fbpx
Art Sports

Obiektyw Sigma
150-600mm F5-6.3 S DG OS HSM

Wysokiej klasy i o dużej wydajności teleobiektyw zmiennoogniskowy, spełniający oczekiwania wymagających fotografów.

  • canon
  • nikon
  • sigma
5 lat gwarancji

Najwyższej jakości hiper-teleobiektyw zmienno-ogniskowy, umożliwi każdemu wymagającemu fotografowi uzyskanie dokładnie takich ujęć jakie by chciał

Osiąga najlepsze paramery optyczne, uosabiające koncepcję naszej linii Sport.

Przenośny, wytrzymały i o wysokim standardzie – ten zmiennoogniskowy hiper-teleobiektyw jest prawdziwym arcydziełem

Fotografowanie teleobiektywem 600mm, zminimalizowana aberracja chromatyczna dla wyższej sprawności optycznej, oraz zwiększona przyjemność z jakości wykonania. Ponieważ teleobiektywy są często używane w bardzo trudnych sytuacjach, ten model krystalizuje wszystkie możliwe właściwości i funkcje, aby osiągnąć najlepszą wydajność i uchwycenie akcji. Łącząc mobilność i wysoką trwałość, ten zmienno ogniskowy hiper-teleobiektyw o wysokiej wydajności z linii Sport oferuje doskonałe możliwości renderowania. Jego wszechstronność zapewnia większą elastyczność dla szerzej fotografowanych scen, a wysoka wydajność zdecydowanie stymuluje ekspresję artystyczną fotografów.

Poprzez zastosowanie doskonałych elementów szkła optycznego, obiektyw minimalizuje aberrację chromatyczną i osiąga wiodącej klasy jakość obrazu

Obiektyw ten zawiera 2 FLD (“F” Low Dispersion) szklane elementy, które mają wydajność równą fluorytowi i 3 SLD (Special Low Dispersion) szklane elementy, wyrównując kolor aberracji w najwyższej mocy. Aberracja chromatyczna, która może być widoczna zwłaszcza na końcu teleobiektywu nawet gdy podczas zatrzymania, jest korygowana poprzez zoptymalizowaną konstrukcję szklanych elementów, w tym soczewek FLD.

Szkło FLD jest najwyższej jakości szkłem o niskiej dyspersji, o bardzo wysokiej przepuszczalności światła. To szkło optyczne ma wydajność niskiej dyspersji w porównaniu do szkła optycznego. Również czerpie korzyści z wysokiej dyspersji anomalii. Cechy te dają doskonałą korekcję pozostałej aberracji chromatycznej (widmo wtórne), która nie może być skorygowana przez zwykłe szkło optyczne i zapewniają obrazy o wysokiej rozdzielczości i kontraście.

SIGMA 150-600mm F5-6.3 S DG OS HSM Konstrukcja

Redukcja flar i blików

SIGMA Flary i bliki

Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.

Wyjątkowe szkło o niskiej dyspersji

Stopień w jaki szkło odbija światło zależy od długości fali światła. Stąd różne kolory widma światła. Ta właściwość jest źródłem aberracji chromatycznej, obwódki koloru szczególnie zauważalnej przy teleobiektywach. Większość aberracji chromatycznej może zostać wyeliminowana dzięki zastosowaniu wypukłej soczewki o wysokiej refrakcji i wklęsłego elementu o niskiej refrakcji. Mimo to, może pozostać tak zwane „widmo wtórne”. By je zminimalizować, obiektywy SIGMA są wyposażone w trzy rodzaje soczewek o niskiej dyspersji: ELD (Extraordinary Low Dispersion), SLD (Special Low Dispersion) i FLD („F” Low Dispersion). Zwłaszcza szkło FLD charakteryzuje się wyjątkowo niską dyspersją i wysoką przepuszczalnością, przypominającą fluoryt. Ten wyjątkowy rodzaj szkła oraz optymalizacja dystrybucji energii pozwala na doskonałą jakość obrazu, niezakłóconego aberracją chromatyczną

SIGMA Aberracja chromatyczna

Kołowa przysłona

SIGMA Przysłona kołowa

Przy zdjęciach z punktowymi źródłami światła lub z odbiciami na powierzchni wody w tle, okrągła, 9-cio listkowa przysłona pozwala osiągnąć efekt ‘bokeh’, nawet przy wysokich ustawieniach. 

SIGMA 150-600mm F5-6.3 S DG OS HSM

Wysokiej klasy model o zwiększonej wytrzymałości

Ten model krystalizuje wszystkie możliwe właściwości i funkcje, aby osiągnąć najlepszą wydajność i uchwycenie akcji.

Pyło i wodoodporna konstrukcja

Obiektyw jest pyło i wodoodporny, oraz zaprojektowany dla większej wytrzymałości. Jest w stanie sprostać wymaganiom najbardziej profesjonalnych fotografów, umożliwiając ujęcia w trudnych warunkach, takich jak deszcz

SIGMA Wodoodporna konstrukcja

Czujnik przyspieszenia umożliwia panoramowanie fotografii zarówno w pozycji pionowej jak i poziomej

SIGMA Przełącznik OS

Funkcja OS (Optical Stabilizer) została wprowadzona by za pomocą czujnika przyspieszenia zapewnić wysoką dokładność. Pierwszy z trybów OS jest odpowiedni do fotografii ogólnej, a drugi jest idealny do fotografowania sportów motorowych itp. W trybie 2 czujnik zbliżeniowy skutecznie minimalizuje rozmycie obrazu podczas fotografowania poprzez wykrycie czy aparat jest ustawiony w pionie czy w poziomie.

*Ten obiektyw nie może być stosowany do aparatów SLR z wyjątkiem Nikon F6, Canon EOS-1V .
* Działanie drugiego trybu jest ograniczone do robienia poziomych panoram 

Powłoka odporna na wodę oraz olej zapewnia przyjemność z fotografowania

Przednie i tylne soczewki zawierają powłokę odporną na olej i wodę, która umożliwia łatwe wytarcie płynu i zapobiega przywieraniu tłuszczu do powierzchni, nawet w trudnych warunkach. Dzięki temu, utrzymywanie powierzchni soczewki staje się łatwiejsze. 

SIGMA Powłoki wodoodporne

Bardziej cichy i szybki ‘zoptymalizowany AF’

SIGMA HSM

HSM (Hyper Sonic Motor) zapewnia szybszy i bardziej cichy AF. Dzięki ulepszeniu algorytmu AF w porównaniu do poprzednich modeli, ciągły AF (AF-C) poprawia wydajność o około 5%.

TSC (kompozyt stabilny termicznie)

Uważa się, że w projektowaniu obiektywów należy wykorzystać cechy metalu i poliwęglanu. SIGMA jako pierwsza korzysta z materiału TSC*, który oferuje minimalną termokurczliwość i dużą twardość. Jest też o 25% bardziej elastyczny niż poliwęglan. Charakteryzuje się bardzo niską termokurczliwością, przez co łączy się dobrze z częściami metalowymi, co przekłada się na wyższą jakość wykonania.
*TSC (kompozyt stabilny termicznie) charakteryzuje się termokurczliwością podobną do aluminium. Części wykonane z tego materiału mniej się odkształcają, pozwalając na dużą precyzję wykonania. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 20% szkła, TSC jest o 70% bardziej elastyczny. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 30% szkła, TSC jest o 25% bardziej elastyczny. (Porównania na podstawie części produkcji Sigmy)

Precyzyjne, wytrzymałe mosiężne mocowanie bagnetu

Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie. 

SIGMA Bagnet
SIGMA Tubus

Możliwość elastycznej regulacji w celu zwiększenia wygody

Pozwala fotografowi uchwycić szybko poruszające się i odległe obiekty, a wyjątkowa funkcjonalność umożliwia wykonanie doskonałych zdjęć nawet w najtrudniejszych sytuacjach. 

Nowo zaprojektowane gniazdo mocowania statywu pozwala osiągnąć pożądane ustawienia

SIGMA Mocowanie do statywu

Gniazdo statywu zostało na nowo zaprojektowane, ponieważ soczewki z hiper-teleobiektywem jak ten, który ma 600mm muszą często wymagają statywu przy robieniu zdjęć. Przy apewnieniu, że gniazdo statywu jest duże i stabilne, możliwa staje się zmiana pozycji co 90゜ułatwiające zmianę pozycji fotografowania z poziomej do pionowej. Przez zamocowanie paska znajdującego się w komplecie, obiektyw może być bezpiecznie przenoszony, bez powodowania zbędnego nacisku na osłonę aparatu.

* Gniazdo statywu nie może być odłączone od obiektywu

Przełącznik blokady zoomu można ustawić w dowolnej długości ogniskowej

Nowy przełącznik blokady zoomu umożliwia zablokowanie pierścienia zoomu w każdej długości ogniskowej. Może on być ustawiony w pożądanej przez fotografa długości ogniskowej, umożliwiającej stabilne fotografowanie, niezależnie czy obiektyw jest ustawiony w górę czy w dół. Pomaga to również podczas długiej ekspozycji fotografii. podczas długiej ekspozycji fotografii. 

SIGMA Blokada zoom

Zastosowano ręczne sterowanie umożliwiające przełączanie dwóch trybów manualnych

SIGMA Przełącznik AF/MF

Oprócz AF / MF, uwzględniono też MO (Manual Override), jako jedną z opcji przełącznika trybu ostrości. Ustawiając go w pozycji MO, przełącza się ręczne ustawianie ostrości za pomocą pierścienia ostrości nawet podczas ciągłego AF. W pozycji AF, możliwy jest standardowy ciągła regulacja ostrości. Korzystając z opcjonalnej stacji dokującej SIGMA USB, możliwym jest ustawienie czułości pozycji MO, aby przejść do manualnego ustawiania ostrości. 

Obiektyw oferuje doskonałą użyteczność jako prosty zoom

Ten obiektyw jest zoptymalizowany, aby umożliwić łatwe rozwinięcie/zwinięcie pierścienia zoomu, w celu natychmiastowej adaptacji bez regulacji pozycji trzymania, nawet przy nagłej zmianie kąta widzenia. Przód soczewki jest zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić łatwą manipulację w takich sytuacjach. 

 

SIGMA Obiektyw

Nowe linie produktów konceptów SGV wyznaczają nowe standardy jakości obrazu

Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów Sigmy A1 MTF.

Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.

SIGMA Usluga wymiany obiektywow

Wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii

Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów. 

SIGMA Wyjątkowa prezycja

Obiektyw jest kompatybilny z usługą wymiany mocowania, co pozwoli Ci cieszyć się nim nawet po zmianie systemu*

Nie przestawaj używać swojego ulubionego obiektywu nawet po zmianie aparatu na model innego producenta. Przez lata, SIGMA wyprodukowała ogromną ilość obiektywów o różnych zastosowaniach. Wykorzystując naszą unikalną wiedzę i zasoby, prezentujemy usługę zmiany mocowania obiektywu, która jest możliwa zarówno dla tego modelu jak i dla wszystkich obiektywów z nowych linii SIGMA Global Vision. SIGMA zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie, wewnętrzne elementy oraz dokona optymalizacji oprogramowania. Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swojego ulubionego obiektywu przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.

*(usługa odpłatna, ograniczona do aktualnie produkowanych obiektywów SIGMA)

SIGMA Nowa linia produktow SGV

Kompatybilny i w pełni konfigurowalny, pozwoli ci stworzyć obiektyw dostosowany do własnych potrzeb

Nowy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro oraz USB DOCK sprawiają, że dostosowanie obiektywu jest proste
SIGMA USB Dock

Przygotowaliśmy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro specjalnie dla naszych nowych linii produktowych. Pozwala on użytkownikowi na uaktualnienie oprogramowania obiektywu, dostosowanie ustawień ostrości i innych parametrów. Dzięki SIGMA USB DOCK możliwe jest połączenie obiektywu z komputerem a dostosowywanie parametrów odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Dla obiektywów z linii Sports, możliwe będzie także dostosowanie ogranicznika zakresu ustawiania ostrości. 

SIGMA Optimization Pro Software

Informacje o SIGMA USB DOCK, Pobranie SIGMA Optization Pro Software >>

Obiektyw jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11

Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF itp.

SIGMA Konwerter MC-11
Konstrukcja obiektywu
24 elementów w 16 grupach
Minimalna przysłona
F22
Rozmiar filtra
φ105mm
Kąt widzenia
16,4° - 4,1°
Minimalna odległość ustawiania ostrości
260cm / 102.4in
Wymiary (średnica × długość)
φ101mm × 290,2mm / 4.8in. x 11.4in
Listki przysłony
9 (kołowa przysłona)
Maksymalny współczynnik powiększenia
1 : 5
Waga
2860g / 100.9oz.

Wszystkie pola są wymagane.

Dla tego produktu nie ma jeszcze żadnych komentarzy.