logo sigma-foto

Nowość. SIGMA 14mm F1.4 DG DN | Art

K-Consult sp. z o.o, wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce, w imieniu SIGMA Corporation prezentuje 14mm F1.4 DG DN | Art – najszerszy na świecie obiektyw AF ze światłem F1.4, dedykowany do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych.

SIGMA 14mm F1.4 DG DN | Art

Jedyny na świecie obiektyw, który łączy ultra szerokokątną ogniskową 14mm z przysłoną F1.4*. Wszystko co najlepsze do astrofotografii.

Rozgwieżdżone niebo, z licznymi punktowymi źródłami światła rozsianymi po całym kadrze jest bardzo wymagającym obiektem dla obiektywu szerokokątnego. 14mm F1.4 DG DN | Art to najszerszy na świecie obiektyw F1.4*, który zrodził się z pasji naszych inżynierów do uchwycenia możliwie najszerszego, najjaśniejszego, najbardziej zniewalającego rozgwieżdżonego nieba w najwyższej rozdzielczości.

Te unikalne parametry, możliwe były do osiągnięcia dzięki zaawansowanej technologii i ogromnemu, ponad 60-letniemu doświadczeniu SIGMA w projektowaniu obiektywów. Na tą niezwykle zaawansowaną konstrukcję optyczną składa się 19 soczewek w 15 grupach, z czego 1 soczewka jest wykonana ze szła SLD (o niskiej dyspersji), 3 soczewki FLD (o charakterystyce zbliżonej do fluorytu) oraz 4 soczewki asferyczne. Pozwoliło to na zaawansowaną korekcję wszelkiego rodzaju aberracji, w tym komy, która zniekształca kształt gwiazd, a więc której niwelacja jest kluczowa w astrofotografii. 


*Z wyłączeniem obiektywów rybie oko. Wśród obiektywów dedykowanych do pełnoklatkowych bezlusterkowców.

Liczne funkcje i akcesoria ułatwiające astrofotografię

SIGMA 14mm F1.4 DG DN | Art. Fot. KAGAYA

14mm F1.4 DG DN | Art wyposażony jest w wiele funkcji wspierających fotografowanie gwiezdnych krajobrazów.

·         Łącznik statywowy

Odłączane gniazdo statywu kompatybilne z typem Arca-Swiss. Obiektyw jest wyczuwalnie cięższy z przodu, więc łącznik statywowy pomaga w stabilniejszym zamocowaniu go na statywie. Kształt został zaprojektowany tak, aby zapobiegać zakłóceniom nawet podczas korzystania z grzałki obiektywu.

·         Przełącznik MFL (ręczna blokada ostrości).

Przełącznik do blokowania ręcznego ustawiania ostrości w żądanej pozycji. Zapobiega przesunięciom ostrości spowodowanym niezamierzonym użyciem pierścienia ostrości. Jest to przydatne w przypadku fotografowania z długim czasem naświetlania.

·         Uchwyt na ogrzewacze obiektywu

Specjalnie zaprojektowany przód obiektywu zapobiega wysunięciu się ogrzewacza obiektywu* i spowodowaniu winietowania na obrzeżach ekranu. 


*Grzałka w kształcie paska, która jest owinięta wokół obiektywu, aby zapobiec skraplaniu się pary wodnej wewnątrz obiektywu, gdy temperatura spada.

·         Tylny uchwyt filtra

Tylny uchwyt filtra jest standardowym wyposażeniem mocowania obiektywu do mocowania tylnego filtra arkuszowego. Dostępny jest również mechanizm blokujący, który zapobiega wypadnięciu filtra.

·         Specjalnie zaprojektowany przedni dekielek z mechanizmem blokującym i otworami na filtry

Osłona przedniej soczewki z mechanizmem blokującym. Posiada również nowo opracowane gniazda filtrów, które mogą pomieścić dwa tylne filtry w zależności od zastosowania. Nasadka jest specjalnie zaprojektowana dla 14mm F1.4 DG DN | Art, aby chronić filtry arkuszowe przed zadrapaniami i brudem, zapewniając jednocześnie, że nie zostaną one omyłkowo wyjęte lub zapomniane.

Cechy charakterystyczne dla linii Art

SIGMA 14mm F1.4 DG DN | Art

Oprócz funkcjonalności zarezerwowanych specjalnie do fotografowania gwiezdnych pejzaży, obiektyw jest wyposażony w dodatkowe funkcje ułatwiające codzienne fotografowanie, jak np. przycisk AFL, do którego można przypisać dowolną funkcję. Jak każdy obiektyw DG DN | Art, tak i 14mm F1.4 posiada pierścień przysłony z opcją blokady, który może być używany zarówno w trybie skokowym jak i płynnym. Korpus jest uszczelniony na wypadek kurzu czy zachalapania, a przednia soczewka obiektywu jest pokryta powłoką hydrofobową i oleofobową, czeki czemu z obiektywu można korzystać także w trudnych warunkach. Za automatyczne ustawianie ostrości odpowiada liniowy silnik HLA, dzięki czemu ostrość jest ustawiana szybko, cicho i niezwykle precyzyjnie. 

Silnik liniowy SIGMA 14mm F1.4 DG DN | Art

Specyfikacja techniczna :

·         Konstrukcja obiektywu: 15 grup, 19 elementów (1 soczewka SLD, 3 soczewki FLD i 4 soczewki asferyczne)

·         Kąt widzenia: 114.2°

·         Liczba listków przysłony: 11 (przesłona zaokrąglona)

·         Minimalna przysłona: F16

·         Minimalna odległość ogniskowania: 30cm

·         Maksymalny współczynnik powiększenia: 1:11.9

·         Wymiary (średnica × długość):  101.4 mm × 149.9mm

·         Waga: 1170g

·         Kraj produkcji: Japonia

·         Kod EAN: 85126451691 (L-mount), 85126451653 (Sony E)

Akcesoria w zestawie :

·         Futerał

·         Dekiel przedni (LC1014-01)

·         Dekiel tylny (LCR II)

·         Łącznik statywowy TS-141

·         Osłona ochronna PT-41

·         Wzornik filtrów żelowych GP-11  

Planowane rozpoczęcie sprzedaży: 23 czerwca 2023

Sugerowana cena detaliczna: 7 390zł.

Więcej informacji na:

www.sigma-foto.pl
www.facebook.pl/SigmaFotoPolska

Udostępnij:

Podobne wpisy

Cashback Sigma 540zł
Aktualności

Cashback SIGMA. Odbierz do 540zł !

K-Consult sp. z o.o., wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce, z przyjemnością informuje o promocyjnej ofercie Cashback na wybrane modele obiektywów z rodziny SIGMA, zakupione w dniach 15.06.2023 –

Czytaj więcej »