fbpx

Aktualności

2 lutego 2022
Obiektywy SIGMA w projekcie Polskiej Agencji Kosmicznej

Obiektywy SIGMA w projekcie Polskiej Agencji Kosmicznej

K-Consult sp. z o.o., wyłączny dystrybutor obiektywów SIGMA w Polsce, z przyjemnością informuje, iż obiektywy marki SIGMA zostały wykorzystane w projekcie realizowanym przez firmę Cilium Engineering dla Polskiej Agencji Kosmicznej i w efekcie posłużą do obserwacji obiektów kosmicznych na okołoziemskich orbitach typu HEO/LEO (m.in. obiektów satelitarnych, ich szczątków itp.).

Jak informuje firma Cilium Engineering:

„Obiektywy znalazły zastosowanie w projekcie realizowanym przez firmę Cilium Engineering Sp. z o. o., dla Polskiej Agencji Kosmicznej.

 Stacje VWFOV (Very Wide Field of View) to autonomiczne urządzenia obserwacyjne, wyposażone w zestaw obiektywów i kamer (sześć na urządzenie) oraz jednostek przetwarzających dane. To sensory o bardzo szerokim polu widzenia przeznaczone do wykonywania trójwymiarowych pomiarów pozycji satelitów na orbitach w reżimie HLEO, bazując na triangulacji optycznej.

 W 2021 roku sprzęt został zainstalowany w Grecji oraz w trzech lokalizacjach w Polsce. W 2022 roku realizowane są dalsze części umowy, stacje obserwacyjne będą dostarczone do Australii Wschodniej i Afryki Południowej. Obecnie trwają prace montażowe.

 Obiektywy SIGMA Art 50mm F1.4 DG HSM pozwoliły na osiągnięcie oczekiwanej precyzji pomiaru i zasięgu gwiazdowego stacji obserwacyjnych. Obiektyw w testach pokonał dwa inne modele, prezentując bardzo wysoką rozdzielczość, bez istotnego spadku ostrości w kierunku narożników pola widzenia. Ostrość przełożyła się na lepszy stosunek sygnału do szumu, przez co możliwa jest skuteczna rejestracja słabszych obiektów.”

W efekcie, Cilium Engineering zamówiła łącznie 72 sztuki obiektywów SIGMA 50mm F1.4 DG HSM z serii ART

Zarówno my jako dystrybutor, jak i SIGMA Corporation, jesteśmy niezwykle szczęśliwi, iż możemy być częścią tak nietuzinkowego projektu. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań aby zapewnić możliwie najszersze wsparcie przy jego realizacji.

 

Kilka słów o Cilium Engineering Sp. z o. o.

Zakres działalności spółki obejmuje realizację projektów z branży kosmicznej dla klientów krajowych i zagranicznych. Projekty te obejmują poziomy gotowości technologicznej od 2 do 7. Głównym odbiorcą jest bezpośrednio, lub pośrednio, Europejska Agencja Kosmiczna oraz Polska Agencja Kosmiczna. Merytoryczny zakres prac to naziemne systemy obserwacyjne dedykowane do satelitów i śmieci kosmicznych (głównie szerokokątne), systemy zarządzania obserwatoriami astronomicznymi oraz systemy automatyki dedykowane do obserwatoriów astronomicznych. Prowadzone są także prace B+R.

 

Więcej informacji o firmie Cilium Engineering znajdziesz na:

www.cilium.pl

Więcej informacji o firmie SIGMA znajdziesz na:

www.sigma-foto.pl

www.facebook.pl/SigmaFotoPolska

Polecamy inne, podobne wpisy