fbpx

Aktualności

10 października 2019
Znamy już informacje o cenie i dostępności aparatu SIGMA fp

Znamy już informacje o cenie i dostępności aparatu SIGMA fp

Warszawa, dn. 10.10.2019

K-Consult Sp. z o.o. wyłączny dystrybutor marki SIGMA w Polsce z przyjemnością informuje o dostępności i sugerowanej cenie detalicznej najnowszego aparatu SIGMA fp.

SIGMA fp to przełomowy koncept w branży foto-video, mający na celu połączenie niewielkich rozmiarów z ogromnymi możliwościami, które będą przydatne zarówno podczas robienia zdjęć jak i kręcenia filmów. Z wymiarami 112.6 x 69.9 x 45.3 mm i wadze 370g, SIGMA fp jest najmniejszym i najlżejszym pełnoklatkowym bezlusterkowcem na rynku*, dzięki czemu możesz mieć go zawsze przy sobie.

*Na dzień 11 lipca 2019

Obudowa aparatu wykonana jest ze wzmacnianego stopu aluminium i wyposażona w aż 42 uszczelnienia, które umożliwiają używanie go w trudnych warunkach atmosferycznych. Wewnątrz kryje się pełnoklatkowa matryca typu Bayer, o efektywnej rozdzielczości 24.6 mln pikseli.  Aparat wyposażony jest w najnowsze funkcje fotograficzne, jak tryb Eye-AF, HDR, Focus peaking oraz liczne tryby regulujące między innymi nasycenie kolorów czy  wydobywające szczegóły z cieni. ISO pracuje w zakresie 100 a 25600, a w trybie foto możemy je rozszerzyć do poziomu ISO 6, 12, 25, 50, 51200 oraz 102400.

Przełączenie aparatu z pozycji STILL na CINE zamienia go w profesjonalną kamerę filmową, umożliwiającą wykorzystanie go na wielu, różnego rodzaju planach filmowych. SIGMA fp wspiera bowiem nagrywanie w 4K, RAW DNG przy 12-bitowej palecie kolorów i 24 klatkach na sekundę. Aparat posiada mocowanie L-mount, dzięki czemu możemy go wykorzystać zarówno z natywnymi obiektywami marki SIGMA ale także, dzięki dedykowanym adapterom, z niezliczoną liczbą obiektywów na rynku o innym mocowaniu. SIGMA fp posiada również funkcję „Director’s viewfinder”, która umożliwia użytkownikowi symulację widoku różnych kątów widzenia dla wielu profesjonalnych kamer filmowych, takich jak:

– ARRI: ARRICAM/ARRIFLEX, ALEXA LF/ALEXA Mini LF, ALEXA SXT, ALEXA Mini, AMIRA, ALEXA 65, ALEXA XT
– RED: MONSTRO 8K, HELIUM 8K, DRAGON 6K, EPIC MX 5K, GEMINI 5K
– SONY VENICE

Filmowcy z pewnością docenią również to, iż tryb CINE udostępnia całkowicie nowy interfejs, dedykowany specjalnie na potrzeby filmowe.

Wszystkie te funkcje sprawiają, iż SIGMA fp staje się niezwykle uniwersalnym aparatem, którego z łatwością możemy wykorzystać zarówno podczas codziennego fotografowania i nagrywania video, jak i w trakcie profesjonalnego filmowania na planach wysokobudżetowych projektów kinematograficznych.

Sugerowana cena detaliczna aparatu SIGMA fp ustalona została na poziomie 8 990zł brutto (body). Jednocześnie informujemy o uruchomieniu sprzedaży SIGMA fp w kicie z obiektywem SIGMA 45mm F2.8 w cenie 10 990zł brutto. SIGMA fp ma się pojawić w sprzedaży już na początku listopada.

Polecamy inne, podobne wpisy