fbpx
Art Contemporary

Obiektyw Sigma
150-600mm F5-6.3 C DG OS HSM

Lekki i wygodny w użytkowaniu super-teleobiektyw zoom, zapewniający wybitną jakość optyczną.

  • canon
  • nikon
  • sigma
5 lat gwarancji

Pierwszy kompaktowy super tele zoom z linii Contemporary, w pełni dostosowany do potrzeb użytkownika

Oferuje wszystkie najważniejsze parametry podobnego profesjonalnego obiektywu z linii Sports, 
które zostały zamknięte w lekkiej i kompaktowej konstrukcji.

Przy zaledwie 1830 gramach masy, ten obiektyw jest idealny do fotografowania z ręki

Przy projektowaniu obiektywu położono nacisk na jakość obrazu, zastosowano w nim soczewki FLD i SLD z zminimalizowaną dyspersją oraz inne elementy zoptymalizowane pod kątem ostrości obrazu. Dzięki temu udało się ograniczyć do minimum aberracje – częsty problemem występujący wśród obiektywów super tele, szczególnie na najdłuższej ogniskowej. Obiektyw jest kurzo- i bryzgo- odoporny co ułatwia fotografowanie w terenie, posiada też odłączany uchwyt statywowy, co pozwala zwiększyć wygodę i mobilność. Obiektyw jest lekki i poręczny , a dzięki temu niesamowicie uniwersalny.

Poprzez zastosowanie doskonałych elementów szkła optycznego, obiektyw minimalizuje aberrację chromatyczną i osiąga wiodącej klasy jakość obrazu

SIGMA 150-600mm F5-6.3 C DG OS HSM Konstrukcja

Aby zminimalizować aberrację chromatyczną obiektyw zawiera jeden element ze szkła FLD*, który oferuje właściwości zbliżone do fluorytu i trzy soczewki ze szkła SLD. Szkło o niskiej dyspersji i optymalny układ optyczny pomagają ograniczyć do minimum poprzeczną aberrację chromatyczną, która często negatywnie wpływa na jakość obrazu na najdłuższych ogniskowych. W efekcie uzyskujemy wyjątkową jakość w całym zakresie zoomu.

* Szkło FLD charakteryzuje się wyjątkowo niską dyspersją. Współczynnik refrakcji i dyspersji jest bardzo niski w porównaniu z normalnym szkłem. Charakterystyki, które oferuje są bardzo podobne do charakterystyk fluorytu – cenionego ze wzglądu na swoją wyjątkowo małą dyspersję. Właściwości te redukują nawet te odmiany aberracji chromatycznej, której nie można usunąć stosując standardowe szkło i pomagają uzyskiwać ostre i kontrastowe obrazy.

Redukcja flar i blików

Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.

SIGMA Flary i bliki

Wyjątkowe szkło o niskiej dyspersji

SIGMA Aberracja chromatyczna

Stopień w jaki szkło odbija światło zależy od długości fali światła. Stąd różne kolory widma światła. Ta właściwość jest źródłem aberracji chromatycznej, obwódki koloru szczególnie zauważalnej przy teleobiektywach. Większość aberracji chromatycznej może zostać wyeliminowana dzięki zastosowaniu wypukłej soczewki o wysokiej refrakcji i wklęsłego elementu o niskiej refrakcji. Mimo to, może pozostać tak zwane „widmo wtórne”. By je zminimalizować, obiektywy SIGMA są wyposażone w trzy rodzaje soczewek o niskiej dyspersji: ELD (Extraordinary Low Dispersion), SLD (Special Low Dispersion) i FLD („F” Low Dispersion). Zwłaszcza szkło FLD charakteryzuje się wyjątkowo niską dyspersją i wysoką przepuszczalnością, przypominającą fluoryt. Ten wyjątkowy rodzaj szkła oraz optymalizacja dystrybucji energii pozwala na doskonałą jakość obrazu, niezakłóconego aberracją chromatyczną

Kołowa przysłona

Przy zdjęciach z punktowymi źródłami światła lub z odbiciami na powierzchni wody w tle, okrągła, 9-cio listkowa przysłona pozwala osiągnąć efekt ‘bokeh’, nawet przy wysokich ustawieniach. 

SIGMA Przysłona kołowa
SIGMA 150-600mm F5-6.3 C DG OS HSM

Mocna specyfikacja zapewnia zarówno wygodę użytkowania, jak i użyteczność

Sprawdzi się w szerokim spektrum fotograficznych zastosowań, pozwalając uzyskiwać wybitne wyniki.

Kurzo- i bryzgoszczelne mocowanie

SIGMA 150-600mm F5-6.3 C DG OS HSM Bagnet

Podobnie jak SIGMA 150-600mm F5-6.3 S DG OS HSM z linii Sigma Sports, mocowanie bagnetowe obiektywu posiada gumowe uszczelnienie, chroniące mocowanie przed kurzem i kroplami wody.

Inteligentny system stabilizacji obrazu z ulepszonym algorytmem

Nowy stabilizator obrazu (OS) wyposażony został w czujnik przyspieszenia, by zapewnić jeszcze większą precyzję. W obiektywie dostępne są dwa tryby pracy stabilizacji: 1. uniwersalny do fotografii ogólnej, oraz 2. dla fotografii sportowej i motoryzacyjnej, w której często wykorzystuje się panoramowanie. W trybie 2 czujnik przyspieszenia współpracuje z systemem inteligentnej stabilizacji, zapewniając stabilizację w osi prostopadłej do kierunku panoramowania, niezależnie, czy panoramujemy horyzontalnie, wertykalnie, czy diagonalnie, i jak ułożony jest obiektyw. Technologia ta pomaga uchwycić niesamowicie dynamiczne ujęcia, niezależnie od tego jak i kadr wybierzemy.

Uwaga: obiektyw nie współpracuje z aparatami analogowymi, z wyłączeniem Nikona F6 i Canona EOS-1V

SIGMA Przełącznik OS

Powłoki hydro- i tłuszczofobowe pomagają utrzymać soczewki w czystości w każdych warunkach

SIGMA Powłoki wodoodporne

Przednie i tylne soczewki zawierają powłokę odporną na olej i wodę, która umożliwia łatwe wytarcie płynu i zapobiega przywieraniu tłuszczu do powierzchni, nawet w trudnych warunkach. Dzięki temu, utrzymywanie powierzchni soczewki staje się łatwiejsze. 

Cichszy i szybszy zoptymalizowany autofocus

Silnik HSM zapewnia szybkie i ciche ustawianie ostrości. Rozwinięty w stosunku do starszych modeli algorytm poprawia efektywność ustawiania ostrości w trybie ciągłego autofocusa o 5 procent.

SIGMA HSM

TSC (Thermally Stable Composite - Termicznie Stabilny Kompozyt)

W fotografii za kluczowe uznaje się wykorzystanie w konstrukcji aparatów i obiektywów najwyższej jakości komponentów z metalu i poliwęglanu. Sigma jako pierwsza w branży, zastosowała w konstrukcji korpusów swoich obiektywów nowego materiału – TSC (Thermally Stable Composite) *, który zapewnia wyjątkowo małą rozszerzalność cieplną w połączeniu z niezwykłą twardością. Oferuje również 25% większą elastyczność niż poliwęglan. Ponieważ rozszerzalność termiczna jest niska, TSC dobrze pasuje do elementów metalowych, co zapewnia doskonale spasowaną odporną konstrukcję obiektywu.

* charakterystyka rozszerzalności cieplnej TSC jest zbliżona do charakterystyki aluminium. Wykonane części z tego materiału umożliwiło stworzenie niezwykle precyzyjnych mechanizmów. W porównaniu, do zwykle stosowanego polikarbonitu zawierającego 20% szkła, TSC posiada 70% większą elastyczność, natomiast w porównaniu do polikarbonitu, zawierającego 30% szkła, elastyczność jest większa o 25%.

Mocowanie bagnetowe wykonane z wytrzymałego mosiądzu

SIGMA Bagnet

Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie. 

Blokada zoomu na każdej ogniskowej

Nowa blokada zoomu umożliwia blokadę pierścienia ogniskowych na każdej z zaznaczonych ogniskowych. Pozwala to zablokować obiektyw na wybranym przybliżeniu, wykluczając niepożądane, przesunięcie zoomu nawet przy fotografowaniu pod górę lub w dół. Funkcja ta jest przydatna również przy fotografowaniu z długimi czasami naświetlania.

SIGMA Blokada zoom

Dwa tryby full-time manual – w tym funkcja Manual Override

SIGMA Przełącznik AF/MF

Dodatkowo do standardowych ustawień AF/MF obiektyw został wyposażony w funkcję MO (Manual Override). Przełączając obiektyw w ten tryb fotograf może błyskawicznie przełączyć tryb pracy obiektywu na manualny, po porostu poruszając pierścieniem ostrości. Funkcja ta zadziała nawet w trybie ciągłego AF. Niezależnie od tej fujcji znany tryb full-time manual focus jest nadal dostępny przy pracy na ustawieniu AF. Próg przełączenia w trybie MO, można zoptymalizować do własnych potrzeb przy użyciu dodatkowego urządzenia Sigma USB Dock.

Nowe linie produktów konceptów SGV wyznaczają nowe standardy jakości obrazu

Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów Sigmy A1 MTF.

Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.

SIGMA Usluga wymiany obiektywow

Wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii

Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów. 

SIGMA Wyjątkowa prezycja

Obiektyw jest kompatybilny z usługą wymiany mocowania, co pozwoli Ci cieszyć się nim nawet po zmianie systemu*

Nie przestawaj używać swojego ulubionego obiektywu nawet po zmianie aparatu na model innego producenta. Przez lata, SIGMA wyprodukowała ogromną ilość obiektywów o różnych zastosowaniach. Wykorzystując naszą unikalną wiedzę i zasoby, prezentujemy usługę zmiany mocowania obiektywu, która jest możliwa zarówno dla tego modelu jak i dla wszystkich obiektywów z nowych linii SIGMA Global Vision. SIGMA zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie, wewnętrzne elementy oraz dokona optymalizacji oprogramowania. Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swojego ulubionego obiektywu przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.

*(usługa odpłatna, ograniczona do aktualnie produkowanych obiektywów SIGMA)

SIGMA Nowa linia produktow SGV

Kompatybilny i w pełni konfigurowalny, pozwoli ci stworzyć obiektyw dostosowany do własnych potrzeb

Nowy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro oraz USB DOCK sprawiają, że dostosowanie obiektywu jest proste
SIGMA USB Dock

Przygotowaliśmy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro specjalnie dla naszych nowych linii produktowych. Pozwala on użytkownikowi na uaktualnienie oprogramowania obiektywu, dostosowanie ustawień ostrości i innych parametrów. Dzięki SIGMA USB DOCK możliwe jest połączenie obiektywu z komputerem a dostosowywanie parametrów odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Dla obiektywów z linii Sports, możliwe będzie także dostosowanie ogranicznika zakresu ustawiania ostrości. 

SIGMA Optimization Pro Software

Informacje o SIGMA USB DOCK, Pobranie SIGMA Optization Pro Software >>

Obiektyw jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11

Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF itp.

SIGMA Konwerter MC-11
Konstrukcja obiektywu
20 elementów w 14 grupach
Minimalna przysłona
F22
Rozmiar filtra
φ95mm
Kąt widzenia
16,4° - 4,1°
Minimalna odległość ustawiania ostrości
280cm / 110.2in.
Wymiary (średnica × długość)
φ105mm x 260,1mm / 4.1in. x 10.2in.
Listki przysłony
9 (kołowa przysłona)
Maksymalny współczynnik powiększenia
1 : 4,9
Waga
1830 g / 64.5oz.

Wszystkie pola są wymagane.

Dla tego produktu nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

SIGMA 150-600mm F5-6.3 DG OS HSM | Contemporary okiem Victorii Hillman

Kilka lat temu postanowiłam sprzedać mój teleobiektyw, postanowiłam zamienić go na obiektyw makro - SIGMA 180mm F2.8 APO MACRO EX DG OS. Okazało się, że teleobiektywu nie używałam przez ponad 18 miesięcy, ponieważ pochłonął mnie inny rodzaj fotografii. Zajęłam się fotografią roślin, bezkręgowców...