fbpx

Aktualności

27 kwietnia 2020
Majówka z SIGMA – warsztaty online fotografii dziecięcej pod okiem Ann Podsiedlik

Majówka z SIGMA – warsztaty online fotografii dziecięcej pod okiem Ann Podsiedlik

Sigma Foto Polska, polski przedstawiciel SIGMA CORPORATION największego na świecie niezależnego producenta obiektywów wraz z Ann Podsiedlik, 2 i 3 maja zapraszają na wyjątkowe warsztaty online fotografii dziecięcej pod okiem Ann Podsiedlik. Dystrybutor przygotował również atrakcyjne promocje dla uczestników.

Pierwszy raz w tym stylu, SIGMA przygotowała dwudniowe warsztaty online dla wszystkich Klientów, którzy Majówkę chcieliby wykorzystać na podniesienie swoich umiejętności fotograficznych.

„Jak wszyscy wiemy, nasze plany na długi weekend musiały ulec zmianom. Większość z nas zamienia wyjazdy za miasto, na spacery bliżej domu oraz wyjścia z aparatem w ręku do pobliskich lasów lub parków. Uznaliśmy, że jest to dobry moment, aby przygotować dla naszych Klientów, a także fanów Ann Podsiedlik, warsztaty z fotografii dziecięcej. Warsztaty będą zorganizowane w salonie Sigma ProCentrum, a uczestnicy będą mogli uczestniczyć w nich za pośrednictwem Facebooka w zamkniętej grupie warsztatowej. Nagranie z Live’a będzie dostępne przez kolejne dwa tygodnie, będzie więc możliwość dodatkowego przyswojenia wiedzy. W trakcie warsztatów będzie można zadawać pytania, a my na bieżąco będziemy na nie odpowiadać. ” – tłumaczy Magdalena Głomska Campaign Marketing Manager.

Warsztaty online Ann Podsiedlik

6 godzin warsztatów, 4 kamery i specjalny rabat dla uczestników na zakup obiektywów SIGMA.

Prowadzącą warsztaty będzie Ann Podsiedlik, a ich tematem będzie fotografia dziecięca. Na to wydarzenie Ann zaprosiła do współpracy specjalnych modeli – a będą nimi jej dzieci – Oliwia, Bruno i Oskar. Warsztaty transmitowane będą za pośrednictwem zamkniętej grupy na Facebooku.
Podgląd z nagrania będzie przesyłany z 4 kamer, tak aby uczestnicy w możliwie najlepszy sposób mogli śledzić etapy i efekty sesji, w tym będą to 2 kamery z poglądem na całe studio, 1 kamera mobilna z przybliżeniami na pracę prowadzącej i modeli oraz 1 kamera na monitor prowadzącej, na którym na żywo będzie można obserwować efekt wykonywanych zdjęć.

Przebieg sesji będzie na bieżąco omawiany i komentowany. Zostanie omówione ustawienie aparatu, obiektywów SIGMA oraz lamp studyjnych Profoto.
Organizator zaplanował czas na pytania uczestników. Mając świadomość, że branża fotograficzna swoje usługi musi również dostosować do obecnej sytuacji na świecie, dotychczasowa tematyka warsztatów została poszerzona o obszar, który w ostatnim czasie interesuje fotografów najbardziej – czyli jak przygotować się do sesji w czasach epidemii, tak aby była ona bezpieczna.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy kupić bilet na stronie https://app.evenea.pl/event/sigmalive/. Dołączyć do grupy na Facebooku „Warsztaty online Sigma Foto Polska” podając unikalny numer zamówienia, który uczestnik otrzyma na maila po dokonaniu transakcji.

Zakupu biletu należy dokonać najpóźniej 2 godziny przed rozpoczęciem warsztatów, a proces akceptacji prośby o dołączenie do grupy zamyka się godzinę przed warsztatami.

Z 6-cio godzinnego szkolenia Uczestnicy dowiedzą się:
• Jak przygotować się do sesji w czasach epidemii tak by była ona bezpieczna?
• Co jest ważne przy współpracy z dzieckiem i rodzicami?
• Jak fotografować dzieci w każdym wieku i z różną ekspresją?
• Ile powinna trwać sesja?
• Jak wybrać odpowiednią stylizację na sesję z dziećmi?
• Jak radzić sobie w trudnych sytuacjach?
• Jak dobrać sprzęt fotograficzny? …czyli jaki aparat i jakie obiektywy sprawdzą się najlepiej?
• Jak ustawić aparat oraz jak wykorzystać obiektywy, aby osiągnąć magiczny efekt na zdjęciach?
• Jak odnaleźć najlepsze światło?
• Jak radzić sobie z temperaturą barwową?

Warsztaty online Ann Podsiedlik

AGENDA SPOTKANIA:
2 maja sobota godzina 14:00-19:00
14:00 -14:30 – Przywitanie, prezentacja SIGMA i Profoto 
14:30 -16:00 – Prezentacja Ann Podsiedlik
16:00 -16:30 – Przerwa
16:30 -18:30 – Warsztaty z dziećmi
18:30 -19:00 – Czas na pytania uczestników
3 maja niedziela godzina 18:00-19:00
Live z obróbki wcześniej wykonanych zdjęć. Uczestnikom zostaną udostępnione pliki RAW, aby każdy mógł spróbować swoich sił według presetów Ani Podsiedlik.

Uczestnicy dowiedzą się, jak robić lepsze zdjęcia. Jest to szkolenie praktyczne dedykowane fotografom, którzy chcieliby pójść o krok dalej i rozwinąć swoje umiejętności fotografowania i pracy z dziećmi, które nie zajmują się modelingiem.

Polecamy inne, podobne wpisy