fbpx
Art Art

Obiektyw Sigma
28mm F1.4 A DG HSM

Najbardziej oczekiwany obiektyw dla entuzjastów szkieł szerokokątnych, teraz dostępny w linii Art.

  • canon
  • nikon
  • sony E
  • sigma
  • l-mount

Klasyczny kąt widzenia w najnowszej konstrukcji

Kąt widzenia obiektywów 28mm był uważany za klasyczny w erze fotografii analogowej i do dziś ma wielu zwolenników. Wychodząc naprzeciw prośbom wielu fotografów, którzy wyrazili duże zainteresowanie obiektywem 28mm w połączeniu z jakością Art, SIGMA rozpoczęła produkcję szkła SIGMA 28/1.4 DG HSM | Art, w oparciu o know-how zdobyty podczas opracowywanie dotychczasowej gamy obiektywów Art F1.4. Ten tradycyjny obiektyw szerokokątny, wykorzystujący współczesne technologie, wzornictwo i materiały, jest dostępny w prestiżowej linii Art.

Sigma 28mm F1.4 A DG HSM

Wydajność najlepsza w swojej klasie

W obiektywie zastosowano szereg specjalnych soczewek odpowiadających za korygowanie aberracji barwnych i chromatycznych a także podnoszących rozdzielczość obrazu zarówno w centrum jak i na brzegach kadru. Zastosowano w nim m.in. w dwie soczewki o niskiej dyspersji FLD („F”) oraz trzy o niskiej dyspersji SLD. Dodatkowo obiektyw posiada aż trzy soczewki asferyczne, w tym soczewkę asferyczną o dużej średnicy, aby zapewnić najlepszą korekcję aberracji chromatycznej, która bardzo często występowała w obiektywach szerokokątnych. Cały układ optyczny zapewnia wysoką rozdzielczość obrazu na całym kadrze, przy jednoczesnym korygowaniu efektu comy i minimalizowaniu dystorsji. Obiektyw doskonale sprawdzi się w fotografii ulicznej, reporterskiej a także przy fotografowaniu krajobrazów i nocnego nieba.

Sigma 28mm F1.4 A DG HSM

Zaprojektowany by działać w każdych warunkach

Hydro- i oleofobowa powłoka na przedniej soczewce w połączeniu z odporną na kurz i zachlapanie konstrukcją zapewnia swobodę użytkowania nawet w najtrudniejszych warunkach. Silnik HSM (Hyper Sonic Motor) ze zaktualizowanym algorytmem czyni autofocus niezwykle szybkim, co pozwala na natychmiastową rejestrację każdego ruchu.

Powłoki hydro- i oleofobowe

Przednie i tylne soczewki zawierają powłokę odporną na olej i wodę, która umożliwia łatwe wytarcie płynu i zapobiega przywieraniu tłuszczu do powierzchni. Dzięki temu utrzymywanie powierzchni soczewki w czystości staje się łatwiejsze.

Sigma powłoki

Konstrukcja odporna na kurz i zachlapanie

Sigma uszczelki 28mm

Obiektyw odznacza się odporną na kurz i zachlapanie obudową z dodatkowym uszczelnieniem przy bagnecie i pierścieniu ostrzenia, co pozwala fotografom na pracę w każdych warunkach pogodowych.

Szybki AF

Dzięki silnikowi HSM (Hyper Sonic Motor) ze zaktualizowanym algorytmem autofocus jest niezwykle szybki i dokładny i pozwala na natychmiastową rejestrację każdego ruchu.

Sigma AF

Osłona przeciwsłoneczna

Sigma 28mm F1.4 A DG HSM osłona

W zestawie osłona przeciwsłoneczna mocowana na klik, co zapobiega jej przypadkowemu odłączeniu.

Sigma Rodzina stałek Art

Kolekcja szerokokątnych obiektywów SIGMA

Wraz z wprowadzeniem tego obiektywu na rynek rodzina szerokokątnych obiektywów stałoogniskowych, kompatybilnych z klatką 35mm, powiększyła się do pięciu – od 14mm do 35mm. Wszystkie te szkła, z wyjątkiem 14mm, mają jasność F1.4 (F1.8 dla 14mm), co pozwala fotografom wybrać kąt widzenia, który najbardziej im odpowiada, zachowując atrakcyjny bokeh i pozwalając na realizację ich pomysłów.

Kompatybilny z korekcją aberracji Canon

Obiektyw z mocowaniem Canon jest zgodny z funkcją korekcji aberracji Canon*. Funkcja ta, dopasowana do właściwości optycznych obiektywu, dokonuje korekcji oświetlenia zewnętrznego, aberracji chromatycznych, zniekształceń itp. w celu polepszenia jakości obrazu.

* Funkcja nie jest dostępna we wszystkich aparatach Canon. Możliwości korekcji mogą się różnić w zależności od modelu aparatu Canon.

Redukcja flar i blików

SIGMA Flary i bliki

Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.

Precyzyjne, wytrzymałe mosiężne mocowanie bagnetu

Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie.

SIGMA Bagnet

Kołowa przysłona

SIGMA Przysłona

Okrągła, 9-cio listkowa przysłona pozwala osiągnąć atrakcyjny efekt „bokeh” w tle.

Mechanizm przysłony elektromagnetycznej Nikon

Obiektyw z mocowaniem Nikon posiada elektromagnetyczny mechanizm sterowania przysłoną. Ta funkcja zapewnia precyzyjne sterowanie przysłoną i stabilną pracę automatycznej ekspozycji (AE) np. podczas zdjęć seryjnych.

* Funkcjonalność może być ograniczona w niektórych modelach aparatów Nikon.

Kompatybilny z pełnoklatkowymi aparatami Sony z mocowaniem typu E

Sigma 28mm F1.4 Art z mocowaniem Sony E posiada ten sam układ optyczny, co w przypadku obiektywu do lustrzanek. Obiektyw jest kompatybilny z funkcjami aparatów Sony E, zapewnia prawidłową pracę systemu stabilizacji obrazu w aparacie i korekcję aberracji. Ponadto obiektyw jest zgodny z funkcjami śledzenia ostrości twarzy oraz źrenicy.

* Produkt ten został opracowany, wyprodukowany i jest sprzedawany na podstawie specyfikacji mocowania E, które zostało ujawnione przez Sony Corporation na podstawie umowy licencyjnej z Sony.

W każdym obiektywie SIGMA znajdziesz naszą filozofię i kunszt

Nowy asortyment w pełni wyraża nasze podejście do obiektywów i samej fotografii. Wszystkie obiektywy należą do jednej z trzech linii – Contemporary, Art lub Sport – wszystkie wyrażają naszą filozofię rozwoju i zaawansowany system produkcji. Dzięki wysokiej wydajności, jakości i najlepszemu wykończeniu  obiektywy dają osobom kochającym fotografię trwałą wartość i pomagają uzyskać zachwycające zdjęcia. Sekretem jest nasza pasja, którą wkładamy w każdy proces produkcyjny i każdy produkt.

Nowe linie produktów konceptów SGV wyznaczają nowe standardy jakości obrazu

Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów Sigmy A1 MTF.

Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.

SIGMA Usluga wymiany obiektywow

Wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii

Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów. 

SIGMA Wyjątkowa prezycja

Obiektyw jest kompatybilny z usługą wymiany mocowania, co pozwoli Ci cieszyć się nim nawet po zmianie systemu*

Nie przestawaj używać swojego ulubionego obiektywu nawet po zmianie aparatu na model innego producenta. Przez lata, SIGMA wyprodukowała ogromną ilość obiektywów o różnych zastosowaniach. Wykorzystując naszą unikalną wiedzę i zasoby, prezentujemy usługę zmiany mocowania obiektywu, która jest możliwa zarówno dla tego modelu jak i dla wszystkich obiektywów z nowych linii SIGMA Global Vision. SIGMA zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie, wewnętrzne elementy oraz dokona optymalizacji oprogramowania. Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swojego ulubionego obiektywu przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.

*(usługa odpłatna, ograniczona do aktualnie produkowanych obiektywów SIGMA)

SIGMA Nowa linia produktow SGV

Kompatybilny i w pełni konfigurowalny, pozwoli ci stworzyć obiektyw dostosowany do własnych potrzeb

Nowy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro oraz USB DOCK sprawiają, że dostosowanie obiektywu jest proste
SIGMA USB Dock

Przygotowaliśmy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro specjalnie dla naszych nowych linii produktowych. Pozwala on użytkownikowi na uaktualnienie oprogramowania obiektywu, dostosowanie ustawień ostrości i innych parametrów. Dzięki SIGMA USB DOCK możliwe jest połączenie obiektywu z komputerem a dostosowywanie parametrów odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Dla obiektywów z linii Sports, możliwe będzie także dostosowanie ogranicznika zakresu ustawiania ostrości. 

SIGMA Optimization Pro Software

Informacje o SIGMA USB DOCK, Pobranie SIGMA Optization Pro Software >>

Obiektyw jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11

Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF itp.

SIGMA Konwerter MC-11
Konstrukcja obiektywu
17 elementów w 12 grupach
Minimalna przysłona
F16
Rozmiar filtra
φ77mm
Kąt widzenia
75.4°
Minimalna odległość ustawiania ostrości
28cm
Wymiary (średnica × długość)
φ82,8mm × 107,7mm
Listki przysłony
9 (kołowa przysłowa)
Maksymalny współczynnik powiększenia
1 : 5,4
Waga
865g

Wszystkie pola są wymagane.

Dla tego produktu nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Islandia, doskonała lokalizacja do testowania obiektywu SIGMA 28mm F1.4 DG HSM Art, okiem Lee Gale.

Niedawno wróciłem z niesamowitej podróży do „Krainy ognia i lodu”, typowego dla tego regionu, tygla różnych warunków pogodowych. Była to moja druga wizyta na Islandii, ale nowa trasa, biegnąca wokół wyspy obejmującej Półwysep Snæfellsnes oraz Park Narodowy Þingvellir. Tamtejsza pogoda zasłużyła...