fbpx
Pozostałe

Obiektyw Sigma
180mm F2.8 APO MACRO EX DG OS HSM

Doskonały optycznie, wyposażony w stabilizację obrazu!

  • canon
  • nikon
  • sigma
5 lat gwarancji

Konstrukcja optyczna

SIGMA 180mm F2.8 APO MACRO EX DG OS HSM Konstrukcja

Obiektyw wyposażono w 3 soczewki FLD (niskodyspersyjne o charakterystyce porównywanej ze szkłem fluorytowym), które zapewniają wyjątkową korektę aberracji chromatycznej, zarówno podłużnej (występującej w jasnych obiektywach tuż przed i za płaszczyzną ostrości) jak i poprzecznej (występującej w kontrastowych sceneriach).

Podczas ostrzenia, w obiektywie poruszają się dwie grupy soczewek. System ten pozwolił wyeliminować niemal całkowicie zjawisko astygmatyzmu oraz aberracji zapewniając doskonałą jakość obrazu zarówno podczas fotografowania w skali macro jak i ostrząc na duże odległości. Całkowita długość obiektywu nie ulega zmianie podczas ostrzenia.

Stabilizacja optyczna

Najnowszy system Optycznej Stabilizacji OS osiąga skuteczność aż 4 EV. Podczas fotografowania „z ręki”, niwelowanie drgań aparatu jest widoczne już w wizjerze co ułatwia w znacznym stopniu uzyskanie na zdjęciu dokładnie takiego kadru jaki zaplanowaliśmy.

SIGMA Stabilizacja Optyczna Off
Stabilizator wyłączony
SIGMA Stabilizacja Optyczna On
Stabilizator włączony

Redukcja flar i blików

SIGMA Flary i bliki

Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.

Kołowa przysłona

Bardzo niewielka głębia ostrości oraz 9-listkowa kołowa przysłona pozwala wydobyć fotografowany obiekt, zachowując bardzo ładne rozmycie nieostrego tła.

SIGMA Przysłona kołowa

Szybki i cichy AF

SIGMA HSM

Dzięki wbudowanemu silnikowi HSM (Hyper Sonic Motor) autofocus pracuje bardzo cicho i płynnie, a w trybie AF możliwe jest także ręczne „doostrzanie”. Obiektyw wyposażony jest także w ogranicznik ostrzenia (zakresy 47-67cm, 67-nieskończoność i pełny zakres), który możemy ustawić w zależności od rodzaju fotografii jaki wykonujemy, a co znacznie przyśpiesza pracę AF.

Precyzyjne, wytrzymałe mosiężne mocowanie bagnetu

Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie. 

SIGMA Bagnet
Konstrukcja obiektywu
19 elementów w 14 grupach
Minimalna przysłona
F2.8
Rozmiar filtra
φ86mm
Kąt widzenia
13,7° (9° dla matrycy APS-C)
Minimalna odległość ustawiania ostrości
47cm
Wymiary (średnica × długość)
φ96mm x 206,9mm
Listki przysłony
9 (kołowa przysłona)
Maksymalny współczynnik powiększenia
1 : 1
Waga
1640g

Wszystkie pola są wymagane.

Dla tego produktu nie ma jeszcze żadnych komentarzy.