fbpx

Aktualności

6 marca 2020
Boring Workshop 4. 25-26 Lutego 2020 – Warszawa – relacja z wydarzenia

Boring Workshop 4. 25-26 Lutego 2020 – Warszawa – relacja z wydarzenia

Boring Workshop to konferencja dla fotografów ślubnych – organizowana przez fotografów dla fotografów. Maciej Magic Suwałowski wraz z Markiem Parura  już od kilku lat organizują inspiracyjne spotkania, na których fotografowie ślubni wymieniają się doświadczeniami oraz czerpią inspiracje od wykładowców. W tym roku wśród prelegentów był duet Two Mann Studios, prezentujący techniki pracy z lampami błyskowymi.

Na wykładzie pokazali m.in. jak w swojej pracy wykorzystują Profoto A1X.
Boring Workshop to ogromna dawka wiedzy oraz motywacji.

Boring Workshop 4

Na naszym stoisku były dostępne obiektywy z mocowaniem Sony E, Canon oraz Nikon. Jako ciekawostki nie zabrakło aparatu Sigma fp, najmniejszego pełnoklatkowego aparatu bezlusterkowego na świecie. Modułowy bezlusterkowiec, poza bardzo wysoką odpornością na szumy matrycy, małą i lekką budową, oferuje możliwość nagrywania filmów z trybami i funkcjami wykorzystywanymi zarówno przez hobbystów jak i zawodowych operatorów. Dzięki możliwości rejestracji filmów w 12 bitowym RAW.DNG użytkownicy mają możliwość pełnej kontroli obrazu w procesie montażu i postprodukcji. Więcej o aparacie tutaj.

Boring Workshop 4
fot. Time of Joy

Uczestnicy spotkania mieli również możliwość zapoznania się z obiektywami Sigma z linii Art. i Sport.
Największym zainteresowaniem cieszyły się portretowe obiektywy stałoogniskowe, bardzo dobre wrażenie robiła duża i ciężka
105-ka, a dla poszukujących mniejszej wagi świetnym rozwiązaniem okazywał się obiektyw 85mm F1.4 DG Art. Nie możemy tu nie wspomnieć o najnowszym obiektywie reporterskim Sigma 24-70 F2.8 Art DG DN z mocowaniem Sony E. Ten reporterski „wół roboczy” szybki, ostry, pozwalający na swobodną i błyskawiczną zmianę ogniskowych w dynamicznych sytuacjach często okazywał się tym „czego mi brakowało”.

Boring Workshop 4

Zdjęcia: Time of Joy oraz Two Mann Studios dla Boring Workshop

Polecamy inne, podobne wpisy