fbpx
Art Contemporary

Obiektyw Sigma
16mm F1.4 C DC DN

Opracowany z myślą o codziennym użytkowaniu - lekki i kompaktowy obiektyw z serii DN do aparatów bezlusterkowych

  • olympus
  • sony E
  • canon-m
5 lat gwarancji

Układ optyczny​

SIGMA 16mm F1.4 C DC DN Konstrukcja

Zaawansowany układ 16 soczewek ułożonych w 13 grupach gwarantuje pełną ostrość obrazu już od przysłony F1.4. Aż 3 soczewki wykonano ze specjalnych szkieł FLD*, 2 soczewki z SLD** oraz dwie ze specjalnego szkła asferycznego.
Ten układ optyczny minimalizuje aberracje optyczne i zapewnia znakomitą rozdzielczość przy szeroko otwartej aperturze oraz w całym zakresie przysłony. W szczególności dwa asferyczne elementy soczewek mają ultra-wysoce precyzyjne powierzchnie wypolerowane do tolerancji poniżej 10 nanometrów, co minimalizuje efekt bokeh pierścienia cebulowego, który tworzą niektóre elementy asferyczne i zapewnia wyraźną jakość obrazu w całym kadrze.

* FLD – szkło o ultra niskiej dyspersji, które oferuje wydajność na najwyższym poziomie, a jego właściwości są podobne do fluorytu

** SLD – szkło o niskiej dyspersji mające na celu minimalizację aberracji chromatycznej

 

Redukcja flar i blików

Każda soczewka jest pokryta warstwami antyrefleksyjnymi likwidującymi bliki i flary, dzięki czemu obiektyw zachowuje odpowiedni kontrast nawet przy fotografowaniu pod słońce.

SIGMA Flary i bliki

Kołowa przysłona

SIGMA Przysłona kołowa

Dopełnieniem jakości obrazu jest 9-cio listkowa zaokrąglona przysłona, dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu generującą gładką gradację i minimalizującą powstawanie smug. 

Pyło i wodoodporna konstrukcja

Uszczelniany bagnet zapewnia większą odporność na zabrudzenia i ewentualne zalania powstałe w wyniku np. deszczu.

SIGMA Mocowanie

Duża osłona przeciwsłoneczna

SIGMA 16mm F1.4 C DC DN Osłona przeciwsłoneczna

Osłona obiektywu wycina szkodliwe promienie, które mogą negatywnie wpływać na fotografie, jednocześnie minimalizując odbijanie światła w obiektywie. Osłona ma również gumową konstrukcję i antypoślizgowy rowek, dzięki czemu można ją łatwo trzymać w różnych sytuacjach.

TSC (kompozyt stabilny termicznie)

TSC (kompozyt stabilny termicznie) charakteryzuje się termokurczliwością podobną do aluminium. Części wykonane z tego materiału mniej się odkształcają, pozwalając na dużą precyzję wykonania. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 20% szkła, TSC jest o 70% bardziej elastyczny. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 30% szkła, TSC jest o 25% bardziej elastyczny.

Mosiężne mocowanie bagnetu

Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie. 

SIGMA Bagnet

Nowe linie produktów konceptów SGV wyznaczają nowe standardy jakości obrazu

Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów Sigmy A1 MTF.

Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.

SIGMA Usluga wymiany obiektywow

Wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii

Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów. 

SIGMA Wyjątkowa prezycja

Obiektyw jest kompatybilny z usługą wymiany mocowania, co pozwoli Ci cieszyć się nim nawet po zmianie systemu*

Nie przestawaj używać swojego ulubionego obiektywu nawet po zmianie aparatu na model innego producenta. Przez lata, SIGMA wyprodukowała ogromną ilość obiektywów o różnych zastosowaniach. Wykorzystując naszą unikalną wiedzę i zasoby, prezentujemy usługę zmiany mocowania obiektywu, która jest możliwa zarówno dla tego modelu jak i dla wszystkich obiektywów z nowych linii SIGMA Global Vision. SIGMA zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie, wewnętrzne elementy oraz dokona optymalizacji oprogramowania. Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swojego ulubionego obiektywu przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.

*(usługa odpłatna, ograniczona do aktualnie produkowanych obiektywów SIGMA)

SIGMA Nowa linia produktow SGV
Konstrukcja obiektywu
16 elementów w 13 grupach
Minimalna przysłona
F1.4
Rozmiar filtra
φ67mm
Kąt widzenia
83,2°
Minimalna odległość ustawiania ostrości
25cm
Wymiary (średnica × długość)
φ72,2mm x 92,3mm
Listki przysłony
9 (kołowa przysłona)
Maksymalny współczynnik powiększenia
1 : 9,9
Waga
405g

Wszystkie pola są wymagane.

Tytuł

Autor: Autor

Tytuł

Autor: -5147) ORDER BY 1#

Tytuł

Autor: Autor%' UNION ALL SELECT NULL,NULL-- Hbux

Tytuł

Autor: -9411 UNION ALL SELECT 93,93,'qzpvq'||'YxXRqalWek'||'qbvkq'-- SpeE

Tytuł

Autor: Autor UNION ALL SELECT NULL,NULL,NULL-- Jpho

Tytuł

Autor: Autor' AND SLEEP(5) AND 'KSwx'='KSwx

Tytuł

Autor: Autor) AND 5267=CONVERT(INT,(SELECT CHAR(113)+CHAR(122)+CHAR(112)+CHAR(118)+CHAR(113)+(SELECT (CASE WHEN (5267=5267) THEN CHAR(49) ELSE CHAR(48) END))+CHAR(113)+CHAR(98)+CHAR(118)+CHAR(107)+CHAR(113))) AND (6644=6644

Tytuł

Autor: Autor(''.(',",)

Tytuł

Autor: Autor