fbpx

Aktualności

3 kwietnia 2019
Aż 3 obiektywy SIGMA wyróżnione nagrodą TIPA 2019!

Aż 3 obiektywy SIGMA wyróżnione nagrodą TIPA 2019!

Po raz kolejny Organizacja Technical Image Press Association (TIPA), skupiająca ekspertów branży foto z całego świata, przyznała nagrody dla najlepszych produktów minionych miesięcy. Jest nam niezmiernie miło, bo aż 3 nasze obiektywy znalazły się wśród wyróżnionych. Nagrodzone zostały: Sigma A 40mm F1.4 DG HSM, Sigma S 60-600mm F4.5-6.3 DG OS HSM oraz Sigma S 70-200mm F2.8 DG OS HSM. Na tegorocznym rozdaniu została przyznana także nagroda specjalna za nawiązanie sojuszu, związanego z bagnetem L.
Tak prestiżowa nagroda jest dla nas potwierdzeniem najwyższej jakości, jaką prezentuje producent w każdym, nowym obiektywie, wprowadzanym na rynek.

TIPA 2019

Sigma A 40mm F1.4 DG HSM - Najlepszy obiektyw standardowy do lustrzanki

Sigma A 40mm F1.4 DG HSM to konstrukcja 16 elementów w 12 grupach z 9-listkową przysłoną oraz minimalnym dystansem ostrzenia 0,4 m. Obiektyw posiada aż 3 elementy FLD (o transmisji zbliżonej do bardzo drogiego fluorytu) i 3 elementy SLD (o bardzo niskiej dyspersji), które niwelują powstawanie wszelkiego rodzaju aberracji. Efektem jest generowanie obrazu o wysokiej rozdzielczości na całej szerokości kadru, podczas gdy zjawiska takie jak dystorsja, koma czy flary zostały zminimalizowane do bardzo niewielkiego poziomu. Dzięki temu ten jasny obiektyw standardowy łączy w sobie piękny i naturalny bokeh oraz rozdzielczość kompatybilną z rozdzielczością 8K.

SIGMA 40mm F1.4 A DG HSM
“Jakość optyczna bez kompromisów” to idea przyświecająca najwyższej jakości obiektywom filmowym, które muszą zachować taką samą charakterystykę na całej powierzchni matrycy. SIGMA 40mm F1.4 DG HSM Art to obiektyw, który pierwotnie został zaprojektowany z myślą o filmie, a teraz został zaadoptowany do świata fotografii.

Sigma S 60-600mm F4.5-6.3 DG OS HSM - Najlepszy teleobiektyw do lustrzanki

Pierwszy na świecie teleobiektyw o 10-krotności zoom i ogniskowej 600mm. Dzięki wyjątkowej konstrukcji 25 elementów w 19 grupach, obiektyw ten prezentuje równą jakość obrazu w całym zakresie ogniskowych. Dodatkowo został on wyposażony w inteligentny system OS, który zapewnia efekt stabilizacji na poziomie 4 EV. Szybki AF, dzięki ultradźwiękowemu silnikowi HSM ze zaktualizowanym algorytmem, umożliwia błyskawiczne uchwycenie chwili.

SIGMA 60-600mm F4.5-6.3 S DG OS HSM
Obiektyw wyposażono w 3 elementy FLD (o właściwości zbliżonej do fluorytu) i 2 elementy SLD (o niskiej dyspersji), aby zapobiec występowaniu wszelkiego rodzaju aberracji chromatycznych, które pojawiają się często przy bardzo dużych ogniskowych. Dzięki temu obiektyw cechuje się wysoką rozdzielczością od centrum aż do brzegów kadru. Unikalna konstrukcja mechaniczna łączy w sobie wytrzymałość oraz niezwykłą jak na tą klasę obiektywu kompaktowość.

Sigma S 70-200mm F2.8 DG OS HSM - Najlepszy obiektyw profesjonalny do lustrzanki

Ten obiektyw to połączenie wszystkich cech, oczekiwanych przez profesjonalnych fotografów. Aby zminimalizować wagę obiektywu, zachowując jednocześnie jego wytrzymałość, do jego wykonania użyto stopów magnezu. Jak każdy obiektyw z linii Sports, pyło- i bryzgoszczelna obudowa zapewnia bezpieczne użytkowanie nawet w najtrudniejszych warunkach, a dodatkowe powłoki wodoodporne i olejoodporne powodują, iż obiektyw ten z pewnością sprosta oczekiwaniom profesjonalnych fotografów. Szybki AF, dzięki ultradźwiękowemu silnikowi HSM ze zaktualizowanym algorytmem, umożliwia błyskawiczne uchwycenie chwili.

SIGMA 70-200mm F2.8 S DG OS HSM
W celu zapewnienia najwyższej jakości obrazu, SIGMA 70-20mm F2.8 DG OS HSM Sports została wyposażona w aż 9 elementów FLD (o charakterystyce zbliżonej do fluorytu) oraz 1 element SLD (o niskiej dyspersji), co składa się na aż 10 elementów o niskiej dyspersji. Umożliwiło to zachowanie bardzo wysokiej rozdzielczości obrazu w całej szerokości kadru. Dzięki zoptymalizowaniu aberracji sferycznej, udało się uzyskać niezwykle kremowy i naturalny efekt bokeh, czyniąc z tego obiektywu idealne narzędzie do zdjęć portretowych.
Polecamy inne, podobne wpisy