fbpx
Art Art

Obiektyw Sigma
12-24mm F4 A DG HSM

Niesamowita jakość i ultra szerokie kąty widzenia - witajcie w świecie zerowej dystorsji.

  • canon
  • nikon
  • sigma
5 lat gwarancji

Trzecia generacja obiektywu 12-24mm od Sigmy - pioniera super szerokokątnych zoomów​

SIGMA kontynuuje tradycję tworzenia najbardziej zaawansowanych 
szerokokątnych zoomów na rynku, zawsze wykorzystując w nich 
swoje najnowsze pionierskie rozwiązania techniczne.

Wszystko czego fotografowie oczekują od super szerokokątnego zoomu i wiele więcej

SIGMA jako pionier w dziedzinie super szerokokątnych zoomów przez dekady rozwijała i oferowała wiele niezwykłych obiektywów w tej kategorii. Dziś SIGMA oferuje super-szerokokątny zoom idealny do aparatów z bardzo wysoką rozdzielczością matryc. SIGMA 12-24mm F4 DG HSM zapewnia optymalne osiągi na całej przestrzeni kadru, minimalną dystorsję, oraz małą odległość ogniskowania. By osiągnąć tak bezkompromisowe rezultaty Sigma musiała zaangażować całe doświadczenie w projektowaniu optyki i wszystkie swoje najnowsze technologie. Kluczową rolę w produkcji obiektywu pełnią zaawansowane materiały, jak szkło o niskiej dyspersji, oraz zaawansowane procesy technologiczne, pozwalające tworzyć asferyczne soczewki o bardzo dużej średnicy.

Niezrównana jakość obrazu od centrum do brzegów

SIGMA 12-24mm F4 A DG HSM Konstrukcja

Od obiektywów super-szerokokątnych oczekuje się doskonałej jakości obrazu w całym kadrze oraz jak najmniejszej dystorsji. Spełnienie tych wymagań jest szczególnie istotne w fotografii architektury. W projektowaniu nowej SIGMA 12-24mm F4 DG HSM wykorzystano skumulowane doświadczenia firmy w projektowaniu i produkcji soczewek asferycznych. Obiektyw zawiera trzy tego typu elementy stworzone w procesie precyzyjnego kształtowania szkła. W skład konstrukcji optycznej obiektywu wchodzi także 5 elementów ze szkła FLD o niskiej dyspersji, które zachowuje się jak szkło fluorytowe, zachowując przy tym optymalną transmisję światła. Soczewki te pomagają zminimalizować dystorsję, aberrację chromatyczną, oraz komę. W efekcie uzyskujemy niezwykle ostry obraz w całym kadrze, od centrum, aż do brzegów.

Redukcja flar i blików

Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.

SIGMA Flary i bliki

Wyjątkowe szkło o niskiej dyspersji

SIGMA Aberracja chromatyczna

Stopień w jaki szkło odbija światło zależy od długości fali światła. Stąd różne kolory widma światła. Ta właściwość jest źródłem aberracji chromatycznej, obwódki koloru szczególnie zauważalnej przy teleobiektywach. Większość aberracji chromatycznej może zostać wyeliminowana dzięki zastosowaniu wypukłej soczewki o wysokiej refrakcji i wklęsłego elementu o niskiej refrakcji. Mimo to, może pozostać tak zwane „widmo wtórne”. By je zminimalizować, obiektywy SIGMA są wyposażone w trzy rodzaje soczewek o niskiej dyspersji: ELD (Extraordinary Low Dispersion), SLD (Special Low Dispersion) i FLD („F” Low Dispersion). Zwłaszcza szkło FLD charakteryzuje się wyjątkowo niską dyspersją i wysoką przepuszczalnością, przypominającą fluoryt. Ten wyjątkowy rodzaj szkła oraz optymalizacja dystrybucji energii pozwala na doskonałą jakość obrazu, niezakłóconego aberracją chromatyczną

Kołowa przysłona

Przy zdjęciach z punktowymi źródłami światła lub z odbiciami na powierzchni wody w tle, okrągła, 9-cio listkowa przysłona pozwala osiągnąć efekt ‘bokeh’, nawet przy wysokich ustawieniach.

SIGMA Przysłona kołowa
SIGMA 12-24mm F4 A DG HSM

Obiektyw korzysta ze wszystkich najnowszych technologii Sigmy

Aby zapewnić doskonałą jakość obrazu SIGMA zastosowała w obiektywie wszystkie najnowsze technologie, od mechaniki począwszy. Układ optyczny zawiera soczewkę asferyczną o niespotykanej – największej wśród obiektywów tej klasy średnicy – 80mm. Dzięki zaangażowaniu całego swojego dotychczasowego doświadczenia, SIGMA otwiera nową erę szerokokątnych zoomów.

Przedstawiamy 80 milimetrową soczewkę asferyczną – największą w tej klasie obiektywów

SIGMA Soczewki asferyczne

SIGMA 12-24mm F4 DG HSM zawiera 80 milimetrową soczewkę asferyczną z kształtowanego szkła – największą soczewkę tego typu w tej klasie obiektywów. Soczewka ta pozwala niezwykle efektywnie minimalizować dystorsję, aberrację sferyczną i komę.

Nowy materiał - TSC (Thermally Stable Composite - Termicznie Stabilny Kompozyt)

Wewnętrzne części obiektywu zbudowane są w większości z metalu i stabilnych termicznie kompozytów (TSC), aby zagwarantować precyzyjną i niezawodną pracę w każdych warunkach.

* charakterystyka rozszerzalności cieplnej TSC jest zbliżona do charakterystyki aluminium. Wykonane części z tego materiału umożliwiło stworzenie niezwykle precyzyjnych mechanizmów. W porównaniu, do zwykle stosowanego polikarbonitu zawierającego 20% szkła, TSC posiada 70% większą elastyczność, natomiast w porównaniu do polikarbonitu, zawierającego 30% szkła, elastyczność jest większa o 25%.

Nowy silnik HSM zaprojektowany by zwiększyć szybkość i wygodę ustawiania ostrości

Nowy silnik HSM ma 1,3 razy większy moment obrotowy, w porównaniu do swojego poprzednika. Nawet przy niskich prędkościach zapewnia wyjątkowo stabilną pracę.

SIGMA HSM

Jasność F4 w całym zakresie ogniskowych

Przysłona F4 w całym zakresie to o 1 stopień jaśniej niż w przeciętnych obiektywach tego typu. Dzięki temu fotografowie mogą używać krótszych czasów migawki, łatwiej zamrażać ruch i uzyskiwać ostre zdjęcia poruszających się obiektów. Światło niezmienne podczas zoomowania poprawia ponadto wygodę korzystania z obiektywu.

Precyzyjne, wytrzymałe mosiężne mocowanie bagnetu

SIGMA Bagnet

Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie. 

Dodatkowe uszczelnienia

Mocowanie obiektywu posiada gumowy kołnierz, chroniący przed pyłem i kroplami wody. Przednia soczewka posiada wodo i tłuszczo odporną powłokę, szczególnie przydatną przy fotografowaniu w trudnych warunkach pogodowych.

Elektromagnetyczne sterowanie przysłoną w obiektywach z mocowaniem Nikona

Obiektyw z bagnetem Nikona jest wyposażony w elektromagnetyczny mechanizm przymykania przysłony. Pozwala to na precyzyjną kontrolę przysłony i stabilne ustawienia ekspozycji podczas fotografowania serią.

Nowe linie produktów konceptów SGV wyznaczają nowe standardy jakości obrazu

Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów Sigmy A1 MTF.

Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.

SIGMA Usluga wymiany obiektywow

Wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii

Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów. 

SIGMA Wyjątkowa prezycja

Obiektyw jest kompatybilny z usługą wymiany mocowania, co pozwoli Ci cieszyć się nim nawet po zmianie systemu*

Nie przestawaj używać swojego ulubionego obiektywu nawet po zmianie aparatu na model innego producenta. Przez lata, SIGMA wyprodukowała ogromną ilość obiektywów o różnych zastosowaniach. Wykorzystując naszą unikalną wiedzę i zasoby, prezentujemy usługę zmiany mocowania obiektywu, która jest możliwa zarówno dla tego modelu jak i dla wszystkich obiektywów z nowych linii SIGMA Global Vision. SIGMA zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie, wewnętrzne elementy oraz dokona optymalizacji oprogramowania. Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swojego ulubionego obiektywu przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.

*(usługa odpłatna, ograniczona do aktualnie produkowanych obiektywów SIGMA)

SIGMA Nowa linia produktow SGV

Kompatybilny i w pełni konfigurowalny, pozwoli ci stworzyć obiektyw dostosowany do własnych potrzeb

Nowy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro oraz USB DOCK sprawiają, że dostosowanie obiektywu jest proste
SIGMA USB Dock

Przygotowaliśmy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro specjalnie dla naszych nowych linii produktowych. Pozwala on użytkownikowi na uaktualnienie oprogramowania obiektywu, dostosowanie ustawień ostrości i innych parametrów. Dzięki SIGMA USB DOCK możliwe jest połączenie obiektywu z komputerem a dostosowywanie parametrów odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Dla obiektywów z linii Sports, możliwe będzie także dostosowanie ogranicznika zakresu ustawiania ostrości. 

SIGMA Optimization Pro Software

Informacje o SIGMA USB DOCK, Pobranie SIGMA Optization Pro Software >>

Obiektyw jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11

Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF itp.

SIGMA Konwerter MC-11
Konstrukcja obiektywu
16 elementów w 11 grupach
Minimalna przysłona
F22
Kąt widzenia
122,0°-84,1°
Minimalna odległość ustawiania ostrości
24cm / 9.4in. (od matrycy aparatu)
Wymiary (średnica × długość)
φ102,0mm × 131,5mm / 4.0in. × 5.2in.
Listki przysłony
9 (kołowa przysłona)
Maksymalny współczynnik powiększenia
1 : 4.9
Waga
1150g / 40.6oz.

Wszystkie pola są wymagane.

Dla tego produktu nie ma jeszcze żadnych komentarzy.