fbpx
Art Art

Obiektyw Sigma
30mm F1.4 A DC HSM

Obudź umysł artysty! Jasny obiektyw F1.4 dedykowany do matryc APS-C, który zadowoli każdego fotografa.

  • canon
  • nikon
  • sigma
  • pentax

Bestseller dodatkowo ulepszony

Oto jasny obiektyw standardowy do lustrzanek cyfrowych z matrycą APS-C, 
idealny do każdego rodzaju fotografii.

Oferując najwyższą jakość zdjęć ten jasny obiektyw standarowy wprost zachęca do tworzenia

Wypuszczając na rynek model 30mm F1.4 SIGMA stała się pionierem na rynku jasnych obiektywów standardowych zaprojektowanych specjalnie do lustrzanek APS-C. Po przeorganizowaniu wszystkich obiektów w trzy nowe linie produktowe, zdecydowaliśmy się go ulepszyć. 30mm F1.4 DC HSM oferuje kąt widzenia odpowiadający 45mm dla formatu 35mm (tzw. „pełnej klatki”). Oddaje perspektywę niezwykle podobną do faktycznego sposobu, w jaki świat postrzega ludzkie oko. Czyni go to idealnym do wielu rodzajów zdjęć. Doskonały do fotografii artystycznej. Wyposażony w najnowszą technologię i zaawansowaną konstrukcję, obiektyw oferuje najwyższej jakości zdjęcia.

Konstrukcja obiektywu

Smukły kształt obiektywu osiągnięto umieszczając dużą asferyczną soczewkę na przodzie zestawu. Zoptymalizowana konstrukcja pomaga korygować różne rodzaje optycznych aberracji. Dzięki temu obiektyw oferuje wyjątkową jakość obrazu.

SIGMA 30mm F1.4 A DC HSM Konstrukcja

Redukcja flar i blików

SIGMA Flary i bliki

Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.

Kołowa przysłona

Przy zdjęciach z punktowymi źródłami światła lub z odbiciami na powierzchni wody w tle, okrągła, 9-cio listkowa przysłona pozwala osiągnąć efekt ‘bokeh’, nawet przy wysokich ustawieniach.

SIGMA Przysłona
SIGMA 30mm F1.4 A DC HSM

Jasny F1.4 obiektyw standardowy, mogący zadowolić każdego fotografa

Jasny obiektyw z minimalną aberracją optyczną 
i wyjątkową rozdzielczością.

System tylnego ustawiania ostrości

SIGMA 30mm F1.4 A DC HSM System tylnego ustawiania ostrości

Obiektyw wyposażony jest w system tylnego ogniskowania, zapobiegający aberracjom zależnym od ustawienia ostrości. Dzięki temu najwyższa jakość jest możliwa do osiągnięcia w całym fotografowanym kadrze. Podczas ostrzenia, przednia soczewka się nie obraca, co pozwala na stosowanie filtrów polaryzacyjnych.

Silnik ultradźwiękowy HSM

Napęd HSM pozwala na szybką I cichą pracę napędu AF. Dzięki najnowszemu algorytmowi AF, uzyskano znacznie płynniejszą pracę autofocusa. Dodatkowo, możliwe jest ręczne „doostrzanie” w trybie AF.

SIGMA HSM

TSC (kompozyt stabilny termicznie)

SIGMA jako pierwsza korzysta z materiału TSC*, który oferuje minimalną termokurczliwość i dużą twardość. Jest też o 25% bardziej elastyczny niż poliwęglan. Charakteryzuje się bardzo niską termokurczliwością, przez co łączy się dobrze z częściami metalowymi, co przekłada się na wyższą jakość wykonania. Materiał pozwala też na wykonanie znacznie cieńszych elementów niż do tej pory, w tym pierścieni zoomu i skali.

Precyzyjne, wytrzymałe mosiężne mocowanie bagnetu

Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie. 

SIGMA Bagnet

Nowe linie produktów konceptów SGV wyznaczają nowe standardy jakości obrazu

Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów Sigmy A1 MTF.

Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.

SIGMA Usluga wymiany obiektywow

Wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii

Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów. 

SIGMA Wyjątkowa prezycja

Obiektyw jest kompatybilny z usługą wymiany mocowania, co pozwoli Ci cieszyć się nim nawet po zmianie systemu*

Nie przestawaj używać swojego ulubionego obiektywu nawet po zmianie aparatu na model innego producenta. Przez lata, SIGMA wyprodukowała ogromną ilość obiektywów o różnych zastosowaniach. Wykorzystując naszą unikalną wiedzę i zasoby, prezentujemy usługę zmiany mocowania obiektywu, która jest możliwa zarówno dla tego modelu jak i dla wszystkich obiektywów z nowych linii SIGMA Global Vision. SIGMA zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie, wewnętrzne elementy oraz dokona optymalizacji oprogramowania. Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swojego ulubionego obiektywu przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.

*(usługa odpłatna, ograniczona do aktualnie produkowanych obiektywów SIGMA)

SIGMA Nowa linia produktow SGV

Kompatybilny i w pełni konfigurowalny, pozwoli ci stworzyć obiektyw dostosowany do własnych potrzeb

Nowy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro oraz USB DOCK sprawiają, że dostosowanie obiektywu jest proste
SIGMA USB Dock

Przygotowaliśmy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro specjalnie dla naszych nowych linii produktowych. Pozwala on użytkownikowi na uaktualnienie oprogramowania obiektywu, dostosowanie ustawień ostrości i innych parametrów. Dzięki SIGMA USB DOCK możliwe jest połączenie obiektywu z komputerem a dostosowywanie parametrów odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Dla obiektywów z linii Sports, możliwe będzie także dostosowanie ogranicznika zakresu ustawiania ostrości. 

SIGMA Optimization Pro Software

Informacje o SIGMA USB DOCK, Pobranie SIGMA Optization Pro Software >>

Obiektyw jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11

Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF itp.

SIGMA Konwerter MC-11
Konstrukcja obiektywu
9 elementów w 8 grupach
Minimalna przysłona
F16
Rozmiar filtra
φ62mm
Kąt widzenia
50,7°
Minimalna odległość ustawiania ostrości
30cm / 11.8in.
Wymiary (średnica × długość)
φ74,2mm x 63,3mm / 2.9in. x 2.5in.
Listki przysłony
9 (kołowa przysłona)
Maksymalny współczynnik powiększenia
1 : 6,8
Waga
435g / 15.3oz

Wszystkie pola są wymagane.

Dla tego produktu nie ma jeszcze żadnych komentarzy.