fbpx
Art Art

Obiektyw Sigma
20mm F1.4 A DG HSM

20mm F1.4 DG HSM to pierwszy na świecie pełnoklatkowy obiektyw szerokokątny o stałym świetle F1.4

  • canon
  • nikon
  • sigma
  • sony E
  • l-mount
5 lat gwarancji

Niesamowita wydajność zapewnia niezapomniane doświadczenia wizualne​

SIGMA stworzyła obiektyw szerokokątny ze światłem F1.4

Obiektyw o ogniskowej 20mm oraz przysłonie F1.4 zapewnia wyjątkową jasność oraz piękny bokeh, gwarantując niespotykane dotąd doświadczenia wizualne

SIGMA posiada bogate doświadczenie w projektowaniu zaawansowanych produktów w których wykorzystuje najnowszą technologię przeznaczoną dla lustrzanek o matrycach wysokich rozdzielczości. W swoim najnowszym osiągnięciu w tej kategorii, SIGMA stworzyła obiektyw szerokokątny o jasności F1.4 o ogniskowej 20mm. Obiektyw ten zapewnia wyjątkową jasność oraz piękny bokeh, gwarantując niespotykane dotąd doświadczenia wizualne. Fotografów może wykorzystać perspektywę dostarczoną przez szeroki kąt oraz małą głębię ostrości. Obiektyw idealnie sprawdzi się nie tylko do krajobrazów z gwieździstym niebem, ale również w przypadku fotografii przy słabym świetle – na przykład portretów.

Ograniczenie do minimum aberracji chromatycznej

SIGMA 20mm F1.4 A DG HSM Konstrukcja

Obiektyw ten minimalizuje aberrację chromatyczną, która jest wspólnym problemem w dużej liczbie obiektywów szerokokątnych. Posiada dwie soczewki FLD (“F” Low Dispersion)* oraz pięć SLD (Special Low Dispersion) które, minimalizują poprzeczną aberrację chromatyczną, która jest widoczna głównie wokół krawędzi obrazu. Zoptymalizowana dystrybucja osiowa obiektywu pomaga zminimalizować aberrację chromatyczną. W efekcie, obiektyw ten zapewnia wysoką jakość obrazu w każdej sytuacji bez efektu smug.
Obrazy są ostre, o wysokim kontraście.

* Soczewki FLD cechuje ultraniska dyspersja. Oferują wydajność na najwyższym poziomie. Ich współczynnik załamania światła wpływa na bardzo niską dyspersję. Oferuje on właściwości bardzo podobne do fluorytowych. Cechy te minimalizują aberrację chromatyczną.

Redukcja flar i blików

Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.

SIGMA Flary i bliki

Wyjątkowe szkło o niskiej dyspersji

SIGMA Aberracja chromatyczna

Stopień w jaki szkło odbija światło zależy od długości fali światła. Stąd różne kolory widma światła. Ta właściwość jest źródłem aberracji chromatycznej, obwódki koloru szczególnie zauważalnej przy teleobiektywach. Większość aberracji chromatycznej może zostać wyeliminowana dzięki zastosowaniu wypukłej soczewki o wysokiej refrakcji i wklęsłego elementu o niskiej refrakcji. Mimo to, może pozostać tak zwane „widmo wtórne”. By je zminimalizować, obiektywy SIGMA są wyposażone w trzy rodzaje soczewek o niskiej dyspersji: ELD (Extraordinary Low Dispersion), SLD (Special Low Dispersion) i FLD („F” Low Dispersion). Zwłaszcza szkło FLD charakteryzuje się wyjątkowo niską dyspersją i wysoką przepuszczalnością, przypominającą fluoryt. Ten wyjątkowy rodzaj szkła oraz optymalizacja dystrybucji energii pozwala na doskonałą jakość obrazu, niezakłóconego aberracją chromatyczną.

Zaokrąglone listki przysłony

9 zaokrąglonych listków przysłony tworzy atrakcyjne rozmycie w wybranych obszarach obrazu.

SIGMA Przysłona
SIGMA 20mm F1.4 A DG HSM

Idealny obiektyw do krótkich czasów otwarcia migawki

W czasach fotografii analogowej był mały wybór filmów o wysokiej czułości. Wtedy jasne obiektywy świetnie sprawdzały się w warunkach słabego oświetlenia. Zostały nazwane „obiektywami o dużych prędkościach”. Obiektywy te są idealne do fotografowania w pomieszczeniach, wieczorem, przy zachmurzonym niebie lub w każdej sytuacji ze słabym światłem. SIGMA 20mm F1.4 A DG HSM zapewnia korzyści płynące z szerokiego kąta w połączeniu z minimalnym zniekształceniem. Obiektyw jest idealny do fotografowania krajobrazów z rozgwieżdżonym niebem czy architektury. Oprócz robienia zdjęć szerokokątnych fotograf może wykorzystać szeroko otwartą przysłonę, aby robić zdjęcia z tematem w centrum oraz rozmytym tłem. Obiektyw przeznaczony dla lustrzanek wyposażonych w matryce o wysokich rozdzielczościach. Zapewnia doskonałą rozdzielczość oraz wysoką jakość obrazu nawet przy szeroko otwartej przysłonie.

Zaawansowana technologia umożliwiająca konstrukcję 20mm F1.4

SIGMA Soczewki asferyczne

Pierwszy na świecie * obiektyw 20mm F1.4, który oferuje zaawansowaną technologię produkcji soczewek asferycznych o dużej średnicy.

Aby zaoferować obiektyw szerokokątny o ogniskowej 20mm i jasności F1.4 SIGMA musiała użyć podwójnych asferycznych soczewek o średnicy 59mm. Obiektywy tego typu były uważane za bardzo trudne do wytworzenia, ale SIGMA podjęła się tego wyzwania dbając przy tym o jakość produktów serii ART. 
Przełom był możliwy poprzez rozwój firmy w czasie poprzez produkcję szerokiej gamy ultra-szerokokątnych soczewek. Obiektywy SIGMA takie jak 12-24mm F4.5-5.6 EX DG ASPHERICAL HSM, SIGMA 8-16mm F4.5-5.6 DC HSM i SIGMA 18-35mm F1.8 A DC HSM były całkowicie oryginalne i pomogły rozwijać wyjątkowe konstrukcje. 
Co więcej, zaawansowana konstrukcja optyczna Sigmy minimalizuje zniekształcenia poprzecznej aberracji chromatycznej, wyrównania i zmniejszenie jasności w kierunku krawędzi obrazu. Dostarczając najwyższą wydajność nawet przy szeroko otwartej przysłonie, obiektyw ten można uznać za zwieńczenie linii Art Sigmy.

* Lewa strona:. Asferyczny element szkła zastosowany w SIGMA 18-35mm F1.8 A DC HSM
* Prawa strona: Asferyczny element szkła zastosowany w SIGMA 20mm F1.4 A DC HSM

Hyper Sonic Motor (HSM)

Napęd HSM pozwala na szybką i cichą pracę napędu AF. 1. Ponadto, nowy firmware oferuje funkcję tzw. „ręcznego doostrzenia” w trybie AF. Pozwala ono na ręczne ustawianie ostrości, poprzez kręcenie pierścieniem MF, nawet w sytuacji gdy obiektyw pracuje w trybie AF. Zwiększa to wygodę i szybkość ustawiania ostrości.
* Domyślne ustawienie funkcji „ręcznego doostrzania” w trybie AF różni się w zależności od rodzaju mocowania.

SIGMA HSM

Precyzyjne, wytrzymałe mosiężne mocowanie bagnetu

SIGMA Bagnet

Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie.

Nowe linie produktów konceptów SGV wyznaczają nowe standardy jakości obrazu

Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów Sigmy A1 MTF.

Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.

SIGMA Usluga wymiany obiektywow

Wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii

Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów. 

SIGMA Wyjątkowa prezycja

Obiektyw jest kompatybilny z usługą wymiany mocowania, co pozwoli Ci cieszyć się nim nawet po zmianie systemu*

Nie przestawaj używać swojego ulubionego obiektywu nawet po zmianie aparatu na model innego producenta. Przez lata, SIGMA wyprodukowała ogromną ilość obiektywów o różnych zastosowaniach. Wykorzystując naszą unikalną wiedzę i zasoby, prezentujemy usługę zmiany mocowania obiektywu, która jest możliwa zarówno dla tego modelu jak i dla wszystkich obiektywów z nowych linii SIGMA Global Vision. SIGMA zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie, wewnętrzne elementy oraz dokona optymalizacji oprogramowania. Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swojego ulubionego obiektywu przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.

*(usługa odpłatna, ograniczona do aktualnie produkowanych obiektywów SIGMA)

SIGMA Nowa linia produktow SGV

Kompatybilny i w pełni konfigurowalny, pozwoli ci stworzyć obiektyw dostosowany do własnych potrzeb

Nowy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro oraz USB DOCK sprawiają, że dostosowanie obiektywu jest proste
SIGMA USB Dock

Przygotowaliśmy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro specjalnie dla naszych nowych linii produktowych. Pozwala on użytkownikowi na uaktualnienie oprogramowania obiektywu, dostosowanie ustawień ostrości i innych parametrów. Dzięki SIGMA USB DOCK możliwe jest połączenie obiektywu z komputerem a dostosowywanie parametrów odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Dla obiektywów z linii Sports, możliwe będzie także dostosowanie ogranicznika zakresu ustawiania ostrości. 

SIGMA Optimization Pro Software

Informacje o SIGMA USB DOCK, Pobranie SIGMA Optization Pro Software >>

Obiektyw jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11

Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF itp.

SIGMA Konwerter MC-11
Konstrukcja obiektywu
15 elementów w 11 grupach
Minimalna przysłona
F16
Kąt widzenia
94,5°
Minimalna odległość ustawiania ostrości
27,6cm / 10.9in.
Wymiary (średnica × długość)
φ90,7mm x 129,8mm / 3.6in. x 5.1in.
Listki przysłony
9 (kołowa przysłona)
Maksymalny współczynnik powiększenia
1 : 7,1
Waga
950g / 33.5oz.

Wszystkie pola są wymagane.

Dla tego produktu nie ma jeszcze żadnych komentarzy.