fbpx

Aktualności

25 marca 2021
Nowość. Aparat SIGMA fp L

Nowość. Aparat SIGMA fp L

K-Consult sp. z o.o, wyłączny autoryzowany dystrybutor marki SIGMA w Polsce, w imieniu SIGMA Corporation, z przyjemnością prezentuje nowy aparat SIGMA fp L, najmniejszy i najlżejszy na świecie* aparat bezlusterkowy z pełnoklatkową matrycą o rozdzielczości 61 Mpix.

Galeria SIGMA fp L

__________

*Wg źródeł SIGMA na dzień 25.03.2021

**Wygląd i specyfikacja produktu może ulec zmianie

#sigmafpL

#sigmafp

#sigmafpseries

#sigmaevf11

#sigma

Nowy aparat fp L powiększa rodzinę fp do 2 modeli

Do aparatu SIGMA fp, koncepcyjnego modelu serii, dołączył właśnie model fp L, który w pełni wykorzystuje wysoką rozdzielczość, poszerzając ofertę najmniejszej i najlżejszej na świecie serii „kieszonkowych pełnoklatkowców”.

Galeria SIGMA fp L

4 nowe cechy aparatu SIGMA fp L

  • 61 Megapikseli. Najwyższa rozdzielczość zaprezentowana przez SIGMA. Wykorzystanie naszego know-how przy obróbce obrazu z matryc Foveon.

SIGMA fp L posiada matrycę typu Bayer o rozdzielczości ok 61 Mpix, większej niż jakikolwiek inny aparat SIGMA w historii. Dzięki nabytemu doświadczeniu w konstrukcji aparatów wyposażonych w matrycę Foveon, fp L jest w stanie tworzyć obrazy nie tylko o niespotykanej szczegółowości, ale także bogatej kolorystyce. Dodatkowo, ze względu na stawiany priorytet odnośnie jakości obrazu wolnej od kolorowych artefaktów, w aparacie SIGMA fp L został zastosowany filtr dolnoprzepustowy, niwelujący efekt mory występujący w aparatach o wysokiej rozdzielczości. 

  • Crop Zoom. Wysoka rozdzielczość. Większa wolność.

Wysoka liczba pikseli oznacza, iż obraz można swobodnie powiększać lub przycinać. Ta jedna z zalet aparatu u wysokiej rozdzielczości skłoniła inżynierów SIGMA do  stworzenia funkcji „Crop zoom”, która działa zarówno w trybie STILL (Foto) jak i CINE (wideo). Dzięki dużej ilości (ok 61 milionów) pikseli, fp L może nagrywać w jakości Full HD nawet przy maksymalnym 5-krotnym zbliżeniu, bez wykorzystania cyfrowych algorytmów poprawiających jakość obrazu. Aby korzystać z trybu crop zoom w sposób intuicyjny, jego działanie obsługuje się jak w znanych nam smartfonach tj. poprzez „szczypanie” dwoma palcami.

  • Hybrydowy Autofocus. Nigdy nie przegapisz okazji.

Oprócz znanego z fp systemu AF opartego o detekcję kontrastu, SIGMA fp L została wyposażona w szybki AF oparty o detekcję fazy. Ten hybrydowy system AF pozwala użytkownikom cieszyć się płynnym, szybkim i precyzyjnym działaniem AF, także wobec ruchomych obiektów, zarówno w trybie fotografowania, jak i wideofilmowania. 

  • Nieograniczone zasilanie. Wiele godzin bezproblemowego nagrywania za pomocą przewodu USB-C.

SIGMA fp L wspiera ładowanie poprzez port USB-C, podczas gdy aparat jest włączony. Możesz fotografować lub filmować bez przerwy, ładując aparat za pomocą powerbanka, wszędzie tam gdzie nie masz dostępu do gniazdka. Używając go jako kamery internetowej (audio i wideo), wystarczy podłączyć aparat fp L do komputera przez USB, a będzie on pobierał zasilanie z komputera. Oznacza to, iż możesz używać go przez wiele godzin, bez obawy iż rozładuje się jego bateria.

Galeria SIGMA fp L

Nowe akcesoria i funkcjonalności wspólne dla całej serii fp

Lista nowych akcesoriów i funkcjonalności, które będą dostępne* zarówno w aparacie fp jak i fp L

*W aparacie SIGMA fp, dostępne poprzez planowaną aktualizację firmware

  • Zewnętrzny wizjer elektroniczny EVF-11
Galeria SIGMA fp L

Zewnętrzny wizjer elektroniczny EVF-11 (sprzedawany oddzielnie) zaprojektowany wyłącznie do użytku z serią SIGMA fp. 0,5 calowy panel OLED o wysokiej jakości i rozdzielczości 3,68 mln pikseli pomoże użytkownikom jeszcze głębiej zanurzyć się w fotografii i sprawi, że tworzenie zdjęć będzie jeszcze przyjemniejszym doświadczeniem. Dbałość firmy SIGMA o szczegóły jest widoczna w mechanizmie odchylania EVF-11, możliwości rozbudowy za pomocą akcesoriów zewnętrznych i wysoce funkcjonalnym interfejsie użytkownika, który został zaprezentowany tak, aby zapewnić wygodę i komfort podczas użytkowania.

  • Zapisywanie / Ładowanie ustawień nigdy nie było tak proste. Dziel się swoją wizją. Dziel się swoim światem.
Galeria SIGMA fp L

Teraz możesz w łatwy sposób zapisać ustawienia swojego aparatu. Ustawienia są trzymane jako zdjęcie kodu QR*, dzięki czemu możesz bardzo szybko załadować różne wzory ustawień. Pozwala to użytkownikom w szybki i prosty sposób (np. poprzez social media) na udostępnianie sobie nawzajem niestandardowych ustawień aparatu, na którym zrobili swoje fascynujące zdjęcia.

* QR Code to zastrzeżony znak towarowy firmy Denso Wave Inc.

  • Nowe barwy. Nowa przygoda.
Galeria SIGMA fp L

Powder Blue to tryb kolorów o jasnym i wyraźnym odcieniu, charakteryzujący się świeżym niebieskim kolorem, podczas gdy Duotone zamienia kolory obrazu w uderzający, dwukolorowy gradient. Po dodaniu tych dwóch nowych trybów do szerokiego wachlarza trybów kolorystycznych SIGMA występujących pierwotnie w serii fp, dostępnych jest teraz 15 trybów kolorystycznych do wyboru. Z pewnością zapewni to większą swobodę tworzenia zdjęć i filmów dzięki serii fp.

Dodatkowe funkcjonalności:

Szczegółowe informacje na temat innych funkcji można znaleźć pod adresem:

__________

Planowane rozpoczęcie sprzedaży: koniec kwietnia 2021

Sugerowana cena detaliczna SIGMA fp L(body) : 10 500 zł

Sugerowana cena detaliczna SIGMA fp L(body)+ EVF-1: 12 900 zł

 

Polecamy inne, podobne wpisy