logo sigma-foto

Premiera obiektywu SIGMA 10-18mm F2.8 DC DN | Contemporary

K-Consult sp. z o.o, wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce, w imieniu SIGMA Corporation prezentuje model 10-18mm F2.8 DC DN | Contemporary – najmniejszy i najlżejszy na świecie szerokokątny zoom do aparatów z matrycą APS-C*.

Akcesoria w zestawie: Osłona przeciwsłoneczna typu push-on (LH706-02), dekiel przedni 67m (LCF-67mm III), dekiel tylny (LCR II).   
Dostępne mocowania: L-Mount, Sony E, FUJIFILM X

Ekstremalnie lekki i kompaktowy.

SIGMA 10-18mm F2.8 DC DN | Contemporary, ze swoimi 62mm długości, 72,2mm średnicy oraz wagą 260g, jest najmniejszym i najlżejszym na świecie ultraszerokokąt-nym obiektywem zmiennoogniskowym do aparatów APS-C*, dzięki czemu idealnie nadaje się do codziennego fotografowania czy filmowania.

Do obiektywu dołączono nowy rodzaj osłony przeciwsłonecznej, która w przeciwień-stwie do osłon bagnetowych, nakładanych ruchem obrotowym, jest nasuwana na obiektyw za pomocą systemu sprężyny i dźwigni. Zastosowanie tak innowacyjnego rozwiązania pozwoliło na zmniejszenie rozmiaru i grubości osłony tak, aby pasowała na do kompaktowych rozmiarów obiektywu.

Nowy 10-18mm F2.8 DC DN w połączeniu z obiektywem SIGMA 18-50mm F2.8 DC DN | Contemporary, pokrywa cały użyteczny zakres 17-75mm (odpowiednik formatu 35mm) F2.8, dwoma niewielkimi obiektywami o łącznej wadze zaledwie 550g.

Jasny, ultraszerokokątny zoom o ekspresyjnym obrazowaniu.

Fot. Johannes Hulsch

Wykorzystując zaawansowaną konstrukcję optyczną, skupioną na korygowaniu aber-racji w obiektywie, SIGMA 10-18mm F2.8 | Contemporary tworzy obrazy ostre zarów-no w centrum kadru, jak i na jego brzegach.  Zastosowanie soczewki asferycznej o dużym współczynniku załamania światła jako pierwszego elementu optycznego obiek-tywu, umożliwiło wykonanie konstrukcji o zmniejszonej liczbie elementów. Dzięki do-datkowemu wykorzystaniu wielu soczewek asferycznych i specjalnemu elementowi o niskiej dyspersji, udało się zapewnić wysoką rozdzielczość generowanego obrazu przy jednoczesnym zachowaniu lekkości i kompaktowości całej konstrukcji obiektywu.

Dodatkowo, jego minimalna odległość ogniskowania wynosi tylko 11,6cm (od matrycy aparatu, przy ogniskowej 10mm), a jego maksymalny wskaźnik powiększenia wynosi 1:4, dzięki czemu możesz nim rejestrować nie tylko krajobrazy czy architekturę, ale także wiele innych rzeczy, jak detale czy martwą naturę.

Idealny do krajobrazów, podróży, filmów i tworzenia treści online.

Fot. Westley Wong

Dzięki ultraszerokiej ogniskowej, kompaktowej i lekkiej obudowie oraz ostrej jak brzy-twa optyce, SIGMA 10-18mm F2.8 DC DN | Contemporary to idealna opcja do foto-grafii krajobrazowej, podróżniczej, ulicznej oraz wnętrz. Oferuje także imponujące możliwości nagrywania filmów dzięki jasnej przysłonie F2.8, przez co doskonale nada-je się do fotografowania w warunkach słabego oświetlenia i tworzenia małej głębi ostrości. Ultraszeroki kąt widzenia idealnie nadaje się do vlogowania z ręki, które wy-maga uchwycenia zarówno obiektu, jak i otoczenia.

Obiektyw został zaprojektowany tak, aby tłumić oddychanie obrazu (tzw. focus brea-thing). Zmiana kąta widzenia spowodowana przesunięciem ostrości jest zminimalizo-wana, tworząc naturalnie wyglądające przesunięcie ostrości podczas nagrywania wi-deo.

Szybki i cichy silnik krokowy, zapewnia precyzyjną pracę AF zarówno podczas robie-nia zdjęć jak i nagrywania filmów. Jest przy tym w pełni kompatybilny z różnymi try-bami śledzenia AF w aparacie.

Obiektyw współpracuje z funkcją elektronicznej stabilizacji obrazu, funkcją korekcji aberracji, DMF oraz AF+MF w korpusach aparatów różnych producentów. Zaletą ko-rzystania z tak ultraszerokokątnego obiektywu jest to, iż zapewnia on szeroki kąt wi-dzenia nawet wtedy, gdy funkcja elektronicznej stabilizacji obrazu przycina kadr.

*Funkcja dostępna tylko w obsługiwanych aparatach. Dostępne korekty lub funkcje automatycznej korekcji mogą się różnić w zależności od modelu aparatu.

Specyfikacja techniczna :
•    Konstrukcja obiektywu: 13 elementów w 10 grupach (3 soczewki FLD, 1 so-czewka SLD i 4 soczewki asferyczne)
•    Kąt widzenia: 109.7°-76.5° (APS-C)
•    Liczba listków przysłony: 7 (przysłona zaokrąglona)
•    Minimalna przysłona: F22
•    Minimalna odległość ogniskowania: 11.6cm (dla 10mm) – 19.1cm (dla 18mm)
•    Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:4 (dla 10mm) – 1:6.9 (dla 18mm)
•    Rozmiar filtra: 67mm
•    Wymiary (średnica × długość):  72.2 mm × 62.0mm
•    Waga: 260g
•    Kraj produkcji: Japonia
•    EAN:
L-mount: 085126207694
Sony E: 085126207656
FUJIFILM X: 085126207755

Planowane rozpoczęcie sprzedaży: 26 października 2023

Sugerowana cena detaliczna: 3 290zł.

Udostępnij:

Podobne wpisy

Uncategorized

Nowa 70-200mm F2.8 DG DN OS Sports

K-Consult sp. z o.o, wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Pol-sce, w imieniu SIGMA Corporation prezentuje 70-200mm F2.8 DG DN OS | Sports – nowy flagowy teleobiektyw SIGMA z linii

Czytaj więcej »