fbpx
Art Art

Obiektyw Sigma
105mm F1.4 A DG HSM

Nowy ‘mistrz bokeh’ - największa ogniskowa w linii ART ze światłem 1.4

  • canon
  • nikon
  • sigma
  • sony E
  • l-mount
5 lat gwarancji

Flagowy produkt wśród obiektywów z przesłoną F1.4 linii ART

Jedna z dłuższych ogniskowych serii ART oraz przysłona F1.4 zapewniają połączenie doskonałej rozdzielczości z pięknym efektem rozmycia tła. Dodatkowo posiadając uszczelki wokół bagnetu i wszelkich pierścieni możliwe jest fotografowanie w niemal każdych warunkach atmosferycznych.

Konstrukcja obiektywu

Na konstrukcję optyczną tego obiektywu składa się 17 soczewek ustawionych w 12 grupach. Zostało tu zastosowane 5 elementów specjalnych: dwie soczewki z niskodyspersyjnego szkła SLD oraz trzy soczekwki FLD wykonane ze szkła o właściwościach fluorytu, oraz jedną soczewkę asferyczną.

SIGMA 105mm F1.4 A DG HSM Konstrukcja

Redukcja flar i blików

SIGMA Flary i bliki

Każda soczewka jest pokryta warstwami antyrefleksyjnymi likwidującymi bliki i flary, zapewniając ostre obrazy o wysokim kontraście, nawet w warunkach pracy pod słońce.

Kołowa przysłona

Dopełnieniem jakości obrazu jest 9-cio listkowa, zaokrąglona przysłona dzięki której uzyskujemy przyjemną plastykę obrazu generującą gładką gradację i minimalizując powstawanie smug.

SIGMA Przysłona kołowa
SIGMA 105mm F1.4 A DG HSM

Wysokiej klasy model o zwiększonej wytrzymałości

Obudowa o podwyższonej odporności na zachlapania i przenikanie kurzu.

Pyło i wodoodporna konstrukcja

SIGMA 105mm F1.4 A DG HSM Uszczelki

Obiektyw 105mm F1.4 A DG HSM jest bardzo dobrze uszczelniony przeciw pyłom i zachlapaniu, zwłaszcza w tak kluczowych miejscach jak przy mocowaniu bagnetu, pierścieniu ostrości czy przy mocowaniu osłony, pozwalając na pracę w każdych warunkach.

Powłoka odporna na wodę oraz olej zapewnia przyjemność z fotografowania

Przednia soczewka jest pokryta powłokami oleo- i hydrofobowymi ułatwiającymi czyszczenie oraz ograniczającymi powstawania smug i zanieczyszczeń.

SIGMA Powłoki wodoodporne

Bardziej cichy i szybki ‘zoptymalizowany AF’

SIGMA HSM

Obiektyw został wyposażony w jeszcze szybszy, udoskonalony silnik ultradźwiękowy HSM.

Mosiężne mocowanie bagnetu

Łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie.

SIGMA Bagnet

Mocowanie do statywu i osłona przeciwsłoneczna

SIGMA Mocowanie do statywu i osłona przeciwsłoneczna​

Demontowalna stopka do statywu z gwintem 1/4″ i dodatkowym mocowaniem Arca-Swiss ułatwia mocowanie i pracę z obiektywem.
Osłona przeciwsłoneczna obiektywu tak jak w modelu Sigma 500mm Sport jest wykonana z plastiku wzmocnionego włóknem węglanowym (CFRP) zamiast standardowego plastiku ABS.

Nowe linie produktów konceptów SGV wyznaczają nowe standardy jakości obrazu

Każdy egzemplarz odznacza się najwyższą funkcjonalnością dzięki autorskiemu systemowi pomiarów Sigmy A1 MTF.

Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy SIGMA rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.

SIGMA Usluga wymiany obiektywow

Wyjątkowa precyzja i jakość – wszystko wykonane w Japonii

Optymalizując jakość dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi produkcji, jesteśmy skupieni na tworzeniu rzeczy jak należy, własnymi rękoma i przy pomocy naszych technologii. Obecnie jesteśmy jednym z niewielu producentów, tworzących wyłącznie w Japonii. Lubimy myśleć, że nasze produkty niejako przesiąkają esencją naszej ojczyzny: błogosławionej czystą wodą i powietrzem, wypełnionej ciężko pracującymi ludźmi. Jesteśmy dumni z jakości produktów Sigmy, zrodzonych ze związku dostosowanych ekspertyz i zaawansowanej technologii. Nasze wyszukane produkty zaspokajają potrzeby profesjonalistów i entuzjastów fotografii na całym świecie. Proces wytwarzania bazuje na prawdziwym kunszcie, popartym pasją i dumą naszych ekspertów. 

SIGMA Wyjątkowa prezycja

Obiektyw jest kompatybilny z usługą wymiany mocowania, co pozwoli Ci cieszyć się nim nawet po zmianie systemu*

Nie przestawaj używać swojego ulubionego obiektywu nawet po zmianie aparatu na model innego producenta. Przez lata, SIGMA wyprodukowała ogromną ilość obiektywów o różnych zastosowaniach. Wykorzystując naszą unikalną wiedzę i zasoby, prezentujemy usługę zmiany mocowania obiektywu, która jest możliwa zarówno dla tego modelu jak i dla wszystkich obiektywów z nowych linii SIGMA Global Vision. SIGMA zmieni w Twoim obiektywie zarówno mocowanie, wewnętrzne elementy oraz dokona optymalizacji oprogramowania. Dzięki tej usłudze będziesz mógł używać swojego ulubionego obiektywu przez wiele lat, niezależnie od tego czy zdecydujesz się na zmianę aparatu na model innej firmy.

*(usługa odpłatna, ograniczona do aktualnie produkowanych obiektywów SIGMA)

SIGMA Nowa linia produktow SGV

Kompatybilny i w pełni konfigurowalny, pozwoli ci stworzyć obiektyw dostosowany do własnych potrzeb

Nowy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro oraz USB DOCK sprawiają, że dostosowanie obiektywu jest proste
SIGMA USB Dock

Przygotowaliśmy wyjątkowy program SIGMA Optimization Pro specjalnie dla naszych nowych linii produktowych. Pozwala on użytkownikowi na uaktualnienie oprogramowania obiektywu, dostosowanie ustawień ostrości i innych parametrów. Dzięki SIGMA USB DOCK możliwe jest połączenie obiektywu z komputerem a dostosowywanie parametrów odbywa się za pomocą intuicyjnego interfejsu. Dla obiektywów z linii Sports, możliwe będzie także dostosowanie ogranicznika zakresu ustawiania ostrości. 

SIGMA Optimization Pro Software

Informacje o SIGMA USB DOCK, Pobranie SIGMA Optization Pro Software >>

Obiektyw jest kompatybilny z konwerterem Sigma MC-11

Za jego pośrednictwem, użytkownicy aparatów Sony (E) mają możliwość podpięcia do swoich aparatów obiektywu z mocowaniem Canon EF, zachowując pracę układu AF i przekazywania pozostałych informacji typu EXIF itp.

SIGMA Konwerter MC-11
Konstrukcja obiektywu
17 elementów w 12 grupach
Minimalna przysłona
F1.4
Rozmiar filtra
φ105mm
Kąt widzenia
23,3°
Minimalna odległość ustawiania ostrości
100cm
Wymiary (średnica × długość)
φ115,9mm x 131,5mm
Listki przysłony
9 (kołowa przysłona)
Maksymalny współczynnik powiększenia
1 : 8,3
Waga
1645 g

Wszystkie pola są wymagane.

Dla tego produktu nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Bezkonkurencyjny mistrz bokeh. Obiektyw SIGMA 105mm F1.4 DG HSM Art

Na początku bokeh był pojęciem określającym "elementy nieostre". Nigdy więc nie przewidywano, że będzie ważnym aspektem fotografii, nie wspominając nawet o byciu w centrum uwagi.Jednak Japończycy zaczęli traktować ten efekt jako "esencję" zdjęcia, nawet jeśli jest rozmyty i nieostry. Ta...

To samo inaczej… Czy konkretny obiektyw determinuje rodzaj wykonywanej fotografii?

Kiedy stawiałem moje pierwsze kroki fotograficzne, uczono mnie, że obiektyw stanowi jeden z najważniejszych elementów wyposażenia fotografa, zaś decyzja o jego wyborze powinna być dobrze przemyślana… W wielu przypadkach można by pokusić się o dostosowanie popularnego powiedzenia do realiów fotog...

Sigma 105mm F1.4 ART – bestia wśród ART-ów według Daniela Petryczkiewicza

Zaglądaliście kiedyś w oczy bestii? Nowa 105-tka ART od Sigmy to BESTIA, a co najmniej potężny ZWIERZ. Tak go zresztą pieszczotliwie ochrzciłem. Pamiętam, kiedy wyciągałem z futerału 85-tkę ART – byłem zaskoczony jej ciężarem i budową. To jednak nic w porównaniu do...

Sigma Art 105mm F1.4 – bajkowe kadry w wykonaniu Sweet Photography Ann Podsiedlik

105-tka „wpadła” w moje ręce pod koniec lata 2018 roku. To była miłość od pierwszego wejrzenia, a raczej kadru. Poniższy opis będzie więc zdecydowanie inny niż wszystkie. Nie znajdziecie w nim informacji dotyczących budowy czy parametrów technicznych. Takie detale dostępne są niemal w każdym ser...

Sigma 105mm F1.4 DG HSM ART w rękach magazynu Fotopolis

Michał Chrzanowski z Fotopolis postanowił przetestować obiektyw Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART. Poznajcie jego ocenę i szczegółowy opis testu, którego zakończenie brzmi tak: ”Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART to bez wątpienia obiektyw, który w rękach profesjonalisty pokaże pełnię swoich możliw...

Dariusz Breś testuje Sigmę 105mm F1.4 Art

Jaki efekt można uzyskać na fotografiach, dzięki wykorzystaniu obiektywu Sigma 105mm 1.4 Art? Zachęcamy do przeczytania recenzji umieszczonej na blogu fotografa Dariusza Bresia.​...