fbpx

Aktualności

11 lipca 2019
SIGMA 35mm F1.2 A DG DN – Nowy poziom optycznych osiągów z bezlusterkowymi aparatami. Twórz z pierwszym obiektywem SIGMA z przysłoną F1.2!

SIGMA 35mm F1.2 A DG DN – Nowy poziom optycznych osiągów z bezlusterkowymi aparatami. Twórz z pierwszym obiektywem SIGMA z przysłoną F1.2!

Nowe osiągi w dążeniu do wysokiej jakości obrazu dzięki obiektywowi z linii Art z przysłoną F1.2 do aparatów bezlusterkowych

Pierwszy szerokokątny obiektyw wyposażony w system AF z przysłoną F1.2  do pełnoklatkowych aparatów Sony z mocowaniem E-mount i aparatów z mocowaniem L-Mount. Obiektyw umożliwia tworzenie kompozycji z bardzo wysoką rozdzielczością i silnym, przyjemnym dla oka efektem bokeh. Obiektyw doskonale sprawdzi się np. w fotografii portretowej, czy reportażowej gdzie oczekujemy dużej ostrości obrazu i plastycznego rozmycia tła. Sigma 35mm F1.2 ukazuje nową koncepcję rozwoju obiektywów linii Art, której celem jest dostarczenie optyki zapewniającej obrazowanie na kolejnym, wyższym poziomie. Dzięki nowym możliwościom konstrukcyjnym, inżynierowie zmniejszyli poziom wszelkich aberracji optycznych, dzięki temu obiektyw dostarcza ponadprzeciętną ostrość obrazu już od przysłony F1.2.

Pierwszy obiektyw SIGMA do aparatów bezlusterkowych z przysłoną F1.2

SIGMA 35mm F1.2 A DG DN

Linia obiektywów Art w epoce aparatów bezlusterkowych wchodzi na nowy poziom jakości obrazowania. W obiektywie zastosowano trzy soczewki SLD i trzy soczewki asferyczne, w tym jedną soczewkę dwustronnie asferyczną. W obiektywie łącznie zastosowano 17 soczewek wchodzących w skład 12 grup optycznych.

Oprócz konstrukcji wykorzystującej charakterystykę małego dystansu pomiędzy matrycą a bagnetem, obiektyw współpracuje z wszelkimi korekcjami oferowanymi przez współczesne aparaty. Taka kompilacja technologii korekt aberracji barwnych i geometrycznych, powoduje że obiektyw z powodzeniem może być stosowany z matrycami przekraczającymi rozdzielczość 50 milionów pikseli.

Nowa funkcjonalność podczas fotografowania oraz rejestracji filmów video

SIGMA 35mm F1.2 A DG DN

Za ustawianie ostrości w obiektywie odpowiada duży, kołowy silnik Hyper Sonic Motor (HSM). Zapewnia on szybką i skuteczna pracę systemu AF, a w przypadku pracy w trybie manualnego ustawiania ostrości (MF) precyzyjnie przesuwa soczewki ostrzące, dynamicznie reagując na ruchy pierścienia ostrości. Pierścień odpowiedzialny za sterowanie przysłoną może zmieniać położenie z wyczuwalnym klikiem, ustalającym określoną wartość lub pracować płynnie co jest bardzo istotne podczas filmowania.

Aby dodatkowo ułatwić pracę fotografa, obiektyw wyposażono w programowalny przycisk AFL. Można do niego przypisać ulubione funkcje sterujące zestawem. Co więcej, obiektyw ma obudowę odporną na pył oraz wilgoć, co w połączeniu z powłokami hydrofobowymi i oleofobowymi zastosowanymi na przedniej soczewce dodatkowo ułatwia fotografowanie w różnych warunkach środowiskowych.

[Pozostałe cechy]

  • Full-time manual focus
  • Blokowana osłona słoneczna
  • Odporność na bliki i flary
  • Możliwość wymiany mocowania obiektywu
  • Kontrola jakości według autorskiego systemu A1
  • 11-listkowa kołowa przysłona
  • Wytrzymały, mosiężny uchwyt bagnetowy
  • Jakość “Made in Japan”

W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy na polską stronę www.sigma-foto.pl oraz do naszych kanałów Social Media:
Facebook: www.facebook.com/SigmaFotoPolska

Instagram: https://www.instagram.com/sigmafotopolska/

[Specyfikacja] Wszystkie liczby podane dla mocowania L-Mount

Konstrukcja obiektywu: 17 elementów w 12 grupach

Kąt widzenia (35mm): 63.4°

Ilość listków przysłony: 11 (przysłona kołowa)

Minimalna przysłona: F22

Minimalna odległość ostrzenia: 30cm

Maksymalna skala odwzorowania: 1:5.1

Średnica filtra: 82mm

Wymiary (średnica x długość): φ87.8mm×136.2mm

Waga: 1090g

Premiera: Sierpień, 2019

Sugerowana cena detaliczna: 6490zł

Pokrowiec i przednia osłona soczewki (LC850-01) na wyposażeniu

Dostępne mocowania: L-Mount, Sony E-mount

Uwaga: Znak towarowy L-Mount jest zarejestrowanym znakiem Leica Camera AG. Wygląd i specyfikacja mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

Polecamy inne, podobne wpisy