fbpx

Aktualności

24 lutego 2020
Ujęcia ze smakiem. SIGMA warsztaty fotografii kulinarnej z Martą Dębską
Ujęcia ze smakiem. SIGMA warsztaty fotografii kulinarnej z Martą Dębską
Autor: Marta Dębska

Ujęcia ze smakiem. SIGMA warsztaty fotografii kulinarnej z Martą Dębską

Poznaj kulisy fotografii kulinarnej oraz zachwycającej stylizacji dań na warsztatach fotografii kulinarnej. Już 22 marca 2020 roku w Gdańsku na warsztatach organizowanych przez markę SIGMA i Profoto, realizowanych pod okiem Marty Dębskiej, dowiesz się, jak robić ujęcia, których widok rozpali apetyt każdego widza. To jedyna i niepowtarzalna okazja łącząca ogromną porcję wiedzy, inspiracji, przepysznych widoków oraz niezapomnianej zabawy.

W programie:

 • Ogromna porcja wiedzy, praktycznych wskazówek i tajników pracy fotografa kulinarnego
 • Możliwość testowania profesjonalnego sprzętu fotograficznego marki Sigma
 • Możliwość testowania profesjonalnego sprzętu fotograficznego marki Profoto
 • Komfortowe warunki pracy w niewielkich grupach
 • Praca w gronie najlepszych
 • Mocna dawka pozytywnej energii!
Sigma Warsztaty Kulinarne M. Dębska Baner

Spotkanie podzielimy na dwie części. Pierwsza część – teoretyczna, którą poświęcimy na powitanie oraz prezentację przygotowaną przez prowadzącą Martę Dębską, tak abyś mógł ją bliżej poznać. Zaprezentujemy sprzęt, na którym będziesz pracował podczas warsztatów. Podpowiemy, jaki sprzęt fotograficzny powinien posiadać fotograf kulinarny.

Omówimy tajniki kompozycji oraz sposoby wykorzystywania perspektywy, które pomogą Ci tworzyć przepiękne, apetyczne kadry. Nauczysz się, jak pracować na świetle dziennym, a jak przy sztucznym oświetleniu. Dowiesz się także, jak pracować w restauracji, a jak we własnym domowym studio. Poznasz trendy, które obecnie królują na rynku fotograficznym. Zobaczysz przykłady zdjęć poprawnie wykonanych. Dowiesz się też, jak nie robić zdjęć.

Teoretyczna część warsztatów będzie także obejmowała tematykę stylizacji kulinarnej. Dowiesz się, jakich kolorów, struktur i kształtów warto używać do zdjęć, a także jak zorganizować materiały i akcesoria.

Druga część spotkania to już czysta praktyka i świetna zabawa!

Galeria SIGMA Marta Dębska

Z warsztatów dowiesz się:

 • Jak przygotować się do sesji, w której Twoim zadaniem jest wykonanie apetycznych zdjęć potraw i deserów
 • Jak operować światłem i ustawić odpowiednie parametry
 • Jak wykorzystać kompozycję i perspektywę, aby tworzyć ujęcia ze smakiem
 • W jaki sposób wystylizować zdjęcia, które wyglądają tak, jakbyś zrobił je w drogiej restauracji lub w greckiej tawernie
 • Jak dobrać sprzęt fotograficzny. Kakie obiektywy i jakie lampy sprawdzą się najlepiej
 • Jak ustawić aparat oraz jak wykorzystać obiektywy, aby każde ujęcie wyglądało smacznie

Co jeszcze zyskujesz, biorąc udział w warsztatach?

Podczas warsztatów otrzymasz możliwość przetestowania topowych obiektywów SIGMA! Nie zabraknie prestiżowej linii ART, a w tym pożądanych ogniskowych: 35mm F1.4 A DG HSM oraz 50mm F1.4 A DG HSM. Dodatkowo poznasz niesamowite możliwości lamp  – w tym lampę Profoto B10 i B10 Plus – nowości na polskim rynku lamp studyjnych! Zdradzimy też jak można wykorzystać iPhona do zdjęć kulinarnych, a także pokażemy lampę Profoto C1, która idealnie współpracuje z telefonem.

 

Galeria SIGMA Marta Dębska

AGENDA SPOTKANIA:

9.30 –11.00  Przywitanie, prezentacja SIGMA i Profoto i przestawienie Marty Dębskiej. Część teoretyczna.

11.00 -15.00 Część praktyczna. Dekorowanie potraw oraz fotografia.

MIEJSCE SPOTKANIA:

Gdańsk, Studio Skoma Food Club

https://www.trojmiasto.pl/Skoma-Food-Club-o80139.html

Każdy uczestnik otrzyma też upominek, a także kupon rabatowy na zakup sprzętu Sigma i Profoto.

Pamiętaj, aby zabrać ze sobą swój aparat. Umiejętności, które należy posiadać ➡ podstawowa znajomość obsługi własnego aparatu oraz pojęcie o zarządzaniu ekspozycją.

PROWADZĄCA:

Warsztaty SIGMA poprowadzi Marta Dębska, fotografka i influencerka. Młoda, zdolna i bardzo wrażliwa dusza. Niekwestionowany mistrz otwarcia migawki. Jej zdjęcia to jej nastrój, jej głowa i wszystko to, co się wokół niej dzieje. Nawet w komercyjnych projektach stara się wrzucić część siebie. Nigdy nie zamyka się w „fotostereotypach” i zawsze szuka niekonwencjonalnych rozwiązań. Fotografie jej autorstwa możesz zobaczyć na jej profilu na Instagramie: www.instagram.com/mde_35mm/.

ORGANIZATORZY:

Sigma Foto Polska to sieć profesjonalnych salonów, które umożliwiają testowanie, wypożyczanie oraz zakup obiektywów. W każdym punkcie użytkownicy sprzętu fotograficznego znajdą pełną ofertę optyki marki Sigma do lustrzanek cyfrowych oraz analogowych, a także fachowe doradztwo i wsparcie techniczne.

Partnerem technologicznym spotkania jest Profoto.

Organizatorem wydarzenia ” Ujęcia ze smakiem. Warsztaty SIGMA z fotografii kulinarnej z Martą Dębską Gdańsk 22.03.2020 ” jest K-Consult Sp. z o.o.

LINK DO ZAPISÓW!

Polecamy inne, podobne wpisy