fbpx
Art Art

Obiektyw Sigma
35mm F1.2 A DG DN

„I wszystko jasne”. Wykorzystaj pełnię możliwości pierwszego obiektywu SIGMA o przysłonie F1.2

  • sony E
  • l-mount
5 lat gwarancji

Wyższy poziom „dążenia do najwyższej jakości obrazu” z nowym obiektywem do bezlusterkowców linii Art o przysłonie F1.2

Pierwszy na świecie szerokokątny obiektyw AF z maksymalną przysłoną F1.2 dla pełnoklatkowych systemów Sony E-i L-Mount. Obiektyw umożliwia tworzenie kompozycji z zadziwiającą rozdzielczością i pięknym efektem bokeh – np. przy portretach, które wykorzystują niewielką głębię ostrości. Wprowadza koncepcję „dążenia do najwyższej jakości obrazu” linii Art na wyższy poziom. Korzystając z funkcji korekcji optycznej wewnątrz aparatu, aberracje, które są trudne do usunięcia w post-processingu, są korygowane dzięki konstrukcji optycznej, tym samym zwiększając rozdzielczość zdjęć.

Informacje o nazwie produktu:

Litery „DG” w nazwie produktu oznaczają, że obiektyw został zaprojektowany tak, aby zapewnić najwyższą wydajność na aparatach z matrycami pełnoklatkowymi. Litery „DN” informują, że konstrukcja obiektywu jest zoptymalizowana dla aparatów bezlusterkowych.

SIGMA 35mm F1.2 A DG DN

Pierwszy stałoogniskowy obiektyw SIGMA o dużej średnicy i przysłonie F1.2

„Linia Art w dobie aparatów bezlusterkowych” dąży do doskonałości pod postacią obiektywu o dużej średnicy z ogniskową 35mm i maksymalną przysłoną F1.2. Trzy szklane elementy SLD i trzy soczewki asferyczne, w tym dwustronne soczewki asferyczne, są optymalnie rozmieszczone w konstrukcji obiektywu, na którą składa się 17 elementów w 12 grupach. Oprócz konstrukcji optycznej, która wykorzystuje charakterystykę krótkiej odległości między matrycą aparatu a jego bagnetem, obiektyw skutecznie wykorzystuje funkcję korekcji wewnątrz aparatu w celu korekcji zniekształceń i winietowania. Różne aberracje, które są trudne do skorygowania w trakcie post-processingu, takie jak koma, są dokładnie korygowane przez kompilację technologii opracowanej przez SIGMA, uzyskując przytłaczającą rozdzielczość, która może być wykorzystywana w aparatach z matrycami przekraczającymi 50 milionów pikseli.

Wysoka funkcjonalność, która wspiera zarówno fotografowanie jak i filmowanie

Przy fotografowaniu z automatycznym ustawianiem ostrości komfort pracy z dużym obiektywem z przysłoną F1.2 uzyskujemy dzięki dużemu silnikowi ultradźwiękowemu (HSM), który uzyskuje pożądany moment obrotowy wymagany do napędzania grupy soczewek ostrości. W przypadku ręcznego ustawiania ostrości, pierścień ostrości napędzany przez system focus-by-wire ze zoptymalizowanym ustawieniem momentu obrotowego, reaguje precyzyjnie na ruchy fotografa.

SIGMA 35mm F1.2 A DG DN
SIGMA 35mm F1.2 A DG DN

Pierścień przysłony (①) jest wyposażony w funkcję bezstopniowej regulacji przysłony, która jest włączana za pomocą przełącznika Click ON / OFF (③), umożliwiając płynną zmianę przysłony, która jest szczególnie przydatna, na przykład podczas nagrywania filmów. Ponadto przycisk AFL (②), któremu można przypisać różne działania, rozszerza zakres funkcji dostępnych na obiektywie.

Istotne funkcje zapewniają zaufanie użytkownika, nawet w trudnych warunkach

SIGMA 35mm F1.2 A DG DN uszczelki

Obiektyw odznacza się odporną na kurz i zachlapanie obudową, dodatkowo przednia soczewka pokryta jest powłoką hydrofobową i oleofobową, co ułatwia fotografowanie w różnych warunkach.

Inne funkcje

Kompatybilny z korekcją aberracji obiektywu

Dopasowując właściwości optyczne obiektywu, funkcja ta dokonuje korekcji winietowania, aberracji chromatycznych i dystorsji w celu polepszenia jakości obrazu.

Wytrzymały mosiężny bagnetowy uchwyt

Mosiężne mocowanie łączy w sobie wysoką precyzję z solidną konstrukcją. Obrobione powierzchnie i zwiększona wytrzymałość przyczyniają się do wyjątkowej trwałości obiektywu.

Szybki AF z ręcznym ustawianiem ostrości

Funkcja ręcznego ustawiania ostrości umożliwia przełączenie obiektywu na ręczne ustawianie ostrości przez obrócenie pierścienia ostrości.

Uwaga: Działanie MF może się różnić w zależności od mocowania.

Szybki autofocus

HSM (Hyper Sonic Motor) zapewnia wysoką prędkość i cichą pracę AF.

Kołowa przysłona

11-listkowa kołowa przysłona tworzy atrakcyjne rozmycie w nieostrych obszarach obrazu.

Zaprojektowany, aby zminimalizować flary i duszki

Już na wczesnym etapie procesu projektowania soczewek mierzono flary i duszki, aby ustalić konstrukcję optyczną odporną na silne źródła światła, w tym podświetlenia tylnego. Powłoki SIGMA Super Multi-Layer Coating redukują odblaski i duszki, aby pomóc fotografom w tworzeniu ostrych zdjęć o wysokim kontraście nawet przy tylnym oświetleniu.

Osłona przeciwsłoneczna

Obiektyw wyposażono w osłonę przeciwsłoneczną z blokadą, by zapobiec jej odłączeniu od obiektywu.

SIGMA 35mm F1.2 A DG DN

Podsumowanie

W każdym obiektywie SIGMA znajdziesz naszą filozofię i kunszt.

Nasz nowy asortyment w pełni wyraża nasze podejście do obiektywów i samej fotografii. Wszystkie obiektywy należą do jednej z trzech linii – Contemporary, Art lub Sport – wszystkie one wyrażają naszą filozofię rozwoju i zaawansowany system produkcji. Dzięki wysokiej wydajności, jakości i najlepszemu wykończeniu te obiektywy dają osobom kochającym fotografię trwałą wartość i pomagają uzyskać zachwycające zdjęcia. Sekretem jest nasza pasja, którą wkładamy w każdy proces produkcyjny i każdy produkt.

Nowe linie produktów konceptów SGV wyznaczają nowe standardy jakości obrazu

Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów Sigmy A1 MTF.

Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.

SIGMA Usluga wymiany obiektywow

Wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii

Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów. 

SIGMA Wyjątkowa prezycja

Obiektyw jest kompatybilny z usługą wymiany mocowania, co pozwoli Ci cieszyć się nim nawet po zmianie systemu*

Nie przestawaj używać swojego ulubionego obiektywu nawet po zmianie aparatu na model innego producenta. Przez lata, SIGMA wyprodukowała ogromną ilość obiektywów o różnych zastosowaniach. Wykorzystując naszą unikalną wiedzę i zasoby, prezentujemy usługę zmiany mocowania obiektywu, która jest możliwa zarówno dla tego modelu jak i dla wszystkich obiektywów z nowych linii SIGMA Global Vision. SIGMA zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie, wewnętrzne elementy oraz dokona optymalizacji oprogramowania. Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swojego ulubionego obiektywu przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.

*(usługa odpłatna, ograniczona do aktualnie produkowanych obiektywów SIGMA)

SIGMA Nowa linia produktow SGV
Konstrukcja obiektywu
17 elementów w 12 grupach
Minimalna przysłona
F16
Rozmiar filtra
φ82mm
Kąt widzenia
63,4°
Minimalna odległość ustawiania ostrości
30cm
Wymiary (średnica × długość)
φ87,8mm × 136,2mm
Listki przysłony
11 (kołowa przysłona)
Maksymalny współczynnik powiększenia
1 : 5,1
Waga
1090g

Wszystkie pola są wymagane.

Dla tego produktu nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

I wszystko jasne! Magiczna Sigma 35mm F1.2 w rękach Tomasza Tołłoczko

Jeden Dwa. Dwa magiczne słowa, które sprawiają, że na samą myśl skaczę z ekscytacji. Odkąd zajmuję się fotografią ślubną, jasne obiektywy najczęściej goszczą w mojej torbie i na aparacie. Przysłona o wartości F1.2 pozwala na papierkowo-cienką głębię ostrości, a otwarcie przysłony tak s...