logo sigma-foto
Diana i Rafał Krasa

Diana i Rafał Krasa

Obiektywy: 35mm F1.2 A DG DN / 65mm F2 C DG DN / 85mm F1.4 DG DN / 105mm F2.8 DG DN MACRO / 14-24mm F2.8 A DG DN /

Prywatnie są rodzeństwem, młodymi ludźmi, których poza więzami krwi połączyła również wspólna pasja. Zawodowo dwójka nowoczesnych fotografów. Kochają kolory, ostrość i krystaliczną cyfrową czystość zdjęć. Uwielbiają wszelkie nowinki technologiczne i podążają za najbardziej aktualnymi trendami w fotografii. Wierzą, że dzięki najnowocześniejszym technologiom mogą robić to, o czym 10, 20 czy 100 lat temu nie mogli marzyć nawet najwięksi fotografowie. Dlatego też wymagają od siebie więcej i więcej, w nieskończoność podnosząc jakość swojej pracy – najlepiej, to wciąż nie dostatecznie dobrze. Próżno szukać w ich portfolio czarnobiałych, zaszumionych, nieostrych, pseudo-artystycznych zdjęć. Wręcz przeciwnie. Twardo stąpają po ziemi i bardzo krytycznie oceniają nawet najlepsze wyniki swojej pracy.


Świetnie czują się w większości dziedzin fotografii, a nawet w niektórych dziedzinach filmu. Potrafią biegle i bardzo kompetentnie pracować w studiu, ale podstawą ich pracy jest reportaż. W ich ocenie to perspektywa pracy z ludźmi czyni fotografię tak wspaniałym zajęciem.


Fotografią zajmują się od lat, ale wciąż są tylko “uczniami”. Choć nie mają konkretnego nauczyciela, każdego dnia z pokorą poszukują czegoś nowego. Nie oglądając się na innych starają się być lepsi od siebie samych, pobijać własne rekordy i szlifować własny, unikatowy styl. Drugich tak zmotywowanych i zaangażowanych jak oni po prostu nie ma 😊


A skąd ta nazwa? DR5000 to prawie ich cała oferta handlowa – D jak Diana, R jak Rafał, 5000 jak cena 🙂

Portfolio: dr5000.com

Galeria zdjęć

Udostępnij:

Twarze SIGMA