logo sigma-foto

APARATY

Poznaj aparaty SIGMA z wymiennymi obiektywami

SIGMA opracowuje nowy aparat systemowy.
Najmniejszy i najlżejszy na świecie - kieszonkowy aparat pełnoklatkowy

Środowisko fotograficzne ulega radykalnym zmianom. W dzisiejszych czasach jeden użytkownik może mieć zarówno wysokiej klasy aparat z wymiennymi obiektywami, jak i aparat w smartfonie, używając ich w zależności od określonych warunków i celów, jakie chce osiągnąć. Tymczasem SIGMA mówi „stop” i przypomina o naturalnej wartości aparatu cyfrowego.

W efekcie SIGMA postanowiła opracować aparat cyfrowy zorientowany na użytkownika, który odzwierciedlałby ideę „jaki może być aparat” w bardziej elastyczny i realistyczny sposób, bez dostosowywania się do producenckich pomysłów zorientowanych na aparaty i hierarchię.

Aparaty fp koncepcja rozwoju

Kieszonkowa pełna klatka

IMPONUJĄCA MOBILNOŚĆ I MOC

„Najmniejsze i najlżejsze body”, za pomocą którego można wyrazić swoje kreatywne pomysły w dowolnym momencie, w połączeniu z „pełnoklatkowym sensorem”, który jest odpowiedni do poważnych zadań bez uszczerbku dla jakości obrazu, oraz „doskonała jakość wykonania”, która sprawia, że aparat stanowi doskonałą podstawę dla systemu wysokiej jakości obiektywów.

Skalowalny

WSZECHSTRONNA SKALOWALNOŚĆ

„Otwarty system”, który pozwala sparować aparat nie tylko z obiektywami SIGMA, ale także z innymi obiektywami i akcesoriami, zarówno SIGMA, jak i innych marek, przy użyciu różnorodnych przejściówek, co w połączeniu z „najwyższą wszechstronnością i skalowalnością” umożliwia dostosowanie aparatu do dowolnej sytuacji zdjęciowej.

Jednolity

PEŁNOWARTOŚCIOWE WYZWALAJĄCE FUNKCJE FOTOGRAFICZNE

wyzwalające funkcje fotograficzne „Intuicyjny interfejs użytkownika”, który pozwala się poruszać między pełnowartościowymi trybami robienia zdjęć i nagrywania wideo za pomocą jednego palca, dzięki czemu „jednolite i prawdziwie kreatywne narzędzie” wykracza poza różnice stylowe i gatunkowe.

To nowy aparat systemowy, który obali paradygmat aparatów cyfrowych

Nadając najwyższy priorytet realizacji tych trzech koncepcji jednocześnie i bez żadnych kompromisów, SIGMA wybrała tylko te elementy i mechanizmy, które były niezbędne, aby stworzyć aparat SIGMA fp jako przykład „całkowicie nowego aparatu cyfrowego, który SIGMA może teraz zaoferować światu.”

To korpus aparatu, który zmienia swoje kształty z dużą elastycznością skoncentrowaną wokół potrzeb użytkownika. Jest to narzędzie, które daje użytkownikowi radość z użytkowania nowego aparatu, który dopiero odkrywają. To nowy aparat systemowy, który obali paradygmat „aparatów cyfrowych”.

SIGMA fp jest tutaj, aby rozszerzyć potencjał „fotografowania” do nieskończoności.

Najmniejszy i najlżejszy aparat pełnoklatkowy na świecie

SIGMA fp to najmniejszy i najlżejszy bezlusterkowy aparat na świecie*. Wykorzystuje 35mm pełnoklatkowy sensor Bayer z 24,6 mln efektywnych pikseli. Przód i tył aparatu pokryty stopem aluminium dla polepszenia wytrzymałości i przewodnictwa cieplnego. Kompaktowy korpus SIGMA fp ma wbudowany radiator i jest uszczelniony w 42 punktach, co wzmacnia jego odporność na kurz i zachlapanie, a dzięki temu czyni go idealnym narzędziem na długie godziny pracy w ekstremalnym środowisku. Dzięki kompaktowej wielkości i dużej elastyczności w zakresie rozbudowy SIGMA fp zapewnia radość z pełnoekranowej jakości obrazu, niezależnie od możliwych ustawień fotografowania.
* Stan na lipiec, 2019.

WYMIARY:

112.6 × 69.9 × 45.3 mm

WAGA:

370g

*bez akumulatora i kart pamięci

SENSOR:

pełnoklatkowa matryca Bayer 35mm, 24,6 mln efektywnych pikseli

Wstrząsy, hałas i opóźnienia to wady migawek mechanicznych. SIGMA fp został zaprojektowany w taki sposób, aby zminimalizować te negatywne efekty i stworzyć system dostosowany do różnych potrzeb fotograficznych. Fotografowanie wymagające precyzji, w którym wyeliminowane zostaje nawet najmniejsze drganie; fotografowanie bez emitowania dźwięków ; fotografowanie z szybką reakcją, by nie stracić idealnego ujęcia. Tego typu fotografowanie otworzy nowe horyzonty dla tworzenia filmów wideo. Dodatkowo brak mechanicznej migawki sprawia, że konstrukcja aparatu SIGMA fp jest prostsza, co z kolei dodatnio wpływa na jego niezawodność.

aparat sigma fpl

Światło wypełniające

Tryb kolorów

Kontrola tonów

Doskonałe opcje tworzenia artystycznych zdjęć i filmów

Ten nowy tryb kolorów polega na tworzeniu wysokiego kontrastu miedzy kolorami pomarańczowymi, którymi cechuje się skóra ludzka, a turkusowymi (niebieskozielonymi), które są ich dopełnieniem, co pozwala uzyskać bardzo żywe i „dramatyczne” ujęcia. Tego schematu można używać zarówno podczas robienia zdjęć, jak i w trybie filmowania.

Funkcja wcześniej dostępna tylko w SIGMA Photo Pro, zastrzeżonym oprogramowaniu SIGMA do tworzenia zdjęć, teraz została włączona do systemu SIGMA fp. Korzystanie z niej umożliwia regulację jasności obrazu poprzez doświetlenie cieni, bez zmiany ekspozycji obszarów podświetlonych. Zapewnia to większą kontrolę nad tworzeniem szczegółowego obrazu, nawet w obszarach trudnych do kontrolowania przy użyciu samych ustawień korekty ekspozycji. Zakres regulacji, który poprzednio wynosił +/- 2,0 teraz został rozszerzony do +/- 5,0, co umożliwia jeszcze dokładniejsze dostrojenie jasności.

Radiator inspirowany profesjonalnymi kamerami kinowymi jest umieszczony między wyświetlaczem LCD a korpusem aparatu. W połączeniu z aluminiową powłoką zewnętrzną SIGMA fp osiąga wysokie wskaźniki chłodzenia matrycy i procesora. Zapobiega to przegrzaniu podczas użytkowania aparatu w wysokich temperaturach czy podczas długich godzin fotografowania lub filmowania

sigma aparat fp
aparat sigma fp

Konstrukcja odporna na kurz i zachlapania

Aparat SIGMA fp jest chroniony pyło- i brzygoszczelnymi uszczelkami w 42 punktach korpusu. Co w połączeniu z obiektywami odpornymi na kurz i zachlapanie pozwala fotografować aparatem SIGMA fp w deszczu, podczas burz piaskowych czy w innych ekstremalnie trudnych warunkach.

Tryb HDR

Fotografowanie w trybie HDR wykorzystuje elektroniczną migawkę do robienia wielu zdjęć o różnej ekspozycji (3 klatki dla fotografii i 2 klatki dla wideo) jednocześnie, które można połączyć w jedno zdjęcie czy film z dużym zakresem dynamicznym, który nie mógłby być uzyskany podczas pracy w trybie normalnym.

Uwaga: Zdjęcia HDR w trybie CINE (filmowym) mają być dostępne poprzez aktualizację oprogramowania układowego zaplanowaną na termin późniejszy.

Dopasuj obiektyw idealny do Twoich potrzeb

Mocowanie L-Mount* to mocowanie zoptymalizowane pod kątem aparatów bezlusterkowych, charakteryzujące się krótką odległością rejestrową, dużą średnicą i wyjątkową trwałością. W 2018 roku Lecia Camera AG, Panasonic Corporation i SIGMA stworzyły L-Mount Alliance i ogłosiły, że będą opracowywać własny system aparatów, oparty na tym samym standardzie, co L-Mount. SIGMA fp jako aparat bazujący na mocowaniu L-Mount może być używany z różnymi obiektywami L-Mount oferowanymi przez Leica i Panasonic, a także z obiektywami SIGMA. Dzięki L-Mount aparaty wykraczają poza granice między producentami, oferując niespotykany dotąd poziom elastyczności i możliwości.
* Znak towarowy L-Mount jest zastrzeżonym znakiem towarowym Leica Camera AG.

Sprawdź listę dedykowanych akcesoriów do aparatów
SIGMA fp i SIGMA fp L

LAMPA BLYSKOWA EF-630 SA-STTL NIKON

Wsparcie tworzenia filmów

Obok profesjonalnych kamer filmowych SIGMA fp to pierwszy bezlusterkowy aparat cyfrowy z wymiennymi obiektywami, który obsługuje zewnętrzne nagrywanie w 12-bitowym formacie CinemaDNG. Dzięki możliwości rejestracji w rozdzielczości 4K UHD/24 kl/s, generuje dane wideo, które można wykorzystać podczas filmowania. Obsługuje również nagrywanie All-I (All-Intra), co umożliwia utrzymanie wysokiej jakości obrazu przy jednoczesnym zmniejszeniu rozmiaru pliku, umożliwiając dostęp do rejestracji i edycji danych oświetlenia. Można wybrać format nagrywania, który najlepiej odpowiada celowi użytkownika.

Funkcja odtwarzania scen CinemaDNG w aparacie ma być dostępna poprzez aktualizację oprogramowania układowego zaplanowaną w terminie późniejszym.

Płynne przejście między trybami fotografowania (Still) i filmowania (Cine)

Interfejs użytkownika został zoptymalizowany pod kątem różnych trybów fotografowania, zachowując charakterystyczny „feeling” aparatów SIGMA, w tym pokrętła i przyciski QS (Quick Set). SIGMA fp wyposażono w specjalnie zaprojektowany system operacyjny oraz ustawienia wyświetlania danych dla każdego trybu pracy (Still/Cine). Za pomocą specjalnego przełącznika można swobodnie poruszać się między tymi trybami. To nowa jakość w fotografii, która wykracza poza granice tradycyjnych aparatów przeznaczonych do robienia zdjęć lub nagrywania filmów.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI

W obiektywie SIGMA