logo sigma-foto
SIGMA 16-28mm F2.8 DG DN

Nowość. SIGMA 16-28mm F2.8 DG DN | Contemporary

K-Consult sp. z o.o, wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce, w imieniu SIGMA Corporation prezentuje nowy obiektyw 16-28mm F2.8 DG DN | CONTEMPORARY – kompaktowy obiektyw szerokokątny, dedykowany do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych.

Akcesoria w zestawie: Osłona przeciwsłoneczna LH-756-01, Przedni dekielek, Tylni dekielek

Dostępne mocowania: L-Mount, Sony E

*Wygląd i specyfikacja produktu może ulec zmianie

*Produkt jest opracowany, wyprodukowany i sprzedawany w oparciu o licencję mocowania E które zostało udostępnione przez SONY Corporation na bazie porozumienia licencyjnego z SONY Corporation

*L-mount jest zastrzeżonym znakiem towarowym Leica Camera AG

#SIGMA
#SIGMA1628mmContemporary
#SIGMAContemporary
#SIGMADGDN

Bezkompromisowa jakość obrazu w kompaktowych rozmiarach

Pełnoklatkowa SIGMA 16-28mm F2.8 DG DN | Contemporary łączy wyjątkową jakość optyczną, stałą przysłonę F2.8 oraz solidną i lekką obudowę. Otwiera nowe możliwości dla fotografów z mocowaniem L-mount i Sony E, którzy potrzebują profesjonalnego narzędzia w kompaktowej formie. W obiektywie zastosowano aż pięć elementów ze szkieł FLD i cztery soczewki asferyczne. Tak skomplikowany układ zapewnia wysoką jakość obrazu zarówno w centrum kadru jak i na jego brzegach co jest szczególnie istotne w fotografii szerokokątnej.

Obiektyw jest wyposażony w wewnętrzny mechanizm zoomu, który utrzymuje stałą długość w całym zakresie ogniskowych, obiektyw nie zmienia swojej długości, jest ergonomiczny w użytkowaniu i łatwy do wyważenia. Środek ciężkości obiektywu zmienia się w niewielkim stopniu, dzięki czemu idealnie nadaje się do stosowania z gimbalem. Na obiektyw można nakręcać tradycyjne filtry fotograficzne o średnicy 72mm. Obiektyw ma wyjątkowo kompaktową konstrukcję, waży zaledwie 450 g i mierzy zaledwie 100,6 mm długości, co sprawia, że ​​jest to bardzo praktyczny instrument, doskonały do codziennej fotografii. Jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla fotografów ślubnych, krajobrazowych i podróżników.

Dzięki zastosowaniu silnika krokowego AF, autofocus 16-28mm F2.8 DG DN | Contemporary jest szybki i cichy, idealnie nadaje się zarówno do fotografowania jak i nagrywania filmów.

W połączeniu z SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary, fotografowie są w stanie objąć ultraszerokokątne i średnie ogniskowe teleobiektywu za pomocą tylko dwóch lekkich i kompaktowych obiektywów. Ich łączna waga, wynosząca zaledwie 920 g, sprawia, że ​​jest to niezwykle wszechstronny, mobilny system obiektywów o stałej przysłonie F2.8.

Wyjątkowa jakość wykonania i intuicyjna ergonomia

Obudowę obiektywu wykonano ze specjalnie dobranych lekkich materiałów, w tym stabilnego termicznie kompozytu (TSC) i poliwęglanów o niskiej kurczliwości. Dzięki temu obiektyw może pracować z pełną wydajnością nawet w środowiskach o dużych różnicach temperatur. Precyzja każdego pojedynczego komponentu i ascetyczne piękno gotowego produktu, są możliwe dzięki kunsztowi i wiedzy inżynierów SIGMA, niezrównanej technologii produkcji i rygorystycznej kontroli jakości w jedynej fabryce SIGMA w Aizu w Japonii.

Kompaktowy i lekki, 16-28mm F2.8 DG DN | Contemporary to wyrafinowane, ale i wszechstronne narzędzie fotograficzne, które oferuje fotografom i filmowcom doskonałe połączenie swobody i mobilności.

[Specyfikacja]

Konstrukcja obiektywu: 16 elementów w 11 grupach (5 soczewek FLD, 4 asferyczne)

Kąt widzenia: 107 – 75.4 stopnia

Liczba listków przysłony: 9 (przysłona kołowa)

Maksymalna wartość przysłony: F22

Minimalna odległość ostrzenia: 25cm

Maksymalna skala odwzorowania: 1:5.6

Średnica filtra: 72mm

Wymiary (średnica x długość) : 77.2mm x 100.6mm

Waga: 450g

EAN:
L-mount: 0085126206697

Sony E: 0085126206659

Planowane rozpoczęcie sprzedaży: 20 czerwca 2022

Sugerowana cena detaliczna: 4 190zł.

Więcej informacji na:

www.sigma-foto.pl

www.facebook.pl/SigmaFotoPolska

Udostępnij:

Podobne wpisy

Cashback Sigma 540zł
Aktualności

Cashback SIGMA. Odbierz do 540zł !

K-Consult sp. z o.o., wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce, z przyjemnością informuje o promocyjnej ofercie Cashback na wybrane modele obiektywów z rodziny SIGMA, zakupione w dniach 15.06.2023 –

Czytaj więcej »