferencjom.

Fachowe wykonanie

"Made in Japan”

Cały nasz proces produkcji, od form odlewniczych do najdrobniejszych części, odbywa się w Japonii. Jesteśmy obecnie jednym z niewielu producentów, których wszystkie produkty są wytwarzane wyłącznie w Japonii − „made in Japan”. Wierzymy, że wszystkie produkty SIGMA są nasycone duchem japońskiej kultury, której dobrodziejstwami są czyste powietrze i woda oraz pracowici ludzie pieczołowicie skoncentrowani na swojej pracy. Jesteśmy dumni z jakości produktów SIGMA, które stworzyliśmy, dzięki połączeniu specjalistycznej wiedzy oraz zaawansowanej technologii. Nasze produkty spełniają potrzeby profesjonalistów i miłośników fotografii z całego świata, ponieważ procesy produkcyjne opierają się na kompetencjach, umiejętnościach oraz pasji i dumie naszych ekspertów.

Kontrola

Obiektywy SIGMA są poddawane szczegółowej analizie oraz testom przy użyciu naszego autorskiego systemu A1, który bazuje na 46-megapikslowej matrycy direct image Foveon X3

Wybitny obiektyw to świetna konstrukcja, precyzyjne wykonanie oraz kontrola, która gwarantuje zgodność ze specyfikacją techniczną. Obiektywy SIGMA są owocem głęboko przemyślanych koncepcji projektowych oraz wyrafinowanych i błyskotliwych japońskich technologii produkcyjnych. Ostatnim elementem jest nasza procedura oceny charakterystyki obiektywu. Do tej pory mierzyliśmy funkcjonalność obiektywów przy użyciu systemu pomiarowego bazującego na konwencjonalnych matrycach. Teraz jednak opracowaliśmy autorski system pomiaru MTF (funkcji przenoszenie modulacji) o nazwie A1, wykorzystujący 46 megapikselowe matryce direct image marki Foveon. Obecnie nasz proces kontroli jakości obejmuje nawet wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości. Wszystkie obiektywy z naszych nowych linii są przed wysyłką testowane przy użyciu urządzenia A1.

Wyjątkowo wysoka rozdzielczość nowych matryc spełnia najbardziej wygórowane oczekiwania.

Obiektywy marki SIGMA umożliwiają odzwierciedlenie osobowości i pasji fotografa

Nasze obiektywy spełniają wszystkie wymogi w zakresie charakterystyki optycznej, funkcjonalności, trwałości i wytrzymałości. Podniesienie ich podstawowych parametrów do najwyższych poziomów umożliwiło odzwierciedlenie preferencji artystycznych oraz emocji fotografa. To jedna z kwestii, przesądzających o wyjątkowości obiektywów SIGMA. Nowe linie produktowe jeszcze wyraźniej uwypuklają kierunek dążenia do perfekcji wykonania naszych wyrobów. W Sigmie proces skrupulatnego projektowania zaczyna się od detali.

Koncepcja

Całkowicie nowe podejście

Trzy linie produktowe obiektywów marki SIGMA

SIGMA uporządkowała wszystkie oferowane obiektywy w trzy linie produktowe. Każda z nich jest czytelnie i jasno opisana, a każdy obiektyw, jaki od tej pory zostanie zaprojektowany, będzie przypisany do jednej z tych trzech linii.

Naszym celem nie jest narzucenie nowych sposobów klasyfikowania sprzętu, ale uproszczenie wyboru. Mamy nadzieję, że nasze nowe linie produktowe ułatwią fotografom podjęcie właściwej decyzji zakupowej, dzięki wskazaniu na charakter i sugerowane przeznaczenie.

Cały ten system ma za zadanie wzbogacenie naszej oferty. Nowe kategorie produktów zapewniają zdecydowanie łatwiejszą orientację podczas wyboru właściwego obiektywu. Nowy poziom jakości naszych obiektywów zapewnia nową perspektywę w fotografii.

Precyzyjne pogrupowanie produktów umożliwia każdemu fotografowi w szybki sposób odnalezienie pożądanego obiektywu. Wystarczy wybrać właściwą linię produktową, która odpowiada  zainteresowaniom fotograficznym. Nowe linie produktów SIGMA  na nowo zdefiniują Twoją relację z fotografią.

Linie produktowe SIGMA

Contemporary

Linia Contemporary zaspokaja najwyższe wymagania, dzięki połączeniu najnowszej technologii ze świetną charakterystyką optyczną i zwartą konstrukcją.

Standardowe obiektywy
z zoomem, teleobiektywy
z zoomem, obiektywy
z zoomem o dużym
przybliżeniu i wiele innych

Art

Linia Art zapewnia najwyższy poziom ekspresji artystycznej, dzięki bezkonkurencyjnej charakterystyce optycznej i sile wyrazu.

Obiektywy stałoogniskowe
o dużej przysłonie,
obiektywy szerokokątne,
obiektywy ultraszerokokątne,
obiektywy makro, obiektywy
typu „rybie oko” i wiele innych.

Sports

Linia Sports dla szybko rozgrywających się wydarzeń, dzięki bezkonkurencyjnej charakterystyce optycznej.

Teleobiektywy, teleobiektywy
z zoomem, superteleobiektywy, superteleobiektywy z zoomem
i wiele innych

Contemporary

Nasza linia Contemporary zaspokaja najwyższe wymagania, dzięki połączeniu najnowszej technologii ze świetną charakterystyką optyczną i dopracowaną, zwartą konstrukcją.

Obiektywy z linii Contemporary cechują się najwyższą jakością pracy, uniwersalnością, są kompaktowe i łatwe do przetransportowania. Przy ich użyciu możesz wykonywać, np. zdjęcia krajobrazowe podczas podróży, zwykłe migawki z życia i zdjęcia rodzinne.

Przy budowie linii Contemporary, SIGMA rozwiązała trudny problem związany z koniecznością zachowania stosunkowo niewielkiej wagi i rozmiaru, bez szkody na funkcjonalności i zaawansowanej charakterystyce optycznej.

Kategorie obiektywów
Standardowe obiektywy z zoomem, teleobiektywy z zoomem, obiektywy z zoomem o dużym przybliżeniu i wiele innych

Art

Linia Art zapewnia najwyższy poziom ekspresji artystycznej, dzięki bezkonkurencyjnej charakterystyce optycznej i sile wyrazu.

Obiektywy z linii Art cechują się nietuzinkową charakterystyką ekspresji, ale przede wszystkim spełniają najbardziej wygórowane oczekiwania fotografów. Obiektywy linii Art, opracowywane są z maksymalnym naciskiem na walory artystyczne. Trafią, więc w gusta użytkowników, którzy cenią kreatywny, intensywny wyraz ponad kompaktową budowę i wielofunkcyjność.

Doskonałe do fotografii krajobrazowej, portretowej, martwej natury, zbliżeń i zwykłych migawek z życia. Doskonały wybór dla kreatywnego fotografa. Obiektywy linii Art świetnie sprawdzają się w fotografii studyjnej.

Kategorie obiektywów
Obiektywy stałoogniskowe o dużej przysłonie, obiektywy szerokokątne, obiektywy ultraszerokokątne, obiektywy makro, obiektywy typu „rybie oko” i inne.

Sports

Linia Sports jest przeznaczona do fotografowania szybko rozgrywających się wydarzeń. Bezkonkurencyjna charakterystyka optyczna jest jej niepodważalnym atutem.

Świetna charakterystyka optyczna i siła wyrazu umożliwia precyzyjne rejestrowanie szybko poruszających się obiektów nawet z dużej odległości. Ta wysoko wydajna linia oferuje również szereg funkcji wspomagających fotografa w wymagających warunkach i sytuacjach.

Obiektywy doskonale spisują się w fotografii sportowej, przyrodniczej oraz podczas wykonywania zdjęć samolotów, pociągów i samochodów wyścigowych. Inną ważną cechą obiektywów linii Sports jest szeroki zakres opcji dostosowywania: wszystkie ustawienia mogą zostać wyregulowane zgodnie z indywidualnymi preferencjami fotografa za pomocą dołączonego oprogramowania.

Kategorie obiektywów
Teleobiektywy, teleobiektywy z zoomem, superteleobiektywy, superteleobiektywy z zoomem i inne.