fbpx

Aktualności

15 listopada 2019
Znamy już cenę i dostępność obiektywu SIGMA Art 24-70mm F2.8 DG DN

Znamy już cenę i dostępność obiektywu SIGMA Art 24-70mm F2.8 DG DN

K-Consult Sp. z o.o. wyłączny dystrybutor marki SIGMA w Polsce z przyjemnością informuje o dostępności i sugerowanej cenie detalicznej najnowszego obiektywu SIGMA 24-70mm F2.8 DG DN – drugiego obiektywu zmiennoogniskowego z prestiżowej serii Art, zaprojektowanego od podstaw z myślą o pełnoklatkowych aparatach bezlusterkowych.

Nowa SIGMA 24-70mm F2.8 A DG DN jest idealnym uzupełnieniem obiektywu 14-24mm F2.8 A DG DN, którego premiera miała miejsce w lipcu 2019. Celem, jaki postawili sobie inżynierowie SIGMA, było stworzenie najlepszego obiektywu w klasie 24-70mm. W tym celu opracowano zaawansowaną konstrukcję optyczną, na którą składa się aż 6 elementów FLD (ze szkła o charakterystyce zbliżonej do fluorytu) i 2 elementy ze szkła SLD. Dzięki umiejętnemu zastosowaniu dodatkowych 3 soczewek asferycznych obiektyw skutecznie niweluje zarówno wszelkiego rodzaju aberracje chromatyczne oraz komę, które są trudne do skorygowania na etapie post processingu. Dzięki temu SIGMA 24-70mm F2.8 A DG DN zapewnia doskonałą rozdzielczość i jakość obrazu zarówno w centrum jak i na brzegu kadru pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych.

SIGMA 24-70mm F2.8 A DG DN

W uzupełnieniu dotychczasowych powłok Super Multi-layer Coating, w obiektywie SIGMA 24-70mm F2.8 A DG DN zastosowano także zupełnie nowe powłoki Nano Porous Coating, dzięki czemu obiektyw jest jeszcze bardziej odporny na powstawanie blików i flar podczas fotografowanie pod słońce.

Minimalna odległość ostrzenia wynosi raptem 18cm (na ogniskowej 24mm), co daje nam skalę odwzorowania 1:2.9. Obudowa jest uszczelniona, a przednia soczewka pokryta jest warstwą hydrofobową, dzięki czemu obiektyw ten możemy stosować w nawet najtrudniejszych warunkach atmosferycznych.

SIGMA 24-70mm F2.8 A DG DN

Obiektyw będzie produkowany z mocowaniem Sony E oraz L-mount.

Sugerowana cena detaliczna w Polsce wynosi 4990 pln brutto.

Pierwszej dostawy do Polski spodziewamy się ok. 16 grudnia br.

Polecamy inne, podobne wpisy