fbpx

Aktualności

11 stycznia 2019
Znamy cenę obiektywu SIGMA 28mm F1.4 A DG HSM!

Znamy cenę obiektywu SIGMA 28mm F1.4 A DG HSM!

SIGMA odkrywa przed nami kolejne karty i zdradza cenę najbardziej wyczekiwanego obiektywu przez entuzjastów szerokiego kąta – SIGMA A 28 mm F1.4 DG HSM. Ich ulubiona ogniskowa w końcu dostępna będzie w linii ART, a miłośnicy szerokich kadrów zapłacą za nią 4 990 zł.  

Kąt widzenia właściwy dla ogniskowej 28 mm był od zawsze obecny w erze aparatów analogowych i do dziś pożądany jest przez wielu fotografów, zwłaszcza tych, lubiących szerokie kąty. By sprostać ich oczekiwaniom, SIGMA bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w produkcji jasnych, stałoogniskowych obiektywów, postanowiła wprowadzić tą ogniskową do swojej linii obiektywów ART.

Sigma ART 28 mm f/1.4 DG HSM

Można śmiało powiedzieć, że obiektyw prezentuje najlepszą jakość w swojej klasie. Posiada aż 2 elementy FLD (o transmisji zbliżonej do bardzo drogiego fluorytu) i 3 elementy SLD (o bardzo niskiej dyspersji). Dodatkowo, w skład toru optycznego wchodzą 3 soczewki asferyczne, włącznie z soczewką o dużej średnicy, by korygować powstawanie wszelkiego rodzaju aberracji – tak często spotykanych w obiektywach szerokokątnych. Efektem jest generowanie obrazu o wysokiej rozdzielczości w całej szerokości kadru, podczas gdy zjawiska takie jak dystorsja, koma czy flary zostały zminimalizowane do bardzo niewielkiego poziomu.

Przednia soczewka obiektywu została pokryta powłokami o działaniu wodoodpornym i antytłuszczowym, co w połączeniu z pyło- i bryzgoszczelną obudową zapewnia odporność nawet w najtrudniejszych warunkach. Dodatkowo zaktualizowany algorytm AF oraz ultradźwiękowy silnik HSM zapewniają niezwykle cichą i szybką pracę.

Doskonała jakość tego obiektywu może być wykorzystana przy wielu rodzajach zdjęć, począwszy od fotografii ulicznej poprzez krajobrazową, aż po astrofotografię.

 

Polecamy inne, podobne wpisy