logo sigma-foto
Marta Dębska

Marta Dębska

Obiektywy: 14mm F1.8 A DG HSM / 35mm F1.4 A DG HSM / 28mm F1.4 A DG HSM /

Fotografka, influencerka. Młoda, zdolna i bardzo wrażliwa dusza. Niekwestionowany mistrz otwarcia migawki. Jej zdjęcia to jej nastrój, jej głowa i wszystko to, co się wokół niej dzieje. Nawet w komercyjnych projektach stara się wrzucić część siebie.

Urzeka ją głównie piękno sytuacji. Uwielbia street foto i ludzkie emocje, na co dzień wykonuje reportaże ślubne oraz pracuje nad komercyjnymi projektami.

Fotografia obecna jest w jej życiu od zawsze. Praktycznie wychowała się wśród wszelkiego rodzaju sprzętu foto i video. Jej pierwszy aparat to zenit. To na nim stawiała pierwsze kroki – poznawała ustawienia i uczyła się szacunku dla kadrów – w końcu film miał tylko 36 klatek i nigdy nie miało się pewności co z tego wyjdzie…

Uwielbia wyznaczać sobie cele i dążyć do nich. Potrzebuje ciągłego rozwoju, dlatego stara się nie zamykać w „foto” stereotypach. Kiedy czuje, że osiąga maksymalny próg w danej dziedzinie, robi sobie przerwę i próbuje czegoś innego. Każde zlecenie to dla niej wyzwanie – praca z ludźmi rozwija jej charyzmę i buduje doświadczenie na całe życie.

Fotografia jest dla mnie niekończącym się wyzwaniem. To całe moje życie, kiedy wciskam spust migawki, po prostu czuje, że żyje. To ogromny i nieustanny rozwój kreatywności.

Jak sama mówi: „To niesamowite, że możesz zamrozić czas jednym ruchem… możesz opowiedzieć historię kadrem, nie używając słów. Możesz pokazać kim jesteś i wyrazić siebie tak, jak chcesz… Kocham to, co robię i jestem bardzo spełnionym i szczęśliwym człowiekiem, mimo wielu trudów i potężnego wysiłku, który wkładam w swoją prace. Dzięki fotografii realizuję także swoje marzenia, związane z podróżami. Udaje mi się łączyć wiele rzeczy, nawet, jeśli na pozór wydaje się to niemożliwe.”

Galeria zdjęć

Udostępnij:

Twarze SIGMA