fbpx

Aktualności

24 lutego 2021
Nowość. SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | CONTEMPORARY

Nowość. SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | CONTEMPORARY

K-Consult sp. z o.o, wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce, w imieniu SIGMA Corporation z przyjemnością prezentuje nowy obiektyw SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary – najmniejszy i najlżejszy na świecie* standardowy obiektyw zmiennoogniskowy o stałej przysłonie F2.8, dedykowany do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych.

SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary

Akcesoria w zestawie: Osłona przeciwsłoneczna LH-706-01

Dostępne mocowania: L-Mount, Sony E

____________________

*Wg źródeł SIGMA na dzień 24.02.2021

**Wygląd i specyfikacja produktu może ulec zmianie

**Produkt jest opracowany, wyprodukowany i sprzedawany w oparciu o licencję mocowania E, które zostało udostępnione przez SONY Corporation na bazie porozumienia licencyjnego z SONY Corporation

**L-mount jest zastrzeżonym znakiem towarowym Leica Camera AG

 

#SIGMA
#SIGMA2870mmContemporary
#SIGMAContemporary
#SIGMADGDN

Nowy standard w dziedzinie obiektywów zmiennoogniskowych F2.8

SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary wyznacza na nowo standardy w kategorii standardowych obiektywów zmiennoogniskowych do bezlusterkowców, łącząc doskonałą jakość optyczną ze stałą przysłoną F2.8, zamkniętą w lekkiej i niewielkiej obudowie. Konstrukcja obiektywu oparta jest na istniejącym modelu 24-70mm F2.8 DG DN | Art lecz z zakresem ogniskowych zaczynających się od 28mm, dzięki czemu obiektyw jest znacznie mniejszy i lżejszy, przy jednoczesnym zachowaniu doskonałych parametrów optycznych. To najmniejszy obiektyw w swojej klasie.*

*W kategorii standardowych zmiennoogniskowych obiektywów pełnoklatkowych do bezlusterkowców, o stałej przysłonie F2.8. Wg. źródeł SIGMA na dzień 24.02.2021

SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary

Konstrukcja oparta na linii Art, z tą samą bezkompromisową jakością

Konstrukcja obiektywu SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary oparta jest na obiektywie 24-70mm F2.8 DG DN | Art, który jest już znany ze swojej świetnej jakości optycznej w całym zakresie ogniskowych. Wierny podstawowej koncepcji Contemporary, obiektyw 28-70mm F2.8 DG DN zapewnia idealną równowagę pomiędzy doskonałą wydajnością porównywalną z serią Art, a niezwykłą kompaktowością, dzięki czemu będzie on idealnym wyborem do codziennego fotografowania. Na jego zaawansowaną konstrukcję optyczną składają się m.in. 3 soczewki asferyczne, 2 soczewki FLD (o charakterystyce zbliżonej do fluorytu) i 2 soczewki SLD (o niskiej dyspersji). Pomimo zastosowania łącznie mniejszej ilości soczewek niż w 24-70mm F2.8 DG DN | Art, obiektyw ten charakteryzuje się bardzo zaawansowaną korekcją aberracji chromatycznych oraz komy, których nie można skompensować z poziomu aparatu, zapewniając dzięki temu równą jakość zarówno w centrum jak i na brzegach kadru. Wraz z konstrukcją zoptymalizowaną pod kątem redukcji odblasków, wykorzystanie zarówno powłok Super Multi-Layer Coating oraz Nano Porous Coating zapewniają kontrastowe zdjęcia także pod światło, z dobrze kontrolowanymi flarami i blikami.

 

Porównanie specyfikacji dwóch standardowych zoomów SIGMA o przysłonie F2.8:

Różnice SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary

Lekki i kompaktowy – idealny do codziennego fotografowania

Posiadanie nieco mniejszego pola widzenia niż obiektyw 24-70mm F2.8 DG DN | Art pozwoliło na znacznie zmniejszenie rozmiaru obiektywu 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary. Aby dopasować się do koncepcji projektowej linii Contemporary, która łączy wydajność z poręcznością, nowy obiektyw ma prostsze uszczelnienia przeciw pyłom i zachlapaniu oraz mniejsze przełączniki. To wszystko sprawiło, iż na chwilę obecną jest to najmniejszy obiektyw w swojej klasie.*

Obiektyw posiada tylko jeden element ogniskujący, dzięki czemu jednostka AF jest niewielka. To, wraz z cichym i szybkim silnikiem krokowym, zapewnia responsywny i niemal bezgłośny autofocus.

Obiektyw SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary waży jedynie 470g, a po podłączeniu go do aparatu SIGMA fp, cała konfiguracja ma raptem 890g. Daje to fotografom ogromną swobodę i elastyczność w realizacji ich kreatywnych wizji. Jest to również idealne połączenie dla filmowców poszukujących wydajnego, lekkiego i łatwego w obsłudze systemu, który dobrze współpracuje z gimbalem i innymi akcesoriami.

SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN Contemporary

Doskonała jakość wykonania z wyjątkową dbałością o szczegóły, która zapewnia niezwykłą przyjemność użytkowania

Powszechnie znana prawda mówi, iż zapewnienie dokładności obróbki części z tworzyw sztucznych jest trudniejsze niż dla części metalowych, jednakże w przypadku konstrukcji SIGMA 28-70mm F2.8 DG DN | Contemporary nie było miejsca na żadne kompromisy pod kątem jakości wykonania. Jednym z powodów jest to, iż wykorzystaliśmy rodzaj naszego autorskiego poliwęglanu o nazwie TSC (Termicznie Stabilny Kompozyt), który ma porównywalny do aluminium poziom kurczliwości termicznej. Pomogło to zmniejszyć różnice miedzy kurczliwością elementów metalowych i niemetalowych, zapewniając stabilny poziom wydajności nawet w środowisku o ekstremalnych zmianach temperatury.

Osiągnięcie tak precyzyjnie spasowanych elementów wraz z bardzo przyjemną estetyką, możliwe było jedynie dzięki nowoczesnemu standardowi technologii produkcji oraz rygorystycznej kontroli jakości, którą prowadzimy w naszej fabryce SIGMA w miejscowości Aizu.

 

[Specyfikacja]

Konstrukcja obiektywu: 16 elementów w 12 grupach (2 soczewki FLD, 2 SLD i 3 asferyczne)

Kąt widzenia: 75.4 – 34.3 stopnia

Liczba listków przysłony: 9 (przysłona kołowa)

Maksymalna wartość przysłony: F22

Minimalna odległość ostrzenia: 19cm (szeroki kąt) – 38cm (tele)

Skala odwzorowania: 1:3.3 (szeroki kąt) – 1:4.6 (tele)

Średnica filtra: 67mm

Maksymalne wymiary : 72.2mm x 101.5mm

Waga: 470g

Planowane rozpoczęcie sprzedaży: 15 marca 2021

Sugerowana cena detaliczna: 3 790zł.

Polecamy inne, podobne wpisy