fbpx

Najmniejszy i najlżejszy na świecie
aparat pełnoklatkowy

Sigma fp
Wymiary
112.6 × 69.9 × 45.3 mm
Waga
370g* bez akumulatora i karty pamięci
Sensor
pełnoklatkowa matryca Bayer 35mm, 24,6 mln efektywnych pikseli

Najmniejszy i najlżejszy na świecie

Dzięki gabarytom 112,6 x 69,9 x 45,3 mm i wadze 422 g z akumulatorem, SIGMA fp jest najmniejszym i najlżejszym na świecie pełnoklatkowym aparatem bezlusterkowym*. Jest wystarczająco mały, aby mieć go codziennie przy sobie, jest to idealny aparat, dzięki któremu możesz codziennie cieszyć się zdjęciami rejestrowanymi pełnoklatkową matrycą.

* Według stanu na lipiec 2019 r. wg SIGMA

Sigma fp sensor

Sensor pełnoklatkowy

Wyposażony w pełnoklatkowy sensor Bayer 35mm z 24,6 mln efektywnych pikseli, SIGMA fp jest w stanie wykonywać wysokiej rozdzielczości zdjęcia i filmy wideo.

Solidny i lekki aluminiowy korpus

Przód i tył aparatu pokryty jest odlewanym aluminium, co zapewnia doskonałą wytrzymałość i oddawanie ciepła, gwarantując jednocześnie niski ciężar korpusu.

Sigma fp uszczelki

Konstrukcja odporna na kurz i zachlapania

Aparat SIGMA fp jest chroniony pyło- i brzygoszczelnymi uszczelkami w 42 punktach korpusu. Co w połączeniu z obiektywami odpornymi na kurz i zachlapanie pozwala fotografować aparatem SIGMA fp w deszczu, podczas burz piaskowych czy w innych ekstremalnie trudnych warunkach.

Sigma fp heat-sink

Duży radiator

Radiator inspirowany profesjonalnymi kamerami kinowymi jest umieszczony między wyświetlaczem LCD a korpusem aparatu. W połączeniu z aluminiową powłoką zewnętrzną SIGMA fp osiąga wysokie wskaźniki chłodzenia matrycy i procesora. Zapobiega to przegrzaniu podczas użytkowania aparatu w wysokich temperaturach czy podczas długich godzin fotografowania lub filmowania

Sigma fp size screw

Jednakowe gwinty do pasków i statywu

SIGMA fp jest wyposażony w gwintowane gniazda o średnicy ¼ cala zarówno dla mocowania paska po obu stronach korpusu, jak i statywu. Zapewnia to większą swobodę korzystania z aparatu, począwszy od zamocowania go na statywie w orientacji pionowej, Lub poziomej oraz montażu w kmpediach czy klatkach filmowych Elektroniczna migawka – swoboda i elastyczność.

Migawka elektroniczna

Sigma fp

Migawka elektroniczna

Wstrząsy, hałas i opóźnienia to wady migawek mechanicznych. SIGMA fp został zaprojektowany w taki sposób, aby zminimalizować te negatywne efekty i stworzyć system dostosowany do różnych potrzeb fotograficznych. Fotografowanie wymagające precyzji, w którym wyeliminowane zostaje nawet najmniejsze drganie; fotografowanie bez emitowania dźwięków ; fotografowanie z szybką reakcją, by nie stracić idealnego ujęcia. Tego typu fotografowanie otworzy nowe horyzonty dla tworzenia filmów wideo. Dodatkowo brak mechanicznej migawki sprawia, że konstrukcja aparatu SIGMA fp jest prostsza, co z kolei dodatnio wpływa na jego niezawodność.

Doskonałe opcje tworzenia artystycznych zdjęć i filmów

Schemat kolorystyczny „Teal and Orange” (Turkusowy i Pomarańczowy)

Nowy tryb kolorystycznych profili tworzy wysoki kontrast miedzy kolorami pomarańczowymi, którymi cechuje się skóra ludzka, a turkusowymi (niebieskozielonymi), które są ich dopełnieniem, co pozwala uzyskać bardzo żywe i „dramatyczne” ujęcia. Tego schematu można używać zarówno podczas robienia zdjęć, jak i w trybie filmowania.

Funkcja wcześniej dostępna tylko w SIGMA Photo Pro, zastrzeżonym oprogramowaniu SIGMA do tworzenia zdjęć, teraz została włączona do systemu SIGMA fp. Korzystanie z niej umożliwia regulację jasności obrazu poprzez doświetlenie cieni, bez zmiany ekspozycji obszarów podświetlonych. Zapewnia to większą kontrolę nad tworzeniem szczegółowego obrazu, nawet w obszarach trudnych do kontrolowania przy użyciu samych ustawień korekty ekspozycji. Zakres regulacji, który poprzednio wynosił +/- 2,0 teraz został rozszerzony do +/- 5,0, co umożliwia jeszcze dokładniejsze dostrojenie jasności.

...

Zaawansowane technologie tworzenia obrazu i wideo

Tryb HDR

Fotografowanie w trybie HDR wykorzystuje elektroniczną migawkę do robienia wielu zdjęć o różnej ekspozycji (3 klatki dla fotografii i 2 klatki dla wideo), które można połączyć w jedno zdjęcie czy film z dużym zakresem dynamicznym, który nie mógłby być uzyskany podczas pracy w trybie normalnym.Uwaga: Zdjęcia HDR w trybie CINE (filmowym) mają być dostępne poprzez aktualizację oprogramowania układowego zaplanowaną na termin późniejszy.

AF z wykrywaniem twarzy/oczu

Funkcja AF z wykrywaniem twarzy/oczu pozwala SIGMA fp automatycznie ustawić ostrość na oczach fotografowanej osoby. Może natychmiastowo ustawić ostrość na oczach modela, nawet podczas wykonywania portretu za pomocą obiektywu o dużej średnicy i małej głębi ostrości.

AF z wykrywaniem twarzy/oczu

Funkcja AF z wykrywaniem twarzy/oczu pozwala SIGMA fp automatycznie ustawić ostrość na oczach fotografowanej osoby. Może natychmiastowo ustawić ostrość na oczach modela, nawet podczas wykonywania portretu za pomocą obiektywu o dużej średnicy i małej głębi ostrości.

Funkcja Focus-Peaking

Funkcja podświetlania krawędzi w miejscu ustawienia ostrości ułatwia pracę w trybie MF. Możesz wybierać różne kolory „zebry” podświetlającej ostre miejsca w kadrze obrazu.

L-Mount

więcej

L-Mount

Mocowanie L-Mount* to mocowanie zoptymalizowane pod kątem aparatów bezlusterkowych, charakteryzujące się krótką odległością rejestrową, dużą średnicą i wyjątkową trwałością. W 2018 roku Lecia Camera AG, Panasonic Corporation i SIGMA stworzyły L-Mount Alliance i ogłosiły, że będą opracowywać własny system aparatów, oparty na tym samym standardzie, co L-Mount. SIGMA fp jako aparat bazujący na mocowaniu L-Mount może być używany z różnymi obiektywami L-Mount oferowanymi przez Leica i Panasonic, a także z obiektywami SIGMA. Dzięki L-Mount aparaty wykraczają poza granice między producentami, oferując niespotykany dotąd poziom elastyczności i możliwości. * Znak towarowy L-Mount jest zastrzeżonym znakiem towarowym Leica Camera AG.

Sigma fp L-Mount 45

45mm F2.8 DG DN

Sigma fp L-Mount 35/1.2

35mm F1.2 DG DN

Sigma fp L-Mount 14-24

35mm F1.2 DG DN

Obiektywy zaprojektowane specjalnie do aparatów bezlusterkowych

Wraz z ogłoszeniem wprowadzenia aparatu SIGMA fp, SIGMA ogłosiła trzy nowe obiektywy: 45mm F2.8 DG DN Contemporary, 35mm F1.2 DG DN Art i 14-24mm F2.8 DG DN Art. Każdy z nich, wykorzystując zalety optycznego i mechanicznego projektu krótkiej odległości rejestrowej, jest unikalnym obiektywem bezlusterkowym o wysokiej wydajności i cechach charakterystycznych.

Konwerter MC-21

Konwerter SIGMA MC-21 umożliwia stosowanie wymiennych obiektywów z mocowaniami SIGMA SA i SIGMA CANON EF na aparatach systemu L-Mount. Zastosowanie MC-21 zwiększa kompatybilność i poszerza wybór aparatów i obiektywów z mocowaniem L-Mount, co znacznie poszerza możliwości systemu L-Mount.

Sigma fp L-Mount MC-21

Wsparcie tworzenia filmów

Sigma fp

Akcesoria i kompatybilność

Oprócz oryginalnych akcesoriów zaprojektowanych wyłącznie dla SIGMA fp, aparat jest kompatybilny z uniwersalnymi akcesoriami filmowymi. SIGMA fp to wszechstronnie kompatybilny aparat, który idealnie wspiera możliwości filmowania.

Sigma fp movie function

Wizjer reżysera SIGMA

fp jest wyposażony w funkcję „Wizjera reżysera”, która pozwala użytkownikowi symulować różne kąty widzenia i wygląd obrazu na kamerach video. Odtwarza widoki głównych producentów powszechnie stosowanych kamer w technice filmowej. Możesz uaktywnić widok nie tylko najnowszych aparatów wielkoformatowych takich jak ARRI ALEXA LF i RED MONSTRO 8K, ale także kamery i obiektywy anamorficzne. Dostępne profile widoków: [ARRI] ARRICAM/ARRIFLEX, ALEXA LF/ALEXA Mini LF, ALEXA SXT, ALEXA Mini, AMIRA, ALEXA 65, ALEXA XT [SONY] VENICE [RED] MONSTRO 8K, HELIUM 8K, DRAGON 6K, EPIC MX 5K, GEMINI 5K Uwaga: Funkcja nagrywania/odtwarzania wideo z włączoną funkcją wizjera reżysera ma być dostępna poprzez aktualizację oprogramowania układowego zaplanowaną w terminie późniejszym.

Obsługa nagrywania wideo RAW

Obok profesjonalnych kamer filmowych, SIGMA fp to pierwszy bezlusterkowy aparat cyfrowy z wymiennymi obiektywami, który obsługuje nagrywanie w 12-bitowym formacie CinemaDNG. Dzięki możliwości rejestracji w rozdzielczości 4K UHD/24 kl/s, znajdzie on zastosowanie nawet w profesjonalnym filmowaniu Obsługuje również nagrywanie w trybie All-I (All-Intra), co umożliwia utrzymanie wysokiej jakości obrazu przy jednoczesnym zmniejszeniu rozmiaru pliku, umożliwiając dostęp do rejestracji i edycji danych oświetlenia. Można wybrać format nagrywania, który najlepiej odpowiada celowi użytkownika.* Funkcja odtwarzania scen CinemaDNG w aparacie ma być dostępna poprzez aktualizację oprogramowania układowego zaplanowaną w terminie późniejszym.* TLogo CinemaDNG jest zastrzeżonym znakiem towarowym lub znakiem towarowym Adobe Systems Incorporated w Stanach zjednoczonych i/lub innych krajach.

Sigma fp movie function

Funkcje specjalne porównywalne do profesjonalnych kamer filmowych 

Tryb filmowy SIGMA fp oferuje szereg specjalnych funkcji, które są porównywalne z funkcjami profesjonalnych kamer filmowych. Od wyświetlania kąta migawki i wyświetlania krzywej informacji o ekspozycji i kolorach, aż po Focus-Peaking. Aparat oferuje funkcje i możliwości pokazywania na wyświetlaczu informacji, których można używać w taki sam sposób, jak w przypadku konwencjolnago sprzętu filmowego.