logo sigma-foto

Made in Aizu — nasza tożsamość

Od otwartej stodoły po największą na świecie pionowo zintegrowaną fabrykę. Źródło pasji i jakości SIGMA, których celem jest osiąganie „najwyższych szczytów rzemiosła”, jest skupione wokół miejsca i ludzi z obszaru Aizu w regionie Fukushima w Japonii.
sigma aizu

Fabryka Aizu, jedyny punkt produkcyjny SIGMA, została założona w 1973 roku. W tym czasie region Aizu w Fukushimie nie miał wiodącej branży, a możliwości zatrudnienia lokalnej młodzieży były ograniczone. Ponieważ SIGMA rozwijała się i wymagała bardziej wykwalifikowanych rąk w produkcji, rozwinął się pomysł aby założyć fabrykę w Aizu, która zaspokoiłaby potrzebę zatrudnienia w okolicy. Wykorzystując stodołę w miasteczku Inawashiro, pierwsza „fabryka” ze swoimi 26 maszynami i 17 pracownikami była stosunkowo niewielka.

Jako obszar o dużych opadach śniegu, Aizu nie posiadało autostrad ani dostępu do sieci szybkiej kolei. Nie był to obszar odpowiedni do wydajnej produkcji. Dla założyciela SIGMA, Pana Michihiro Yamaki, to ludzie z Aizu – powściągliwi, uczciwi i cierpliwi – skłonili go do otwarcia fabryki tutaj. Yamaki wierzył, że ta wielka uczciwość i upór ludzi z Aizu stanie się największym atutem jego firmy SIGMA, ostatniego i najsłabszego w tym czasie producenta optycznego, który wchodził na rynek japoński, ponieważ produkcja instrumentów optycznych wymaga ogromnej wytrwałości i precyzji.

Od tego czasu minęło 40 lat. Pomimo światowego trendu w branży, w której wszyscy producenci przenoszą swoje fabryki za graniczę, aby kontrolować koszty, SIGMA kontynuuje produkcję w regionie Aizu. Tożsamość i istnienie SIGMA opierają się na wiedzy ludzi z Aizu, którzy wspierali i podnosili jakość naszych produktów. Nie do pomyślenia jest dla nas, aby koszt dyktował jakość. Wolimy utrzymać i kontynuować ścieżkę, którą ustanowiliśmy. Uważamy, że to właśnie ta decyzja pozwoliła na stworzenie aparatów i obiektywów SIGMA GLOBAL VISION.

Dziś, fabryka SIGMA w Aizu zawiera cały sprzęt niezbędny do produkcji naszych produktów we własnym zakresie. Nasza pionowo zintegrowana struktura produkcji pozwoliła nam rozszerzyć produkcję soczewek na skalę globalną.

Jednak sytuacja, w której nie możemy nadążyć za popytem, wynika ze statusu „Made in Aizu” jako firmy, która wykracza poza nasze marzenia i odczucia. Wierzymy, że jest to dowód na to jak głęboko zakorzenione są ze sobą SIGMA i Aizu.

sigma aizu
Były Prezes SIGMA – Pan Michihiro Yamaki (z lewej) zmierza w śniegu do fabryki Aizu. Aizu powierzono cel spełnienia marzenia o byciu japońską Jeną (niemiecką bazą firmy Carl Zeiss).
sigma aizu
Największa na świecie w pełni operacyjna produkcja obiektywów fotograficznych. Pokrywająca obecnie obszar 76,000 metrów kwadratowych i zatrudniająca 1,500 pełnoetatowych pracowników, pracowników kontraktowych i samozatrudnionych przedsiębiorców (na rok 2015).
sigma aizu
Śledzenie codziennego życia fabryki Aizu możecie obejrzeć na filmie, który zebrał pozytywne recenzje na całym świecie. W [Rozdział I] [Rozdział II] i [Rozdział III] występują wyłącznie pracownicy fabryki Aizu.

Źródło: http://www.sigma-sein.com/en/groundbreaking/made-in-aizu–our-identity/

Udostępnij:

Podobne wpisy

Uncategorized

Nowa 70-200mm F2.8 DG DN OS Sports

K-Consult sp. z o.o, wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Pol-sce, w imieniu SIGMA Corporation prezentuje 70-200mm F2.8 DG DN OS | Sports – nowy flagowy teleobiektyw SIGMA z linii

Czytaj więcej »