fbpx

Aktualności

11 lipca 2019
SIGMA 14-24mm F2.8 A DG DN – Przedstawiamy szerokokątny zoom o niezwykłej rozdzielczości, zaprojektowany do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych

SIGMA 14-24mm F2.8 A DG DN – Przedstawiamy szerokokątny zoom o niezwykłej rozdzielczości, zaprojektowany do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych

Doskonały, szerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy, przeznaczony do bezlusterkowych aparatów pełnoklatkowych. Idealne narzędzie do zdjęć krajobrazu, architektury i astrofotografii cechujący się nadzwyczajną rozdzielczością

Większość fotografów lubi korzystać z niskich czułości by jak najbardziej zniwelować szumy. Szczególnie przy fotografowaniu gwieździstego nieba, wykorzystywane są często jasne obiektywy szerokokątne, ponieważ mogą one skutecznie rejestrować obraz przy słabym świetle. SIGMA 14-24mm F2.8 DG DN | Art został zaprojektowany jako doskonały, szerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy o zachowaniu zoptymalizowanym do fotografowania gwiaździstego nieba przez pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe. Jednakowa jakość obrazu i nadzwyczajna rozdzielczość zarówno w centrum jak i na rogach kadru sprawia jednak, iż jest to idealny obiektyw nie tylko do astrofotografii. Wykorzystując krótszą (niż w lustrzankach) odległość między matrycą aparatu a jego mocowaniem, ten nowej generacji, jasny obiektyw zmiennoogniskowy łączy kompaktowe rozmiary z niespotykaną dotąd wysoką jakością obrazu.

Wysoka jakość obrazu opracowana dzięki ekskluzywnym elementom ze szkła o niskiej dyspersji oraz zastosowaniu nowej technologii NPC (Nano Porous Coating)

SIGMA 14-24mm F2.8 A DG DN

Jedna soczewka FLD (o charakterystyce odpowiadającej fluorytowi) i pięć szklanych soczewek SLD (Special Low Dispertion) z powodzeniem niwelują wszelkiego rodzaju aberracje zarówno w  centrum, jak i na brzegach kadru. Trzy soczewki asferyczne, w tym soczewka asferyczna o dużej średnicy z przodu obiektywu, skutecznie zminimalizują efekt komy i flar, zapewniając fantastyczną rozdzielczość w całej rozciągłości kadru. Dotychczasowe powłoki antyodblaskowe super multi-layer coating zastosowano tym razem w połączeniu z nowo opracowaną technologią NPC (Nano Porous Coating)*. Obiektyw zaprojektowano w taki sposób, aby był mniej podatny na negatywne skutki fotografowania pod światło.

* Nowa, unikalna technologia powlekania soczewek zwana “NPC (Nano Porous Coating)” zawiera porowatą krzemionkę jako materiał powłokowy. Porowata warstwa krzemionki posiada nanometrowe otwory z powietrzem w środku. Otwory o tej wielkości umożliwiają znaczne zmniejszenie współczynnika załamania światła, co pozwala obniżyć współczynnik odbicia bardziej niż w konwencjonalnych powłokach antyrefleksyjnych. W rezultacie znacznie zmniejszono ilość odbitego światła powodującego rozbłyski i tzw. duszki, co pozwoliło z kolei na uzyskanie wysokiego kontrastu przy fotografowaniu pod światło.

Istotne funkcjonalności zapewniające komfort użytkowania, nawet w trudnych warunkach

SIGMA 14-24mm F2.8 A DG DN
SIGMA 14-24mm F2.8 A DG DN

Obiektyw SIGMA 14-24mm F2.8 DG DN | Art został wyposażony w najnowszej generacji silnik krokowy, zapewniający szybką i cichą pracę AF oraz niezwykle komfortowe użytkowanie także w trybach detekcji oka i twarzy, oraz podczas wideofilmowania. Przycisk AFL, któremu można przypisać różne funkcje, poszerza zakres operacji dostępnych na obiektywie. Co więcej, obiektyw ma obudowę odporną na pył oraz wilgoć, co w połączeniu z powłokami hydrofobowymi i oleofobowymi zastosowanymi na przedniej soczewce dodatkowo ułatwia w fotografowaniu w różnych warunkach środowiskowych. Obiektyw posiada także tylny uchwyt filtra wraz z blokadą zabezpieczającą, służący do mocowania filtrów żelowych.

SIGMA 14-24mm F2.8 A DG DN uszczelki

[Pozostałe cechy]

  • Full-time manual focus
  • Możliwość wymiany mocowania obiektywu
  • Kontrola jakości według autorskiego systemu A1
  • 11-listkowa kołowa przysłona
  • Wytrzymały, mosiężny uchyt bagnetowy
  • Jakość “Made in Japan”

W celu uzyskania większej ilości informacji zapraszamy na polską stronę www.sigma-foto.pl oraz do naszych kanałów Social Media:
Facebook: www.facebook.com/SigmaFotoPolska

Instagram: https://www.instagram.com/sigmafotopolska/

[Specyfikacja] Wszystkie liczby podane dla mocowania L-Mount

Konstrukcja obiektywu: 18 elementów w 13 grupach

Kąt widzenia (35mm): 114.2°-84.1°

Ilość listków przysłony: 11 (przysłona kołowa)

Minimalna przysłona: F22

Minimalna odległość ostrzenia: 28cm

Maksymalna skala odwzorowania: 1:7.3

Wymiary (średnica x długość): φ85.0mm×131.0mm

Waga: 795g

Premiera: Sierpień, 2019

Sugerowana cena detaliczna: 6490zł

Pokrowiec i przednia osłona soczewki (LC850-01) na wyposażeniu

Dostępne mocowania: L-Mount, Sony E-mount

Uwaga: Znak towarowy L-Mount jest zarejestrowanym znakiem Leica Camera AG. Wygląd i specyfikacja mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

Polecamy inne, podobne wpisy