fbpx

Aktualności

25 września 2018
SIGMA 28mm F1.4 DG HSM – nowość w ofercie

SIGMA 28mm F1.4 DG HSM – nowość w ofercie

Najbardziej wyczekiwany obiektyw przez entuzjastów szerokiego kąta, teraz dostępny w linii SIGMA Art. Doskonała jakość tego obiektywu oraz klasyczna ogniskowa sprawdza się w wielu rodzajach fotografii, jak np. fotografia uliczna, krajobrazowa czy astrofotografia.

Klasyczny kąt widzenia w obiektywie najnowszej generacji

Kąt widzenia właściwy dla ogniskowej 28 mm był od zawsze obecny w erze aparatów analogowych i do dziś jest pożądany wśród wielu fotografów. By sprostać ich oczekiwaniom, SIGMA bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu w produkcji jasnych, stałoogniskowych obiektywów Art F1.4, zaprezentowała obiektyw SIGMA 28 mm F1.4 DG HSM | Art. Na ten nowo powstały obiektyw szerokokątny o tradycyjnej ogniskowej, składa się najnowsza konstrukcja optyczna, najwyższej jakości materiały oraz nowoczesne procesy produkcyjne.

Najlepsza jakość w swojej klasie

Obiektyw ten posiada aż 2 elementy FLD (o transmisji zbliżonej do bardzo drogiego fluorytu)  i 3 elementy SLD (o bardzo niskiej dyspersji). Dodatkowo, w skład toru optycznego wchodzą 3 soczewki asferyczne, włącznie z soczewką o dużej średnicy, by korygować powstawanie wszelkiego rodzaju aberracji – tak często spotykanych w obiektywach szerokokątnych. Efektem jest generowanie obrazu o wysokiej rozdzielczości w całej szerokości kadru, podczas gdy zjawiska takie jak dystorsja, koma czy flary zostały zminimalizowane do bardzo niewielkiego poziomu. Doskonała jakość tego obiektywu może być wykorzystana przy wielu rodzaju fotografii, jak np. fotografia uliczna, krajobrazowa czy astrofotografia.

Zaprojektowany do używania w każdych warunkach

Przednia soczewka obiektywu została pokryta powłokami o działaniu wodoodpornym i antytłuszczowym, co w połączeniu z pyło- i bryzgoszczelną obudową zapewnia bezproblemowe użytkowanie nawet w najtrudniejszych warunkach. Dodatkowo, zaktualizowany algorytm AF, oraz ultradźwiękowy silnik HSM zapewniają niezwykle cichą i szybką pracę.

SIGMA liderem w kolekcji obiektywów szerokokątnych

Po premierze tego obiektywu, lista pełnoklatkowych, stałoogniskowych obiektywów szerokokątnych poszerzyła się do 5 modeli, pokrywając ogniskowe od 14 mm do 35 mm. Wszystkie te obiektywy, z wyjątkiem 14 mm, posiadają przysłonę F1.4 (F1.8 dla 14 mm), co umożliwia fotografom wybór dokładnie takiego obiektywu, który poprzez wysoką ostrość i atrakcyjne rozmycie tła (tzw. bokeh) w pełni sprosta ich oczekiwaniom.

Pozostałe cechy:

  • Osłona przeciwsłoneczna z blokadą
  • Kompatybilny z funkcją korekcją aberracji obiektywów występującą w aparatach Canon
  • Funkcja Manual Override (MO) umożliwia między przełączaniem trybu tzw. Full Time Manual
  • Kompatybilny z konwerterem SIGMA MC-11
  • Kompatybilny z SIGMA USB DOCK
  • Kompatybilny z usługą Zmiany Mocowania Obiektywu
  • Każda sztuka obiektywu skontrolowana przez autorski system pomiaru jakości: A1
  • 9-listkowa kołowa przysłona
  • Wysokiej jakości, mosiężny bagnet
  • Jakość „Made in Japan”
Polecamy inne, podobne wpisy