fbpx
Art Art

Obiektyw Sigma
19mm F2.8 A DN

Nowa era, nowy system. Przedstawiamy nową serię obiektywów DN do aparatów z wymienną optyką.

  • sony E
  • olympus
5 lat gwarancji

Innowacja Sigmy – odnowiona!

Seria obiektywów DN do aparatów z wymienną optyką. 
W pełni odświeżona linia, oferująca niezrównaną siłę ekspresji.

Oryginalna innowacja Sigmy teraz jeszcze bardziej dopracowana i wyrafinowana - najwyższej jakości optyka i funkcjonalność

Bezlusterkowe aparaty z wymiennymi obiektywami są popularne z powodu swych niewielkich rozmiarów oraz łatwości obsługi. Seria obiektywów DN, przeznaczonych dla aparatów bezlusterkowych, posiada doskonałe parametry optyczne i funkcjonalności zaspokajające najbardziej wymagających fotografów. Oto innowacja Sigmy w jeszcze bardziej dopracowanej i wyrafinowanej formie. W linii obiektywów Art znajduje się obiektyw standardowy, szerokokątny oraz teleobiektyw o średnim zasięgu, nowość w tej serii. Wszystkie reprezentują świat nowych możliwości, pomagając fotografom odnaleźć głębsze znaczenie sztuki i zwiększając możliwości artystycznej wypowiedzi.

Konstrukcja obiektywu

SIGMA 19mm F2.8 A DN Konstrukcja

Obiektyw wyposażony jest w trzy asferyczne soczewki, doskonale korygujące zniekształcenia i zakrzywienie pola. System wewnętrznego ogniskowania koryguje wszelkie aberracje. Najwyższej jakości telecentryczna optyka polepsza jakość całego zdjęcia.

Redukcja flar i blików

Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.

SIGMA Flary i bliki

Kołowa przysłona

SIGMA Przysłona kołowa

Przy zdjęciach z punktowymi źródłami światła lub z odbiciami na powierzchni wody w tle, okrągła, 7-io listkowa przysłona pozwala osiągnąć efekt ‘bokeh’, nawet przy wysokich ustawieniach. 

SIGMA 19mm F2.8 A DN

Wysokiej jakości szerokokątny obiektyw do aparatów bezlusterkowych

Kąt widzenia odpowiadający 38mm dla systemu Micro Cztery Trzecie oraz 28.5mm dla systemu Sony E (dla formatu 35mm).

Liniowy silnik AF

Silnik AF, w jaki wyposażony jest ten obiektyw, porusza soczewkami bez przekładni i innych części mechanicznych. Zapewnia dokładne i ciche automatyczne ustawianie ostrości, dzięki czemu obiektyw doskonale sprawdza się przy kręceniu filmów oraz wykonywaniu zdjęć.

Precyzyjne, wytrzymałe mosiężne mocowanie bagnetu

Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie. 

SIGMA Bagnet
SIGMA 19mm F2.8 A DN

Wyrafinowany projekt, który powstał z myślą o fotografach

Prosty kształt pierścienia ustawiania ostrości, zróżnicowanie powierzchni każdego elementu, elegancja, z jaką została naniesiona nazwa produktu, wykonane z metalu niemal wszystkie zewnętrzne części oraz ekskluzywny projekt obiektywu – wszystko to tworzy idealny obiektyw dla aparatów bezlusterkowych. Dodatkowo, fotografujący mają wybór pomiędzy czarnym i srebrnym kolorem obudowy, aby pasował do ich korpusu. U podstaw stworzenia tego obiektywu leży jednak to, co przyświeca każdemu produktowi Sigmy: intuicyjna obsługa i fundamentalne funkcje na najwyższym poziomie. Obiektyw wyposażony jest w cichy i potężny liniowy silnik AF, a mosiężny bagnet zapewnia precyzyjne i wytrzymałe mocowanie. Zaprojektowany, by służyć przez długie lata, obiektyw ten oferuje zwiększoną wytrzymałość i konstrukcję o wyjątkowej jakości.

Nowe linie produktów konceptów SGV wyznaczają nowe standardy jakości obrazu

Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów Sigmy A1 MTF.

Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.

SIGMA Usluga wymiany obiektywow

Wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii

Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów. 

SIGMA Wyjątkowa prezycja

Obiektyw jest kompatybilny z usługą wymiany mocowania, co pozwoli Ci cieszyć się nim nawet po zmianie systemu*

Nie przestawaj używać swojego ulubionego obiektywu nawet po zmianie aparatu na model innego producenta. Przez lata, SIGMA wyprodukowała ogromną ilość obiektywów o różnych zastosowaniach. Wykorzystując naszą unikalną wiedzę i zasoby, prezentujemy usługę zmiany mocowania obiektywu, która jest możliwa zarówno dla tego modelu jak i dla wszystkich obiektywów z nowych linii SIGMA Global Vision. SIGMA zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie, wewnętrzne elementy oraz dokona optymalizacji oprogramowania. Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swojego ulubionego obiektywu przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.

*(usługa odpłatna, ograniczona do aktualnie produkowanych obiektywów SIGMA)

SIGMA Nowa linia produktow SGV
Konstrukcja obiektywu
8 elementów w 6 grupach
Minimalna przysłona
F22
Rozmiar filtra
φ46mm
Kąt widzenia
59,3°(Sony-E 73,5°)
Minimalna odległość ustawiania ostrości
20cm / 7.8in.
Wymiary (średnica × długość)
φ60,8mm × 45,7mm / 2.4in. x 1.8in.
Listki przysłony
7 (kołowa przysłona)
Maksymalny współczynnik powiększenia
1 : 7,4
Waga
160g / 5.6oz.

Wszystkie pola są wymagane.

Dla tego produktu nie ma jeszcze żadnych komentarzy.