logo sigma-foto

Za niezależnością podąża energia, która prowadzi do przyszłości

Dziedzina optyki była prawdziwą gwiazdą powojennego japońskiego przemysłu eksportowego. Nowi twórcy obiektywów pojawiali się jak grzyby po deszczu, osiągając zawrotną liczę prawie 60 przedsiębiorstw. W pewnym momencie, na rynku były dostępne popularne dwuobiektywowe aparaty firm o nazwach obejmujących praktycznie każdą literę alfabetu.

W tym czasie, założyciel SIGMA, Michihiro Yamaki, najstarszy syn w rodzinie, podjął pracę w niepełnym wymiarze godzin u producenta optyki, aby wspierać rodzinę podczas swoich studiów na uniwersytecie. Rozwijając swoje umiejętności, stał się wysoko wykfalifikowanym inżynierem lornetek. Jednakże firmie groziło bankructwo po nagłym zniknięciu jej menadżera. Michihiro Yamaki zaangażował się w pilne działania mające na celu zabezpieczenie pozostałych dostawców. Po uporządkowaniu zamówień, dostawcy poprosili Pana Michihiro Yamaki o „założenie nowej firmy i wznowienie działalności”. Po zastanowieniu, podjął decyzję o założeniu firmy: SIGMA Research Center, utworzonej w 1961 r. w dzielnicy Setagaya w Tokio.

Nie była to firma uruchomiona z wielkimi nadziejami, a „centrum badawcze” było tylko z nazwy. SIGMA zaczęła od pierwszego kroku, jako mała fabryka w mieście. Jednak od samego początku firma dążyła do bycia „niezależnym twórcą”. Michihiro Yamaki był przekonany, że SIGMA „nie jest firmą, która powinna przekształcić się w zwykłego wykonawcę. Aby przetrwać, musimy rozwijać własne produkty i tworzyć markę nastawioną na jakość. ”

W następstwie tego, SIGMA samodzielnie opracowała „tylny konwerter” i system zamienny „YS [Yamaki System]”. Jako ostatni producent obiektywów, który wszedł na rynek, SIGMA zbudowała solidne podstawy dla swojej przyszłości.

Sigma to greckie słowo „Suma”: suma umiejętności, wiedzy, doświadczenia, mądrości, pasji – zgodnie z filozofią założycielską SIGMA. To był początek historii SIGMA.

Fabryka Aizu, jedyne na świecie miejsce powstawania obiektywów SIGMA, została zbudowana w 1973 roku. Czysty klimat i rzetelny charakter ludzi pracujących w Aizu był decydującym czynnikiem do założenia tu fabryki.

Fabryka Aizu w czasach obecnych.
Michihiro Yamaki pokazujący swoje produkty na targach Japan Camera Show w 1961.

Źródło: http://www.sigma-sein.com/en/groundbreaking/with-independence-comes-the-energy-to-lead-to-the-future/

Udostępnij:

Podobne wpisy

Cashback Sigma 540zł
Aktualności

Cashback SIGMA. Odbierz do 540zł !

K-Consult sp. z o.o., wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce, z przyjemnością informuje o promocyjnej ofercie Cashback na wybrane modele obiektywów z rodziny SIGMA, zakupione w dniach 15.06.2023 –

Czytaj więcej »