logo sigma-foto

18-300mm F3.5-6.3 DC MACRO OS HSM | Contemporary

Opis

Podkreślenie jakości obrazu – oto nowy obiektyw SIGMA all-in-one

Korzystaj z obiektywu o wysokiej wydajności, posiadającego „najwyższy standard doskonałej jakości obrazu”, odnowionego i ustanowionego według SIGMA Global Vision.

 

Doskonałe parametry optyczne, spełniające oczekiwania doświadczonych użytkowników

Obiektyw ten zawiera 4 elementy szklane FLD (o niskiej dyspersji), które mają wydajność równą fluorytowi oraz 1 element szklany SLD (o wyjątkowo niskiej dyspersji). Umożliwia to obiektywowi zminimalizowanie aberracji chromatycznej, szczególnie pod koniec teleobiektywu i stworzenie wyraźnego obrazu o wysokiej jakości oraz wierności kolorów.

*Szkło FLD jest najwyższej jakości szkłem o tak niskiej dyspersji i bardzo wysokiej przepuszczalności światła. To szkło optyczne ma wydajność równą fluorytowi, który ma niski współczynnik załamania światła i niską dyspersję w porównaniu do obecnego szkła optycznego. Korzysta również z wysokiej, nieregularnej dyspersji. Cechy te pozwalają na doskonałą korekcję aberracji chromatycznej (widmo wtórne), które nie mogą być rozwiązane poprzez zwykłe szkło optyczne i zapewniają obrazy o wysokiej rozdzielczości i wyjątkowym kontraście.

 

 

Redukcja flar i blików

 

 

Już na wczesnych etapach procesu projektowania obiektywów, mierzone są flary i bliki w celu zbadania odporności mechanizmu optycznego na silne źródła światła. Specjalna wielowarstwowa powłoka redukuje flary i bliki, by umożliwić fotografom wykonywanie ostrych zdjęć nawet w trudnym oświetleniu.

 

Wyjątkowe szkło o niskiej dyspersji

Stopień w jaki szkło odbija światło zależy od długości fali światła. Stąd różne kolory widma światła. Ta właściwość jest źródłem aberracji chromatycznej, obwódki koloru szczególnie zauważalnej przy teleobiektywach. Większość aberracji chromatycznej może zostać wyeliminowana dzięki zastosowaniu wypukłej soczewki o wysokiej refrakcji i wklęsłego elementu o niskiej refrakcji. Mimo to, może pozostać tak zwane „widmo wtórne”. By je zminimalizować, obiektywy SIGMA są wyposażone w trzy rodzaje soczewek o niskiej dyspersji: ELD (Extraordinary Low Dispersion), SLD (Special Low Dispersion) i FLD („F” Low Dispersion). Zwłaszcza szkło FLD charakteryzuje się wyjątkowo niską dyspersją i wysoką przepuszczalnością, przypominającą fluoryt. Ten wyjątkowy rodzaj szkła oraz optymalizacja dystrybucji energii pozwala na doskonałą jakość obrazu, niezakłóconego aberracją chromatyczną

 

 

Kołowa przysłona

 

 

Przy zdjęciach z punktowymi źródłami światła lub z odbiciami na powierzchni wody w tle, okrągła, 7-io listkowa przysłona pozwala osiągnąć efekt ‘bokeh’, nawet przy wysokich ustawieniach.

Najnowsza technologia o wysokiej
wydajności optycznej i zwartości

Nowo opracowany system operacyjny dla lepszej kompensacji.

 

Opracowany na nowo silnik Hyper Sonic

Dla wygodnego i sprawnego korzystania z wysokiego współczynnika zoomu (16,6 razy), zawiera on większy HSM (Hyper Sonic Silnik), który został nowo opracowany dla tego obiektywu. Jest on wystarczająco silny, aby zapewnić wysoką prędkość i cichy AF.

 

 

Stabilizacja optyczna

 

Stabilizator wyłączony

Stabilizator włączony

 

W obiektywie SIGMA 18-300 mm F3.5-6.3 „C” DC MACRO OS HSM zastosowano autorski system stabilizacji obrazu OS. Dzięki niemu  odsetek zdjęć poruszonych drastycznie spada, ponieważ wydajność stabilizacji wynosi aż 3,5 kroku EV

 

TSC (kompozyt stabilny termicznie)

Uważa się, że w projektowaniu obiektywów należy wykorzystać cechy metalu i poliwęglanu. SIGMA jako pierwsza korzysta z materiału TSC*, który oferuje minimalną termokurczliwość i dużą twardość. Jest też o 25% bardziej elastyczny niż poliwęglan. Charakteryzuje się bardzo niską termokurczliwością, przez co łączy się dobrze z częściami metalowymi, co przekłada się na wyższą jakość wykonania.

*TSC (kompozyt stabilny termicznie) charakteryzuje się termokurczliwością podobną do aluminium. Części wykonane z tego materiału mniej się odkształcają, pozwalając na dużą precyzję wykonania. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 20% szkła, TSC jest o 70% bardziej elastyczny. W porównaniu z poliwęglanem o zawartości 30% szkła, TSC jest o 25% bardziej elastyczny. (Porównania na podstawie części produkcji Sigmy)

 

Precyzyjne, wytrzymałe mosiężne mocowanie bagnetu

Mosiężne mocowanie bagnetu łączy wysoką jakość wykonania z wytrzymałością. Jego powierzchnia jest poddawana specjalnej obróbce wzmacniającej, aby zapewnić wysoką jakość obiektywu, gwarantującą długotrwałe użytkowanie.