fbpx

Inspiracje

4 lutego 2021
Poznaj historię „Latarnika” – czyli o tym jak powstał dokument
#Obiektyw Sigma,

Poznaj historię „Latarnika” – czyli o tym jak powstał dokument

W ostatnim czasie mieliśmy okazję poznać historię latarnika z latarni morskiej w Stilo. Prawie siedmiominutowy film opowiada o życiu i pracy reprezentującego już trzecie pokolenie latarników – Daniela Łozickiego. Dzięki materiałowi dowiadujemy się, jak wygląda praca latarnika i ile wymaga poświęceń ze strony osoby wykonującej ten zawód. Teraz zapraszamy Was za kulisy powstania tej produkcji.

Od tego się zaczęło…

WeRoamPoland to kolektyw fotograficzny w skład którego wchodzą: Przemysław Zdybel, Paweł Magnus, Kamil Dziubczyński, Paweł Olszówka, Cezary Loj oraz Paweł Zalejski. Wspólnie podróżują i pracują przy wielu projektach. Jak sami mówią ruszają z domu zawsze ciekawi świata i ludzi, których spotkają na swojej drodze. Ten projekt był dla nich czystą przyjemnością, ale też nauką o otaczającym nas świecie.

Galeria SIGMA "Latarnik" WeRoamPoland

Celem było pokazanie nieznanej powszechnie pracy latarnika. Tego, jak wiele wymaga poświęceń i umiejętności przebywania w samotności. Materiał pokazuje, że ten zawód, mimo rozwoju technologii, nadal jest potrzebny i praktykowany. Warto to podkreślić, zwłaszcza teraz, gdy często nowe technologie zastępują pracę ludzkich rąk.

Współpraca

Film powstał m.in. przy użyciu obiektywów: SIGMA 35mm F1.4 DG HSM ART, SIGMA 50mm F1.4 DG HSM ART, SIGMA 85mm F1.4 DG HSM ART oraz SIGMA 70-200 F2.8 DG OS HSM Sports. Dzięki tej szerokiej gamie używanych obiektywów twórcy mieli możliwość stworzenia wielu ujęć, z różnych perspektyw, co poskutkowało wspaniałym efektem końcowym.

Galeria SIGMA "Latarnik" WeRoamPoland

Trzeba też wspomnieć o tym, że do nagrania dźwięku morza został użyty profesjonalny rejestrator. WeRoamPoland zadbali o każdy szczegół tego filmu, dobrze się przy tym bawiąc. Pokazali też, że pasja do fotografii może owocować niesamowitymi ujęciami.

Galeria SIGMA "Latarnik" WeRoamPoland
Galeria SIGMA "Latarnik" WeRoamPoland

Poniżej film i galeria pokazujące kulisy pracy kolektywu WeRoamPoland

Polecamy inne, podobne wpisy