logo sigma-foto

SIGMA z nagrodami TIPA 2021

K-Consult sp. z o.o, wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce, z przyjemnością informuje, iż SIGMA fp L, SIGMA 100-400mm F5-6.3 DG DN OS | Contemporary, SIGMA 85mm F1.4 DG DN | Art i SIGMA 105mm F2.8 DG DN MACRO | Art, zdobyły nagrody TIPA World Awards 2021!

SIGMA fp L

Nagroda w kategorii: NAJLEPSZY ZAAWANSOWANY APARAT FOTO/VIDEO(BEST PHOTO/VIDEO CAMERA ADVANCED)

Tak jak wszechstronny gracz zespołowy, który może grać na dowolnej pozycji na boi-sku, kompaktowy SIGMA fp L poradzi sobie z niemal każdym zadaniem. Ten cyfrowy aparat bezlusterkowy jest wyposażony w pełnoklatkowy czujnik 61 MP, który może wyświetlać 12- lub 14-bitowe pliki RAW (DNG) i/lub JPEG w szerokim zakresie współ-czynników proporcji, a także wiele formatów wideo UHD 4k, z Linear PCM audio, do 2 godzin ciągłego nagrywania. Możliwości kinowe obejmują obsługę 3 formatów plików RAW przesyłanych do zewnętrznych rejestratorów ekranowych przez HDMI oraz ste-rowanie gimbalem. SIGMA fp L może być również doskonałą opcją jako kamera inter-netowa. Po podłączeniu do komputera za pomocą kabla USB-C, może wysyłać dźwięk i obraz oraz ładować się jednocześnie, dzięki czemu nagranie może być stru-mieniowanie tak długo, jak tylko chcesz.

Szczegółowe informacje na temat SIGMA fp L: https://sigma-foto.pl/blog/nowosc-aparat-sigma-fp-l/ 

SIGMA 100-400mm F5-6.3 DG DN OS | Contemporary

Nagroda w kategorii: NAJLEPSZY ULTRA TELEOBIEKTYW ZOOM (BEST ULTRA-TELEPHOTO ZOOM LENS)

Teleobiektyw zoom dużego zasięgu stwarza zupełnie nowy sposób parzenia na świat, a dla wielu gruntownie zmienia sposób, w jaki widzą i rejestrują przyrodę, dzikie zwierzęta czy nawet zlecenia fotoreporterskie. Lekki (1135g, dla mocowania L-mount), specjalnie uszczelniony i kompaktowy jak na swój zakres ogniskowych (197,2mm dla mocowania L-mount), ten nowy obiektyw w pełni wykorzystuje know-how firmy SIGMA w zakresie teleobiektywów stworzonych w technologii bezlusterkowców. Przysłona 9-listkowa poprawia efekt bokeh, który jest szczególnie ekscytujący przy dłuższych ogniskowych. Silnik krokowy jest zoptymalizowany zarówno pod kątem aparatów z detekcją fazy jak i kontrastu, zapewniając optymalizację śledzenia oka we wszystkich kompatybilnych aparatach. Dostępny jest również 4-stopniowy system stabilizacji optycznej, który rozszerza możliwości fotografowania w trudnych warunkach oświetleniowych.

Szczegółowe informacje na temat SIGMA 100-400mm F5-6.3 DG DN OS | Contemporary: https://sigma-foto.pl/obiektywy/100-400mm-f5-6-3-dg-dn-os/

SIGMA 85mm F1.4 DG DN | Art

Nagroda w kategorii: NAJLEPSZY OBIEKTYW PORTRETOWY (BEST PORTRAIT LENS)

Przeznaczony zarówno dla profesjonalistów jak i entuzjastów fotografii portretowej i artystycznej, SIGMA 85mm F1.4 DG DN | Art ma cechy, które przypominają listę życzeń dotyczących idealnego obiektywu portretowego. Pierwszą jest oczywiście możliwość uzyskania pięknego efektu bokeh zarówno w fotografii portretowej jak i przyrodniczej. Następnie, SIGMA zwróciła szczególną uwagę na uzyskanie optymalnych wyników przy każdej przysłonie, zwłaszcza przy maksymalnie otwartej F1.4. Obiektyw składa się z imponującego połączenia szkła o wysokim współczynniku załamania światła, pięciu specjalnych elementów o niskiej dyspersji (SLD) i soczewki asfreycznej, dzięki czemu nie ma rozmywania kolorów, a ostrość jest wyjątkowa zarówno w centrum kadru jak i na jego brzegu. Liczne elementy nastawne i funkcje obiektywu sprawiają iż jest to trafny wybór zarówno do fotografii jak i wideo.

Szczegółowe informacje na temat SIGMA 85mm F1.4 DG DN | Art: https://sigma-foto.pl/obiektywy/85mm-f1-4-dg-dn/

SIGMA 105mm F2.8 DG DN MACRO | Art

Nagroda w kategorii: NAJLEPSZY OBIEKTYW MAKRO (BEST MACRO LENS)

Obiektyw makro jest świetnym uzupełnieniem każdej torby fotograficznej, a zwłaszcza jeśli może on pełnić dodatkową funkcję klasycznego obiektywu portretowego. SIGMA 105mm F2.8 DG DN MACRO | Art spełnia wszystkie wymagania, jeśli chodzi o listę życzeń fotografa makro: maksymalny otwór przysłony F2.8, minimalna odległość ogniskowania 29,5mm, maksymalne powiększenie 1:1 i zaokrąglona 9-listkowa przysłona kołowa. Ponieważ wiele prac makro jest wykonywanych na zewnątrz, powłoka hydrofobowa i olejoodporna chroni przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Liczne elementy sterujące na obiektywie (przełącznik blokady pierścienia przysłony, przycisk AF-L i przełącznik pierścienia przysłony zapewniający ciszę podczas nagrywania filmów) zwiększają kreatywne i praktyczne korzyści, jakie zapewni obiektyw.

Szczegółowe informacje na temat SIGMA 105mm F2.8 DG DN | Art: https://sigma-foto.pl/obiektywy/105mm-f2-8-dg-dn-macro/

O TIPA:

Obecnie, 30 redakcji z Europy i innych części świata jest członkami organizacji TIPA. Tworzą ją redaktorzy naczelni i redaktorzy techniczni tych redakcji. Od 1991 roku TIPA przyznała wiele nagród w kilku sektorach, w tym w obrazowaniu. W 2018 TIPA zmieniał nazwę nagród na TIPA World Awards, aby odzwierciedlić obecny skład jej członków, jej publikacje, a także globalny wpływ samych nagród TIPA.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Cashback Sigma 540zł
Aktualności

Cashback SIGMA. Odbierz do 540zł !

K-Consult sp. z o.o., wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce, z przyjemnością informuje o promocyjnej ofercie Cashback na wybrane modele obiektywów z rodziny SIGMA, zakupione w dniach 15.06.2023 –

Czytaj więcej »