fbpx
Art Contemporary

Obiektyw Sigma
45mm F2.8 C DG DN

Stylowy obiektyw stałoogniskowy, z którym trudno się rozstać – ten obiektyw linii Contemporary to równowaga optycznej wydajności i rozmiaru dla pełnoklatkowych bezlusterkowców

  • sony E
  • l-mount
5 lat gwarancji

Ucieleśnienie koncepcji „dążenia do optymalnej równowagi”. Zbalansowany obiektyw do codziennego użytku

Zaprojektowany do współpracy ze stosunkowo małymi pełnoklatkowymi bezlusterkowcami. Sprawdzi się jako łatwy w obsłudze standardowy obiektyw, w którym wysoka jakość optyczna idzie w parze z niewielkim rozmiarami ucieleśniając w ten sposób koncepcję linii Contemporary „dążenia do optymalnej równowagi”. Jest idealnym „pierwszym obiektywem” w ofercie dedykowanej do aparatów bezlusterkowych.

Informacje o nazwie produktu:

Litery „DG” w nazwie produktu oznaczają, że obiektyw został zaprojektowany tak, aby zapewnić wysoka wydajność optyczna w aparatach z matrycami pełnoklatkowymi. Litery „DN” informują, że  obiektyw został zaprojektowany do współpracy z aparatami bezlusterkowymi.

SIGMA 45mm F2.8 C DG DN

Piękny bokeh i plastyka, którymi można się cieszyć w każdej sytuacji

SIGMA 45mm F2.8 DG DN | Contemporary charakteryzuje się pięknym efektem bokeh. Dzięki kontroli aberracji sferycznej uzyskano duży bokeh nie tylko z przodu i tyłu fotografowanego obiektu, ale także wokół obszaru ustawiania ostrości, tworząc przyjemny charakter  miękkiego rozmycia. Obiektyw ten wygładza rozmycie tła, tłumiąc efekt podwójnej linii bokehu i poprawia wrażenie trójwymiarowości fotografowanego obiektu. Ponadto minimalna odległość ogniskowania wynosząca 24cm pozwala na wykorzystanie nietypowego kąta widzenia, co doskonale sprawdzi się w fotografii produktowej.

Przy szeroko otwartej przysłonie obiektyw zapewnia miękkie efekty bokeh, które można nazwać klasycznymi, ale jednocześnie, gdy przysłona jest przymknięta, obiektyw oferuje nowoczesne, ostre podkreślenie krawędzi. SIGMA 45mm F2.8 DG DN jest idealnym przykładem podstawowego szkła codziennego użytku.

Wysoka jakość wykonania i wyjątkowa funkcjonalność

Ponieważ obiektyw ten jest przeznaczony do codziennego użytku, szczególną uwagę zwrócono na jakość wykonania i funkcjonalność. Częściowo metalowy tubus zapewnia większą trwałość. Pierścień przysłony z wyraźnym klikiem przy zmianie wartości zapewnia wygodę obsługi niezależnie od stylu fotografowania. Gładko poruszający się pierścień ustawiania ostrości gwarantuje komfort pracy w trybie MF.

SIGMA 45mm F2.8 C DG DN

Metalowa osłona przeciwsłoneczna

SIGMA 45mm F2.8 C DG DN

Osłona przeciwsłoneczna, tak jak korpus obiektywu, wykonana jest z aluminium. Karbowana powierzchnia osłony poprawia komfort użycia przy jej zakładaniu czy zdejmowaniu z obiektywu.

Szybki i bardzo dokładny AF włączany przez silnik krokowy

Układ AF został zaprojektowany z uwzględnieniem nowych technologii występujących w aparatach bezlusterkowych. Obiektyw zapewnia płynne, ciche i szybkie ustawianie ostrości w trybie AF dzięki wykorzystaniu silnika krokowego. Dodatkowo AF obsługuje wykrywanie twarzy/oczu i pozwala na kręcenie filmów.

Inne funkcje

Kompatybilny z Korekcją Aberracji Obiektywu

Aby dodatkowo podnieść jakość obrazu obiektyw współpracuje z oprogramowaniem aparatu niwelującym aberracje geometryczne i barwne.

Kołowa przysłona

7-listkowa kołowa przysłona tworzy atrakcyjne rozmycie w nieostrych obszarach obrazu.

Wytrzymały mosiężny bagnetowy uchwyt

Mosiężne mocowanie łączy w sobie wysoką precyzję z solidną konstrukcją. Obrobione powierzchnie i zwiększona wytrzymałość przyczyniają się do wyjątkowej trwałości obiektywu.

Zaprojektowany, aby zminimalizować flary i duszki

Już na wczesnym etapie procesu projektowania soczewek mierzono flary i duszki, aby ustalić konstrukcję optyczną odporną na silne źródła światła. Powłoki SIGMA Super Multi-Layer Coating redukują odblaski i duszki, aby pomóc fotografom w tworzeniu ostrych zdjęć o wysokim kontraście nawet przy czołowym oświetleniu.

Szybki AF z ręcznym ustawianiem ostrości

Obracając pierścieniem ostrości możesz chwilowo uaktywnić funkcję ręcznego ostrzenia. Po wykonaniu zdjęcia obiektyw sam przełączy się w tryb AF. Możesz też przełączyć obiektyw w tryb MF na stałe.

Uwaga: Działanie MF może się różnić w zależności od mocowania.

Pyło- i bryzgoszczelna konstrukcja

Mocowanie obiektywu jest zabezpieczone specjalną uszczelką co czyni ten obiektyw dobrym wyborem niezależnie od warunków zewnętrznych.

SIGMA 45mm F2.8 C DG DN

Podsumowanie

W każdym obiektywie SIGMA znajdziesz naszą filozofię i kunszt.

Nowy asortyment w pełni wyraża nasze podejście do obiektywów i samej fotografii. Wszystkie obiektywy należą do jednej z trzech linii – Contemporary, Art. lub Sport – wszystkie wyrażają naszą filozofię rozwoju i zaawansowany system produkcji. Dzięki wysokiej wydajności, jakości i najlepszemu wykończeniu  obiektywy dają osobom kochającym fotografię, trwałą wartość i pomagają uzyskać zachwycające zdjęcia. Sekretem jest nasza pasja, którą wkładamy w każdy proces produkcyjny i każdy produkt.

Nowe linie produktów konceptów SGV wyznaczają nowe standardy jakości obrazu

Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów Sigmy A1 MTF.

Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.

SIGMA Usluga wymiany obiektywow

Wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii

Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów. 

SIGMA Wyjątkowa prezycja

Obiektyw jest kompatybilny z usługą wymiany mocowania, co pozwoli Ci cieszyć się nim nawet po zmianie systemu*

Nie przestawaj używać swojego ulubionego obiektywu nawet po zmianie aparatu na model innego producenta. Przez lata, SIGMA wyprodukowała ogromną ilość obiektywów o różnych zastosowaniach. Wykorzystując naszą unikalną wiedzę i zasoby, prezentujemy usługę zmiany mocowania obiektywu, która jest możliwa zarówno dla tego modelu jak i dla wszystkich obiektywów z nowych linii SIGMA Global Vision. SIGMA zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie, wewnętrzne elementy oraz dokona optymalizacji oprogramowania. Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swojego ulubionego obiektywu przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.

*(usługa odpłatna, ograniczona do aktualnie produkowanych obiektywów SIGMA)

SIGMA Nowa linia produktow SGV
Konstrukcja obiektywu
8 elementów w 7 grupach
Minimalna przysłona
F22
Rozmiar filtra
φ55mm
Kąt widzenia
51,3°
Minimalna odległość ustawiania ostrości
24cm
Wymiary (średnica × długość)
φ64.0mm × 46.2mm
Listki przysłony
7 (kołowa przysłona)
Maksymalny współczynnik powiększenia
1 : 4
Waga
215g

Wszystkie pola są wymagane.

Dla tego produktu nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Tomasz Tołłoczko o spotkaniu z obiektywami Sigma z Serii “I”

Sigma “I” jest nie najlepsza… Na pierwszy rzut oka powie tak każdy amator badania testów, wykresów i porównywacz cen, taki jak ja. Bo w istocie obiektywy z Serii “I”, to stałki, które nie są ani najjaśniejsze, ani najlżejsze, ani najtańsze. Także mimo niesamowitych osiągów w szyb...